R nejde a nejde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikela
Závislačka 3102 příspěvků 09.01.18 09:40
R nejde a nejde

Mám holky dvojčata, mají 5,5, roku, jedna se naučila se mnou doma R a Ř během 14ti dnů minulý rok a má uplně krásnou výslovnost, s druhou chodíme od září na logopedii, je leden a já mám pocit, že neslyším žádnou změnu, cvičíme pravda ne denně, ale cvičíme, ovšem pokrok žádný, prostě to nezadrnří a nezadrnčí, jsem z toho už zoufalá, moc bych si přála, aby šly holky k zápisu do školy s tím, že umí pěkně mluvit…Máte někdo podobnou zkušenost nebo nějakou radu, jak na to? :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineParalenka červená
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 09.01.18 09:45

Rok synovi trvalo, než mu naskočilo, ale on uměl výborně ráčkovat. Jakmile naskočilo R, ráčkování úplně zapoměl :)

bublinek
Závislačka 4889 příspěvků 09.01.18 09:46

U zápisu s nedokonalým R počítají.
Některým dětem pomůže, když písmenko začnou psát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 09:46

Teď jsem si vzpomněla jak táta chodil se sestrou na logopedii že ji nejde písmeno- R. Ale slovo - prd*l umělá krásně :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.18 09:47

Dcerka má R a Ř doslova vydřené po sedmém roku. Krom pravidelného cvičení několikrát za den, dostala v šesti letech na logopedii rotavibrátor. Rok cvičila 5× denně, ale nakonec se podařilo. Sama logopedka říkala, že ani nedoufala, že to tam „tak brzy“ naskočí. Byla skvělá, chodili k ní pacienti, se kterými si nikdo nevěděl rady.

terien
Kelišová 7106 příspěvků 09.01.18 09:54
@mikela píše:
Mám holky dvojčata, mají 5,5, roku, jedna se naučila se mnou doma R a Ř během 14ti dnů minulý rok a má uplně krásnou výslovnost, s druhou chodíme od září na logopedii, je leden a já mám pocit, že neslyším žádnou změnu, cvičíme pravda ne denně, ale cvičíme, ovšem pokrok žádný, prostě to nezadrnří a nezadrnčí, jsem z toho už zoufalá, moc bych si přála, aby šly holky k zápisu do školy s tím, že umí pěkně mluvit…Máte někdo podobnou zkušenost nebo nějakou radu, jak na to? :-)

my chodili na logo rok než se jí r a ř spustilo. A to jinak mluví velice hezky, tohle byly jediný písmenka se kterými měla problém.

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 09:55

Mladší sestra chodila na logopedii. Taky neuměla R a Ř. Jediný kdo jí to naučil byl strejda. Vzal ji na kolo na štanglu a jezdili po dědině a ségra na celé kolo řvala - Plná p*del vody. *iiiiť… :mrgreen: :mrgreen: Tak zkuste někoho jiného kdo by jí to učil. S našima a logopedkou se to odmítla naučit, ale se strejdou, který při tom dělal kraviny jo. :pankac:

mikela
Závislačka 3102 příspěvků 09.01.18 09:58

Jojo sprostá slova nebo alespoň ta ostřejší se dětem vždycky kdoví proč líbí víc :lol: asi bych chtěla moc, kdybych chtěla, aby obě holky mluvily dokonale a hned, podařilo se u jedné, u druhé to chce asi trpělivost, jen mně to tdáva, vdána, tdičko, dobdý den atd. už leze krkem :mrgreen:

Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 09.01.18 10:00

Chce to mít pořádně rozhejbaný jazyk, dělat hodně uvolňovací cvičení. To je asi základ.
Naše logopedka na to šla přes slovo DRN, nejdříve jen DN. A ten „vibrátor“ taky používala.

Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 09.01.18 10:00

Naopak říkala, že TD už se nepoužívá.

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 09.01.18 10:00

U R a Ř je fyziologické, pokud naskočí do 7 let. V první třídě se s nedokonalým proto počítá a u zápisu ho opravdu umět nemusí. Máte pořád ještě spoustu času. Syn začal chodit na logo v 5 letech, kvůli L. To naskočilo po třech měsících cvičení a následovalo R a Ř. To cvičíme už skoro rok a žádná sláva. Nemá to pořád zafixované, na začátku slova ho pořád ještě nevysloví, uprostřed se celkem daří. Takže u nás to trvá opravdu dlouho.

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 09.01.18 10:08

Dceri R naskocilo po 2,5 mesicich domaciho treninku, ale porad ho umi rict jen po souhlasce a v mluve samovolne nepouzije, jen kdyz cvicime. Je ji 5,5. Kdyz to tady ctu, tak aspon vidim, ze se nemam stresovat a ze jsme vlastne docela uspesni :mrgreen:. Na logo zatim nechodime, musela bych tam tahat s sebou vsechny tri deti, tak nevim, jak by to fungovalo, navic tam dcera zaboha nechce…

mikela
Závislačka 3102 příspěvků 09.01.18 10:12

Já už logopedii nechala jen jedenkrát za 14 dní, neb mně přijde, že to co děláme tam, můžeme dělat i doma, myslím ta cvičení. Pokud má dítě problémy i s jinýma hláskama, pak je logopedie na místě, ale jde-li „jen“ o to R a ta cvičení jsou pořád dokola, stačí to dle mě doma, i když s paní logopedkou malá líp spolupracuje než se mnou :roll:

Mallorka
Závislačka 2948 příspěvků 09.01.18 10:24

Holky, tak můj synovec chodí na logopedii 2,5 roku. Teď je mu přes šest a pořád hrůza. Neumi L ani R. :think: mluví fakt hrozne. Namisto L a R používá J. Takže takže mluví třeba na psa Jone pojď se pomazjit, jehnout atd. Myslim, ze he na místě vyměnit logopeda

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 09.01.18 10:49
@Mallorka píše:
Holky, tak můj synovec chodí na logopedii 2,5 roku. Teď je mu přes šest a pořád hrůza. Neumi L ani R. :think: mluví fakt hrozne. Namisto L a R používá J. Takže takže mluví třeba na psa Jone pojď se pomazjit, jehnout atd. Myslim, ze he na místě vyměnit logopeda

A cvičí doma? Ono to bohužel bez domácího cvičení nejde.
To pak může být sebelepší logoped.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama