Nevyždímané prádlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 03.09.19 15:15
nevyždímané prádlo

Holky poradíte prosím? Děje se mi to pouze při praní koupelnových deček a to pouze někdy. Dečky jsou po vyprání totálně nasáklé vodou. Peru neustále stejné množství na stejný program - dvakrát je vše v pořádku a potřetí z nich teče voda proudem. Když je dám do pračky na odstřeďování, opět to někdy pomůže a někdy ne a já pak musím ždímat ručně. žádné jiné prádlo to nedělá, pračka je nová. Nenapadá vás, v čem je problém?

Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 6760 příspěvků 03.09.19 15:21

@Lalelale Mozna nasaknou hodne vody, jsou tezke a kdyz se nahodou pri zdimani nerozlozi v bubnu rovnomerne, ale jsou jen na jedne strane, tak buen nenabere dostatecne otacky. Me se to stava, kdyz se mi pei prani napinaciho prosteradla do nej zamotaji mensi veci a udela se z toho jedna „hrouda“. Reseni je, pokud se ti pradlo spatne odstredi, ubrat pulku a dat jeste jednou odstredit po castech.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 03.09.19 15:24

@Hoa Mai aaaha. No já mám ty dečky dvě a peru je zvlášť, takže ubrat nemám co. Takže si asi nepomůžu, že?

danalam
Povídálka 26 příspěvků 03.09.19 15:37

Ahoj, mám úplně ten stejný problém, jedou ji pračka vyždíme po druhé ne, asi je nacucaná tou vodou moc těžká, suším na sušáku delší dobu.

Heivka
Závislačka 4374 příspěvků 03.09.19 15:50

@Lalelale To dělá nepravidelné rozložení váhy při odstřeďování. Mě to dělá jedna manželova mikina, pomáhá: ubrat nebo přidat náplň (třeba ručník), mikinu rozepnout/zapnout hlavní zip (což u předložek jde těžko) nebo trochu vyždímat v ruce a pak dát znovu na odstřeďování. Občas je potřeba provést všechny kroky než se vyždíme. Teď jsme měnili pračku (po 10 letech služby a 4 letech vyvařování plen to vzdala) a jsem zvědavá jak si s tou mikinou poradí nová pračka ale to přijde na řadu až se pořádně ochladí. :mrgreen:

pannda
Kelišová 7152 příspěvků 39 inzerátů 03.09.19 17:11
@Lalelale píše:
@Hoa Mai aaaha. No já mám ty dečky dvě a peru je zvlášť, takže ubrat nemám co. Takže si asi nepomůžu, že?

Mám to stejně, špatně vyvážené prádlo. Peru ještě s vecmi navíc

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 03.09.19 17:12

@Heivka @pannda holky dík, zkusím něco přihodit a třeba to pomůže

Hoa Mai
Kelišová 6760 příspěvků 03.09.19 17:40

@Lalelale pokud je peres po jedne, tak je to tim, ze je buben nevyvazeny. Jak uz bylo receno, vyzdimat v ruce a nechat odstredit jeste jednou a/nebo neco k tomu prihodit podle toho, na kolik kilo mas pracku

Havlova
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 03.09.19 17:57

Mě pomáhá akorát vyždímat ručně a pak dát znovu odstředit. Je to tím, jak pračka při odstřeďování registruje nerovnoměrnou zátěž.

Azeretereza
Závislačka 3018 příspěvků 03.09.19 18:39

Mě se to stalo jednou s dekou, totálně nasákla vodu a na pračce vůbec neubyval čas, jen se to tam smodrchalo. Tak jsem to vypnula, pak znova zapnula jen odstředění a zase nic. Pomohlo až ubrat otáčky ždímání, na 1000 to nepobrala, na 800 už jo. Podle mě je v tý pračce nějakej blbuvzdornej program, kterej když ví, že by to pračka nedala, tak to stopne nebo vůbec neždíme. Díky bohu, jinak bych už mohla kupovat tak třetí :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama