Nevolnosti a účinný lék

45
31.12.05 11:16

Nevolnosti a účinný lék

Ahoj
ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s lékem Gaviscon na těhotenské nevolnosti. Mně ho přivezla známá z VB, kde ho na tyhle nevolnosti předepsali. Píše se, že nemá vedlejší účinky a může se brát i v těhotenství. K dr. jdu až ve středu, takže si dělám průzkum.
jinak mně zabral 100% - od rána do večera mi bylo zle, zvracela jsem 2× denně, nemohla jsem už ani pít. Teď je to pohodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

191
31.12.05 11:32

Mydlinko,
tohle jsem našla na netu:

Příbalová informace - VP
Informace pro použití, čtěte pozorně!
GAVISCON TABLETS LEMON
GAVISCON TABLETS PEPPERMINT žvýkací tablety
V: Reckitt and Colman Products Ltd., Danson Lane, Hull, Velká Británie.
S: Acidum alginicum 500 mg, natrii hydrogencarbonas 170 mg, algeldratum 100 mg, magnesii trisilicac 25 mg.
PL: Manitol, uhličitan vápenatý, stearan hořečnatý, xylitol, povidon, dihydrát sodné soli sacharinu, citronové aroma nebo vanilin a silice máty peprné.
IS: Antacidum.
CH: Přípravek zmírňuje pálení žáhy, nepříjemné pocity v horní části žaludku nebo za prsní kostí, a poruchy trávení, které jsou způsobeny návratem žaludečních šťáv do jícnu, brániční kýlou, zánětem jícnu apod.
Po požití reaguje Gaviscon tabletes se žaludeční kyselinou a vytvoří gelovou ochrannou vrstvu, která plave na povrchu obsahu žaludku. Tato vrstva brání návratu žaludečních šťáv do jícnu. K úlevě dochází tím, že gelová vrstva udržuje kyselý obsah žaludku mimo výstelku jícnu, která na něj je na rozdíl od sliznice žaludku citlivá.
Přípravek působí rychle a dlouhodobě. Účinek trvá nejméně 2,5 hodiny. Vytvořený gel opouští žaludek až po úplném vyprázdnění. V alkalickém prostředí dvanácterníku se rozpouští a nestráven je vylučován stolicí.
I: Přípravek je určen k léčbě pálení žáhy, kyselého říhání, nepříjemných pocitů v horní části žaludku nebo za prsní kostí, a poruch trávení, které jsou způsobeny návratem žaludečních šťáv do jícnu, brániční kýlou, zánětem jícnu apod.
Přípravek mohou užívat dospělí i děti od šesti let věku. Děti mladší šesti let ho mohou užívat pouze na doporučení lékaře.
KI: Pacienti s vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce nebo ledvin by neměli přípravek užívat bez doporučení lékaře. Přípravek nesmí užívat pacienti, kteří jsou přecitlivělí na některou ze složek přípravku.
NÚ: Přípravek je obvykle velmi dobře snášen. Pouze v případě, že ho z nějakého důvodu bylo požito příliš velké množství, dochází k pocitu plného žaludku nebo plynatosti.
Ve velmi ojedinělých případech se může objevit alergická reakce na některou ze složek přípravku, obvykle kopřivka nebo dýchací potíže.
V případě, že se vyskytne nežádoucí účinek nebo jiná neobvyklá reakce, poraďte se s lékařem.
IT: Žádné interakce nebyly hlášeny. Současné užití jiných léků však může být spojeno s jejich zhoršeným vstřebáváním, proto by mezi užitím Gavisconu a jiných léků měl být zachován interval asi 2 hodiny.
D: Pokud lékař neurčí jinak
Dospělí a děti nad 12 let
1-2 tablety po jídle a před spaním.
Děti ve věku 6-12 let
1 tableta po jídle a před spaním.
Děti ve věku do 6ti let
1 tableta po jídle a před spaním. Dětem v tomto věku lze přípravek podat pouze pokud tak nařídí lékař.
Tablety je třeba důkladně rozžvýkat a spolknout, když začnou být lepivé. V případě potřeby je možno je rozlámat na menší kousky a rozžvýkat je zvlášť. Dávku je možno zapít malým množstvím vody.
Pokud zapomenete užít dávku přípravku, neberte příště dávku dvojnásobnou, ale dále pokračujte v užívání doporučené dávky.
Pokud se obtíže přes užívání přípravku zhorší, nebo nedojde-li k jejich ústupu maximálně do 7 dní, poraďte se s lékařem.
UZ: Nemocní s dietou s omezením soli, nemocemi srdce a ledvin se musí před jeho užitím poradit s lékařem (vzhledem k obsahu sodíku v tabletě), stejně tak i nemocní se sníženou hladinou fosfátů v krvi.
Jestliže si náhodou vezmete příliš mnoho tablet Gavisconu, může dojít k pocitu plného žaludku nebo plynatosti. Poraďte se s lékařem, jestliže tento pocit nezmizí do několika hodin.
U: Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 30 st. C.
VA: Neužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
BA: Gaviscon tablets peppermint: 3×20 tablet v tubě nebo 2×6 tablet v blistru.
Gaviscon tablets lemon: 3×20 tablet v tubě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
31.12.05 11:37

Tak tohle jsem pročítala i v angličtině, kde je ještě poučka o těhotenství. Není mi ale jasné, proč teda naši doktoři nepředepíšou takovýhle lék? Nechají nás se se zbytečně trápit :evil: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
31.12.05 11:39

Pozerala som vo farmakologii a je tam napisene, ze sa moze uzivat v tehotenstve aj pri kojeni.
k.
ale ako tak pozeram, tak to uz davno vies :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.05 14:38

Ahoj ,
taky jsem se divila,že dr.nemají po ruce něco účinného.
Já zvracela od 4tt.do4 měsíce.Všechno co jsem snědla a celý den.Když jsem zhubla za 14 dní 5 kg a vysílením se neudržela na nohou,předepsali mi čípky Torecan.Zvracení sice ustalo,bylo mi jen těžko,ale přestala jsem hubnou a něco málo i pojedla.Ovšem za pár dní se to vrátilo do starých kolejí,čípky nečípky a řekla bych,že to bylo ještě horší,zvracela jsem i po pití.Dr. mi řekla,že to budu muset nějak vydržet,kdybych zhubla ještě víc,šla bych do nemocnice na UM do žíly.Začali jsme doma testovat jídla a ač je to divný,nezvracela jsem letní-kyselá jablka,karlovarský suchary a bylinný čaj pro těhotný.Tak jsem přežila do 4m.,zato potom jsem si libovala v hamburgrech,brambůrkách a coca-cole.Dr.sice nejásala,ale řekla,že mám jíst to,na co mám chuť a nenutit se do toho,co je zdravé.Tělo si samo řekne,co chce.Je to zvláští,ale před těhotenstvím jsem žila z mussli,jogurtů atd.a nic z toho dodneška nemusim.Samozřejmě,že se snažím to nepřehánět a malinko ten hlas těla šidit,nahrazuju brambůrky neslanými oříšky,hamburgry rohlíkem se šunkou,ale když si nedám jednou denně presso,rozklepu se amám pocit,že omdlím.Asi porodím závislačku na kofejnu,ale bez kafe fakt ani ránu.

• Nahlásit
  • Citovat
1719
31.12.05 17:24

s tebou tedy soucítím, já zvracela od 4tt do 22tt, někdy fakt děs, můj doktor jen říkal, že se holt nedá nic dělat, že to musím vydržet. Ale já jsem přsto jakýmsi zázrakem přibírala, nechápu sice jak se to z těch broskví a suchej rohlíku dalo, ale asi dalo :-))
Jestli mi ale příště bude tak děsně tak bych takovej lék jen uvítala..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.05 18:48

Já jsem v 16tt a na začátku mi bylo dost špatně. Nezvracela jsem, ale celé dny jen proležela. Docela mi pomáhaly lízátka na nevolnosti z lékárny, taky jsem si pořídila homeopatika Cocculine a když bylo nejhůř, pila jsem čaj na žaludek a střeva od Teekane. Takhle jsem přežila první 3měs. Kupodivu jsem měla potom 3,5kg nahoře, a to jsem vůbec nejedla.

• Nahlásit
  • Citovat
2518
6.1.06 16:43

Prý pomáhá tohle , dokonce jsem si to koupila, ale kolegovo manželka pracuje v lékárně a na školení jim prý řekli, že je to v těhotenství škodlivé, tak fakt nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
6.1.06 16:43

Jééé, dala jsem to sem dvakrát, tak jednou to mažu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
20.7.15 12:33

Kvůli neskutečnému zvracení ve dne v noci celé tři měsíce v kuse, jsem rozhodnuta nemít dítě. Pořád jsem jezdila po nemocnicích na infuze, protože jsem v sobě neudržela už ani vodu. Jestli ale tento lék 100% zabírá, snad bych i druhé dítě měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 12:41

@lilu16 mě pomáhal EMESIN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4223
20.7.15 12:46

Tak mě teda holky nepomáhalo vůbec nic :lol: Z Emesinu mi bylo ještě víc na :poblion: (nemusím zázvor) a Gaviscon ani náhodou. Snad možná Prothazin, který mě zklidnil, lépe se mi po něm spalo a tím pádem byly i nevolnosti lepší.
Jinak mám doma 3. měsíčního prcka a kvůli nevolnostem jsem rozhodnutá další dítě nemít, bylo to horší než celý porod :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2377
20.7.15 12:48

Pomohl mi až lékař na pohotovosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
20.7.15 13:22

Pomáhal mi čaj z heřmánku a chlazená coca cola a bude se vám to zdát asi divné, a cucat hašlerky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 08:42

Já myslím, že tady se autorka neptá co vám pomáhalo, ale zda máte zkušenosti s lékem Gaviscon. Mě by to také zajímalo, tak se držme toho:-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama