Těhotenství vs. domácí mazlíček

1666
29.12.05 11:41

Těhotenství vs. domácí mazlíček

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jak velký vliv na zdraví plodu má soužití s domácími mazlíčky. Z koček se může přenést toxoplazmóza, ale co psi? Máme doma mrňavého yorkšíráčka, je to strašlivý mazlík a nehne se od nás. Prakticky pořád za náma chodí, kdykoliv si sedneme, tak už si hoví na klíně a večer s náma spí v posteli (neodsuzujte mě, nechtěla jsem to nikdy dovolit, ale už od malička byl pěkně vyčůraný a když jsem ho po stopadesáté z postele dala do pelíšku, počkal až usnem a potichoučku se zavrtal pod peřinu :roll: )
Jsem čerstvě těhotná, v 7 tt a docela mi vrtá hlavou jestli to malé nějak neohrožuju. Psa samozřejmě udržujeme v bezvadné čistotě, je to plemeno, které nezapáchá a ani nelíná, teď v zimně snad ani nehrozí, že by venku někde sezobnul něco nechutného…
Díky předem za jakýkoliv názor.

Šťastný nový rok všem na emimču… :wink: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

633
29.12.05 12:11

Noggie,
tak my mame doma nejen Yorksiracka, ale jeste Maltezacka. Obe si nam vesele hovi v posteli. :oops: Taky jsem tim nebyla nikterak nadsena, ale nase Maggie (Yorki) si tam bohuzel umi vyskocit a ma svoji hlavu se kterou nepohnem, takze v zajmu spravedlnosti tam muze i Cherrynka. Ziji v USA a kdyz jsem otehotnela, tak se me doktorka uz na prvni kontrole ptala na kocku. Kdyz jsem rekla, ze kocku nemame, ale mame 2 psi, tak rekla, ze to neni problem, jen kocka je riziko.
Cele tehu jsem prozila bez jakychkoliv ifekci ci nemoci a to oba psi normalne hladim, chovam a v nestrezenem okamziku dostanu i nejakou tu nechtenou pusu. Hafusky jsou udrzovane, ockovane, odcervene..,takze ja bych se toho fakt nebala.
Gratuluji a preji krasne a pohodove tehu. Pekne pohlad brisko a podrbej hafacka. :wink:
Gabriela a cervicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
29.12.05 12:16

Ahoj, nakazit se muzes od vsemoznych zvirat, vsemoznyma nemocena :? No hlavne jak uz psala Marty1 ockovat(1×/rocne), odcervovat(kazde 3m), velke nebezpeci pro cloveka sou prave ty ruzne cervy atd. No kazdopadne mam 2kocoury, a Nemeckou ovcandu+Novofundlandkeho psa(no snad sem to napsala spravne) a mam 2zdrave deti. Sice je nemam v baraku ale to uz takovy rozdil neni. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
29.12.05 13:41

ahojky, taky bych to neviděla nějak blbě - mám 2 pouze bytové kočky, očkované atd. a můj gynekolog se vůbec nevzrušoval.
Z toho ten starší kocourek (10let) se mnou spával pravidelně v posteli a taky bez problémů.
Taky se s tím nidke nechlubím,že mi kočka vleze do postele - no ale vím, že jsou čistě, zdravé, odčervené…tak si myslím,že je vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11072
29.12.05 13:53

My máme doma zakrslého králíčka. Spí sice ve své kleci, aby se nám v noci nikde netoulal, ale jakmile ji ráno otevřeme, tak ho máme taky v posteli. Očkovaný je pravidelně, tak snad mi nic nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
29.12.05 14:05

Děvčata, jistě, chytit se může od zvířat kdekajá nemoc, dokonce se na to může i umřít! Ne vážně, toxoplazmózu můžeš chytit i ze špatně umyté zeleniny a často i z masa nedostatečně tepelně upraveného. Ale kdo se na toto ptá a ví o tom? Fámy kolem koček pořád kolují a živí se. Kdysi jsem si jako malá hrála s pouličními kočkami, koťaty od popelnic, tahala si jako malá domů mrtvá zvířátka, o kterých si myslela, že jen spí a já je oživím, hrála jsem si na veterinářku. Maminka mi hrozila, že onemocním a bude se mnou ámen. Taky že jo, dostala jsem těžkou infekční nemoc, pár týdnů v nemocnici, dva roky těžká jaterní dieta, ale houby z koček!!! Chytla jsem nemoc od spolužáka. V nemocnici jsem potkala dvě těhotné, jednu s toxo a druhou s nějakou nemocí od holubů, už si nepamatuji. Na tom infekčním odd. se nás tehdy sešlo dost, ale ani jedna pacientka neměla nemoc od kočky nebo psa. Ta s tou toxo jí měla z masa. Nedávno se mamčina sousedka nakazila toxoplazmózou, chytla jí z vnitřností králíka, kterého si špatně uvařila. Nechci tvrdit, že se od kočiček či psů nedá nic chytit, to ne…ale pokud jsou odčervení, očkovaní, pokud udržujete hygienu a nenecháte si oblizovat celý obličej, po úklidu exkrementů si umyjete ruce…pak je skutečně nebezpečnější cestovat s lidmi v metru či buse. :-) Mám doma kocoura a psa. Jsme v 15. týdnu a nikdo mi neřekl, že bych je měla udržovat v separaci či se nějak bát. Jak říkám, pokud dodržujete hygien. zá:,–(y…a vaše kočka či pes nejsou venkovní nebo nemají přístup k kdejakým fekál. lahůdkám venku, pak bych to neviděla tak černě. Spíše bych začala pomalu přemýšlet nad psych. stránkou vašeho pejska. Pokud jste měla pejska jako mimi nebo ho hodně rozmazlovala (neberte si to zle, nekritizuji, pouze konstatuji ze zkušenosti), pak si můžete užít po narození mimi pěkné peklíčko, ale spíše než vy bude trpět pes. Je třeba mu dát šanci přijmout nového člena smečky a chovat se k němu pokud možno skoro stejně jako před narozením miminka. Už to omezení, že nebude smět do postele, nebude se moci přiblížit k miminku, aby mu neublížil nebo nebude středem pozornosti. Pokud se vaše chování rapidně změní bez varování, může si to chudák pes vysvětlit i špatně. Pardon za rozsáhlý výklad a jaksi věci mimo toto téma, ale chci vám jen dát tip jak se vyhnout možnému budoucímu problému. Bohužel jsem pár lidičkám v podobné situaci radila a často bylo pozdě, ptali se až když zvířátko začalo ze zoufalství vyvádět a bylo odsouzeno mimo smečku či svou rodinu. Takže přeji pohodové těhu a dávejte na sebe pozor, vše nej vám, mimíškovi aj bafanovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.12.05 14:18

Ahoj holky,
asi jsem první,která se nebude rozplývat nad mazlíčky.Předem upozorňuji,že máme doma jak kočku,tak psa a papouška.Se všemi miláčky pravidelně navštěvujeme veterináře a investujeme dost korunek do očkování a pravidelného odčervování.
Ale když jsem otěhotněla,mazlíčci byli „odsunuti“ stranou.Ne,že bych je už neměla,ale musejí spát ve svých pelíšcích,jedí ze svých misek a veškerou péči převzal manžel.Já je samozřejmě pohladím,povídám si s nimi,ale žádné cicmání.A proč?
Má kamarádka před třemi lety předčasně porodila,bohužel postiženého chlapečka.Měla doma Yorkšira,očkovaného,čistého domácího mazlíčka.Bohužel měl malý výtok z očí,ke všemu infekční.Ona si myslela,že je jen zhýčkaný a nastydnul venku.Zánět mu Ophtaseptonexem po pár dnech vyléčili,malý bude mít ale nadosmrti následky.Vývojově zaostává o 2 roky,má postižené oči,trpí epilepsií,ve 3 letech nechodí,nemluví…
Zvažte každá,jestli podstoupit takovéto riziko nebo na pár měsíců „odsunout“ mazlíčky maličko stranou.
Je to na každé z nás,jak se rozhodneme…

• Nahlásit
  • Citovat
1666
29.12.05 14:41

Děkuji všem za odpovědi, jsem ráda, že jste se ozvaly. Samozřejmě vím, že od sebečistějšího zvířete můžu něco chytit - jen jsem chtěla vědět, jestli si dávat nějak speciálně pozor.
Fani díky za rady, náš Nio je pro mě skutečně už 2 roky náhrada za miminko, ale nebojím se, že bychom ho odsunuli na vedlejší kolej. Manžel je z něho snad ještě víc u vytržení než já, takže už jsme se dohodli, že pokud se budu starat o mimi, bude se mu věnovat on a naopak. Naštěstí je ten náš prcek straaaašně hodný, skoro vůbec neštěká a děti přímo miluje :wink: (špuntíci z celého okolí se za ním táhnou jak magnet, v létě na zahradě s nima řádí a nějaká panička mu může být srdečně ukradená :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.12.05 15:02

My máme doma taky dvouletýho pejska - taky náhrada za miminko, které jsme celý 3 roky nemohli mít. Rozmazlila jsem si ho jak dítě. Spí s náma v posteli, může kamkoliv. Nejradši má, když spí mezi náma po duchnou. Děti miluje, nechá si od nich všechno líbit.
Teď čekáme miminko jsem v 31 týdnu.
Nedávno měl zápal plic, pořád kašlal a prskal hleny. Letěla jsem s ním na veterinu a první co mě zajímalo, jestli se miminko anebo já nemůže nakazit. Doktor mi jen odpověděl, že v žádném případě. Je prý spousta nemocí, které chytí pes od nás, ale my od něho ne. Dokonce se mě zeptal, jestli jsem já nebo můj manžel nebyli v poslední době nachlazení, když jsem řekla, že ano, tak se nedivil už vůbec. Odčervujeme tak 1 - 2 do roka. Žádné problémy nemá a ni doktor v tom žádný problém nevidí.

A co se týká koček. Měla jsem doma kotě týden. Ale protože manžel je alergik a kočička mi doma udělala z bytu kůlničku na dříví musela pryč :(
Myslím si, že u domácích koček tolik infekce a nebezpečí nehrozí. spíš bych měla strach právě z těch koček toulavých.

A zdá se mi šílená blbost, když jsem do teď toho psa milovala ho najednou odstrčit. I pes má city. Když si spolu lehneme do postele položí mi hlavičku na bříško a když malá začne kopat zastaví se začne do ní lehce šťouchat čumáčkem.
To že toho psa nejdnou odstrčíte na vedlejší kolej a budete se věnovat tomu malému akorát v pejskovi vytvoříte určitou agresi vůči tomu dítěti a teprve pak bych se bála, aby tomu malýmu pejsek neublížil.

A nikdy nebudu bránit kontaktu mýho psa a mýho dítěte. Dítě opravdu k vývoji potřebuje nějaké zvíře.

Holt kdo má pejska určitě pochopí - za chvíli nebudeme jedno dítě, ale děti dvě.

To je můj názor. Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
377
29.12.05 20:24

My máme pudla a musím říct, že do postele bych ho nikdy nepustila. Když vidím, kde všude chodí a do čeho strká čumák… Když se vykadí, občas mu musím utřít zadek… A z té strsti taky vše nevyčešu…Jinak je pravidelně očkovanej, odčervenej, pravidelně si ho stříhám a koupu, nelíná, ale pes a postel mě je prostě proti vůli. Pak mám ještě nějaký zvířátka, ale ta by se do postele nějak nevešla. Starala jsem se o ně celé těhu, pokaždé umývala ruce a nic jsem nechytla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
29.12.05 22:13

… docela by mě zajímal názor nějakého odborníka na to, co psala Novoborka, nevim, já odborník nejsem, ale zdá se dost nepravděpodobné, že někdo následkem nemocí svého psa má takto postižené dítě :( my máme psa také a náš syn, je ťukám to od narození krom jedné rýmy naprosto zdráv. Náš pes nespí v pelíšku, ale tak různě, pohybuje se normálně po bytě, rozhodně nepoužívám žádé drast. čistící prostředky, abych zničila případné infekce, prostě žijeme naprosto normálně. V těhotenství jsem ho normálně myla, dokonce těsně před porodem náš chlupatec něco střevního chytil, já to po něm uklízela, jenom jsem se veterináře zeptala, jestli něco můžu chytit a on řekl, že pokud budu používat rukavice atd tak se nic nemůže stát. Strašně mě mrzí, že si někdo pořídí psa nebo kočku místo dítěte a pak když se dítě zadaří tak už mazlíček nemá nárok :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.12.05 22:58

Ahoj , my mame psu 5 a zijou s nama v baraku. Behem tehotenstvi jsem asistovala nasi fence pri porodu peti stenatek a nasledne jsem se o ne starala. Nekolikarat jsme byli na psi vystave, loveckych zkouskach. Psa me pokousala liska atd. atd. atd. Narodil se nam krasny a zdravy chlapecek. Samozrejme uz jsem se nenechala od psu pusinkovat a zahradu po nich uklizel manzel. Syn je z pejsku nadseny a oni ho berou jako dalsiho clena smecky. Irena

• Nahlásit
  • Citovat
1436
29.12.05 23:10

Ahoj, tiez sa pridavam k typkom, co nosili mame pred dvere tulave mestske macky :D , raz som dovliekala aj krtka, jezka, psov. (zvieratka som mala vzdy rada :D )
Par krat ma poskriabali tulave macence, ked som sa ich snazila zachranit a odniest do utulku.
No ked som otehotnela, tak strach som mala dost, ze mam v sebe nejake zarodky toxoplazmozy, ale nastastie nic sa nenaslo, dnes mam zdraveho syna. U rodicov mam fenku, ktora so mnou tiez spavala v posteli, prestala len pre to, ze uz nevladala do postele vyskocit (ma 13,5) roka.
Ked sme u rodicov, tak sa snazim aby jej maly nerobil zle, aby sa po nej nesapal, ked papa. Z mojho okolia poznam viacero pripadov kedy zautocil domaci mazlik na dieta prave, ked zral a dieta sa mu tam motalo okolo misky. Ale inak si myslim, ze nic moc nehrozi.
Tak si vychutnaj tehotenstvo a nestresuj sa. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
29.12.05 23:31

Také se přidávám do diskuze, mám doma fenku, o kterou se starám v podstatě jen já (včetně těhotenství) a mám dva zdravé kluky :) . Spí s námi v posteli, kluci ji všelijak objímají, dělejí se s ní o jídlo…, to už je ale diskuze jinde.
Můj názor je stejný, jako anonymní pisatelky, že pes toho od nás chytí spoustu, ale člověk od psa mnoho ne. Toť můj názor :wink: .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4011
30.12.05 07:57

ahoj - taky se přidávám se svým názorem:

máme doma dvě kočičky, už je máme přes rok, pravidelný kontroly a očkování je samozřejmostí. Ven vůbec nechodí. Asi před měsícem mi ségra, která už má děti dvě, řekla, že bych se, než začneme usilovat o mimčo, měla nechat vyšetřit na toxoplazm., že až otěhotním a gyndr mi bude dělat test, tak už bohužel nepozná, jak moc čerstvá ta toxo je- jestli jí člověk prodělal ve 12 nebo před měsícem :-(( Vyšlo mi to negativní, takže teď vím, že kočky toxo nemají (za rok péče a spaní v posteli bych to určitě chytla), takže se nebojím. A to jsem vyrůstala na vesnici se všemi možnými zvířaty vč. koček a psů. Dávám si pozor venku na pouliční micky, ale doma to už řešit nemusím.

Jen chci tedy doporučit těm, kdo chovají kočky a plánujou bejbátko, aby si ten test na toxo nechali udělat ještě před těhu - aby měli jistotu že tu nemoc buďto neprodělali vůbec, nebo že jí prodělali v dětství - což následky na mimčo nemá. Sice se doktorka netvářila moc nadšeně - že prej to dělá gyndr až v těhu, ale když jsem jí řekla tohle, tak mi tu krev vzala :-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama