Nevyzrálá CNS v 5 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 12.01.18 21:08
Nevyzrálá CNS v 5 letech

Již jsem založila několik témat k tomu jak syn zlobí, je cholerický, vzpurný, nezvladatelný, vyžadující rituály atd…tak bych chtěla jen povzbudit podobně „postižene“ maminky…nyní je synovi 5.5 a poslední měsíc nastal v mnoha směrech obrat k lepšímu..začíná zvládat emoce, začíná se kontrolovat…začínám z něho mít radost! nevím čím ta změna nastala ale co mě napadá: změnila jsem přístup - přestala jsem mu dávatt na zadek ale zakazuji - večerníček. Snažím se na něj neječet ale suše mu to oznámím a dodržím. (samozřejmě občas vyjedu-jsem jen člověk:-) další věc -syn začal chodit 3 x týdně na hokej který ho hodně baví. U nas tatka je spíš rozmazlovací..možná syn potřebuje jistotu v „tvrdým chlapovi“ a to jsou treneři-docela na ně křičí a syn je v lati a miluje je! ostatni chlapečci se jich bojí ale syn je spokojený! a dotřetice si myslím že jeho nervová soustava zřejmě dozrává později než běžně u dětí..odpovídá tak tříletákovi. K psychologovi ted pujdu kvuli odkladu (je srpnový) a jsem sama zvědavá zda třeba nakonec přeci jen pojmou podezření na nějaký aspergeruv syndrom nebo neco podobneho.,..ale momentálně si myslím že syn bude jen více temperamentní a možná trochu cholerik..ale diagnoza to nebude :)

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.18 21:17

Máš štěstí. U nás, šest a půl, je to jen horší. A to jsem ve výchově opravdu razantně nastavila mantinely a jsem důsledná až hrůza. U nás to na tu diagnózu bohužel vypadá. Momentálně čekám na zprávu z Neurologie z EEG. Tam se to rozlouskne. Každopádně, u nás ty emoce fakt nezvládá, i když se to snažíme trénovat, jak se dá. A má samozřejmě sto jiných problémů.

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 12.01.18 21:30
@Anonymní píše:
Máš štěstí. U nás, šest a půl, je to jen horší. A to jsem ve výchově opravdu razantně nastavila mantinely a jsem důsledná až hrůza. U nás to na tu diagnózu bohužel vypadá. Momentálně čekám na zprávu z Neurologie z EEG. Tam se to rozlouskne. Každopádně, u nás ty emoce fakt nezvládá, i když se to snažíme trénovat, jak se dá. A má samozřejmě sto jiných problémů.
..no tak já nechci chválit dne před večerem hele…ted mesic se mi zdá lepší ale jednou taky dostal a možná je to tím že je furt ve školce na hokeji a doma se nají a jde spát…:-D ale bylo pár situací kdy jsem si říkala „a sakra bude amok..“ natáhnul a já hned „klídek klídek počítej si do 10 a vyjmenovala jsem mu alternativy“ a on se vzteknul ale hned se vyfouknul…jako furt to není ono ale změna tam je…k psycholgovi jdem za měsíc už…špatně mluví- začal ve 3 letech takže taky opoždený a co ty?

ivonnet
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 12.01.18 23:27

@axelina U psychologa jste měli být už hodně hodně dávno…Na logopedii chodíte? Tohle není standardní, to vám mohlo dojít v souvislosti s řeči. Není jenom autismus a AS, ale další poruchy ovlivňující dozrávání CNS a chování, např. vývojová dysfázie. Ale chápu, než to řešit, je lepší dávat tomu chudákovi, který za své chování s největší pravděpodobností ani nemůže, na zadek :roll:

Malike
Extra třída :D 11556 příspěvků 13.01.18 06:34
@axelina píše: ..no tak já nechci chválit dne před večerem hele…ted mesic se mi zdá lepší ale jednou taky dostal a možná je to tím že je furt ve školce na hokeji a doma se nají a jde spát…:-D ale bylo pár situací kdy jsem si říkala „a sakra bude amok..“ natáhnul a já hned „klídek klídek počítej si do 10 a vyjmenovala jsem mu alternativy“ a on se vzteknul ale hned se vyfouknul…jako furt to není ono ale změna tam je…k psycholgovi jdem za měsíc už…špatně mluví- začal ve 3 letech takže taky opoždený a co ty?

A to jsi s tím celou dobu nic nedělala? 8o ty jsi celou tu dobu jen čekala? :zed:

aknah31
Neúnavná pisatelka 15283 příspěvků 13.01.18 10:29

@axelina drzim place at je to lepsi a lepsi. V 5,5letech zacit resit logopedii je opravdu dost pozde, hlavne kdyz vam chybi tolik hlasek co jsi psala v jine diskuzi.
Ono to vztekani treba muze pramenit z toho ze vam syn tak uplne nerozumel a jak pises ted dozrava cns soustava.
Právě zminena vývojová dysfazie se vyznacuje horším porozuměním mluveneho slova, horsi výslovnost, agramatismy casto se pojí ruku v ruce s adhd nebo poruchou soustředění. V peci psychologa je také dobré byt zavcas neni na tom nic hrozneho nebo mit pocit studu ze s diteten chodíte k psychologovi. Mohli jste předejít rade problemu, afektu a vyslovnost mohla byt posunuta nekam jinam. To co se neopravi v logopedii do sesti let se pak velmi těžko preucuje a učí (zlozvyk, navyk atd)
Mam syna 5,5let VD expresivni v peci logopeda od 2r8m diagnoza a pravidelne navstevy psychologa od 4let. Denne s nim pracuji. Jsou za tim hodiny a hodiny dřiny… mladsi 3,5let zatim jen opozdeny vyvoj reci ale uz I tam chodíme rok k logopedovi.

Tim samozdrejme nechci jen kritizovat je. dobre ze jste aspon zacali s tou logopedii. Kdyz uz je predskolak. Drzim palce at ted jde vse velkými skoky a vse dozenete.

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 13.01.18 12:18

@aknah31 ahoj my začali s logopedii taky nějak mezi 3 -4 rokem ale to vubec nespolupracoval a logopedka říkala at prijdeme za rok že to nemá smysl..nechápal co znamená jazyk dát nahoru, dolu..a hlavně ve 3 letech řekl 3 srozumitelná slova…ve větách začal mluvit až ve 4 letech :-)takže ted chodíme pravidelne k logopedce. K psychologovi jsem byla objednana ale obvodní lekař mi řekl at počkám do 6 narozenin…do te doby že stejně není možne 100% určit diagnosu - nejsou schopni rozlišit na stopro diagnozu od opožděneho vyvoje právě mi řekl…a doktora mám 40ti leteho mladeho takže mu duvěřuji že ví co mluví :-)

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 13.01.18 12:20

@ivonnet ahoj - muj doktormi řekl že nemá cenu tahat děti po psychologách do 6 narozenin pokud to není vyložene autista jakože bijící do očí…syna zná dobře - občas zajdem i na kafe s jeho ženou - řekl mi sám- přísnější výchova a možná že opožděný vývoj…a měl nejspíš pravdu :-)nechci říkat ještě hop ale syn mi ted děla fakt radost

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 13.01.18 12:23

@Malike dělala jsem vše možné i nemožne :-) posledních 5 let se věnuji pouze synovi… je ještě neco víc? :-D

aknah31
Neúnavná pisatelka 15283 příspěvků 13.01.18 12:33

@axelina aha, tak asi zalezi na doktorech. Starsi syn ma od 4let diagnozu VD expresivni. Mladsi syn ma 3r8m a ma OVR a vidim tam ten rozdil mezi nema. Ze mladsi opravdu tu VD nema.

Příspěvek upraven 13.01.18 v 18:54

aknah31
Neúnavná pisatelka 15283 příspěvků 13.01.18 12:36

@axelina a psycholog neni psychiatr. takze navsteva u psychologa je spis jen hra pro deti. Aspon syn to tam ma rad povyklada si, zahraji nejake hry, nakresli obrazek. Psycholozka sleduje jak je na tom verbalne jak neverbalne, grafomotoriku a jeji uroven, inteligenci, atd…
Chodime co pul roku.

Příspěvek upraven 13.01.18 v 18:49

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 13.01.18 18:37

@aknah31 jasne synovi by se tam asi taky líbilo.. ale dítě v 5letech není blbec a obávala bych se že by zjistil že k tomu „fajn doktorovi“ chodíme proto protože zlobí… a zlobil by o to více a jeste by si připadal duležitý… proto vyčkávám na radu doktora. jinak povykládat se píše s tvrdým Y. první třída ZŠ.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15283 příspěvků 13.01.18 18:49

@axelina jasny… Treti trida ZS. A jinak je to samo tva vec.
Dite neni blbec ani v sesti. :mrgreen:

axelina
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 13.01.18 19:54

@aknah31 určitě ne…ale já prvě myslím že už k psychologovi ani nemusíme. Jen kvuli odkladu ale to pujde syn sám.

Tamtama
Extra třída :D 11586 příspěvků 13.01.18 22:10

Taky mám doma takového rapla, který se navíc počůrává, v březnu mu bude 6. Podle psycholožky ho mám nechat zavřít na psychiatrii a psychiatrička jednou řekla, že nejspíš bude mít ADHD, podruhé, že mu jen chybí mužská autorita. Logopedii má teda jen ve školce, u nás nikde nepřibírají, což je smůla, protože myslím, že by tam potřeboval i můj tříleťák. Dětská mi až do října pořád tvrdila, že na logo je čas. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama