Státní školka a její potřeby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 05.01.18 12:03
Státní školka a její potřeby

Dobrý den,
Zajímalo by mě, jak je to u vás ve školkách…
U nás se platí úplata, stravné, školní akce, každého půl roku se kupuje toaletní papír, mýdlo, ubrousky… dává se ročně 500 Kč dar rodičů ( na blbinku na vánoce - přitom dostanou úplnou hloupost za pár korun a to doslova například bublifuk). a teď když si děti na keramice vyrobily tuzkovnik, tak si mají koupit do školky i pastelky. Je to normální???
Docházíme do státní školky. Dle mě by mela školka tyto potřeby pořizovat. Jaký je váš názor?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

cell
Echt Kelišová 8063 příspěvků 05.01.18 12:06

To je dost :think: u nás se platí školkovné 500,– (ne u předškoláků), jídlo, SRPŠ 1500,– za rok a pak jen drobné poplatky na větší výlety, ale většinou ani to ne. V září se vybírá krabice papír. kapesníků a v nejmladších byly ještě vlhčené ubrousky

terinka4444
Hvězda diskuse 68376 příspěvků 05.01.18 12:08

My platíme všechno, takže když je divadýlko, prostě na nástěnce vidí zaplatit, pravda, dárky na Vánoce neplatíme, ale také nic domů nedostávají. Pokud je potřeba cokoliv na výrobu, je napsáno, že děti si donesou. Nedonesou, nevyrábějí. Teď se nám stalo před Vánoci, vyráběli svícen z jablka a my na to zapomněli, manžel ji vezl a říkal, že neměla věci. Volala jsem do školky, šlo o svíčku, stužku, jablko, hřebíček, hrozinky. Že se omlouvám, že jsme zapomněli, jestli mají náhradní, že pak dám třeba peníze. Odpověď, že tedy náhradní nemají a že 3 děti si nedonesly, takže budou malovat u stolečku místo tvoření, no sedla jsem do auta, máme to 5km a dovezla, trojmo, i pro ty zbylé dvě děti. Přijde mi to úplně postavené na hlavu. Pro mne by bylo ideálnější dát tam do fondu 500 a ať to z toho čerpají, až dojde, zase doplnit. přesně takhle to funguje ve škole.

hanaross
Kecalka 151 příspěvků 1 inzerát 05.01.18 12:09

Zřizovatel školy bývá město nebo obec, ne stat a záleží asi jaký mají rozpočet, těžko rict co je kde adekvátní, ale pastelky by snad měli pořídit z rozpočtu školky

Uživatel je onlineIvčis
Závislačka 3950 příspěvků 05.01.18 12:10

Taky myslim ze je to dost. My platime 250školné kolem 630obědy. V říjnu 1000 srps a pak někdy na výlety. Ale to je třeba 50-100korun. Ale jak proti tomu nevím, asi to nijak nejde změnit.

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 05.01.18 12:10

Platíme stravné a školkovné (380,–). Jednou za půl roku se vybírá 500,– u mladších a 600,– u předškoláků na akce. V červnu se dělá vyúčtování a přeplatky se vrací. Mimo se platí akorát plavecká výuka u předškoláků. Na celý šk. rok nosíme 4 kousky toaleťáku, balení papírových kapesníků a jedno mýdlo. Toť od nás.

Popokatepetla
Závislačka 3180 příspěvků 05.01.18 12:12

U nás se platí školné (500,–), stravné a 600,– na rok - z toho dětem platí divadlo, výlety atd. Pak na nosíme průběžně papírové kapesníky (tak 3× do roka??). Zvlášť se pak platí jen školka v přírodě. Jo a loni měli jednu tvořivou činnost s externí výtvarnicí, která ale nebyla povinná a chtěli za to 200,–/dítě.

unuděná
Kelišová 5586 příspěvků 2 inzeráty 05.01.18 12:22

Zda se mi to dost a i by me trochu otravovalo placeni cehokoli behem roku :mrgreen: My platime 1000,– za pololeti jakoby na srps a z toho se kupuje vse, toaletni potreby, kapesniky, vytvarne potreby, ale i divadelka, sportovni akce, drobne darky jako ceny atd. Zatim jsme nad ramec nic platit nemuseli.

Maky.p
Generální žvanilka 24797 příspěvků 05.01.18 12:27

Platím měsíčně cca 900,– stravné + 200,– školkovné. Dále v září 200,– a v lednu 200,–. Každá akce nebo výlet se platí zvlášť, visí seznam akcí jak na netu, tak ve školce a vždy dávám peníze na celý ten daný měsíc. Bývá to zhruba okolo 100,–. No a v září nosíme 2× balení papírových kapesníků, 4× toaleťák, 2× tekuté mýdlo, pastu na zuby. Takže taky je toho docela dost no. Vánoční dárky si také domů nenosí - dostanou hračky společně, které zůstávají ve školce.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 05.01.18 12:34

@MaminkaLucka
co brečíš? Školkovný snad dostáváš zpátky, tak platíš akorát akce, stravu a potřeby.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 05.01.18 12:54

Máte toho dost se mi zdá. My platíme za dítě 300 za půl roku, kupujeme 1× za půl roku taky papír, pastu,… atd, tipuju tak za 300-400 kč za dítě to vyjde. No a platí se některá divadla, kina a tak, to tipuju na 200 za půl roku. Akorát teď nevím, kolik platíme školkovné, ale tuším 400 měsíčně. Plus stravné asi 500.
Já jsem s naší školkou hrozně spokojená a co můžu, tak do školky „dávám“ dobrovolně něco navíc.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 146 inzerátů 05.01.18 12:56

Taky platíme školkovné, obědy, SRPŠ a dostáváme seznam, co by školka ráda dostala (toaletní papír, kapesníky, ubrousky, tekuté mýdlo atd.), jako novinku jsme před Vánoci dostali seznam toho, co by chtěla k Vánocům školka (pastelky, modelínu, hračky…). Ze SRPŠ se platí drobné dárečky dětem (Mikuláš, Vánoce), výlety, divadélka ve školce. Extra jsme platili lyžování a případně školku v přírodě.

Moise
Hvězda diskuse 36933 příspěvků 19 inzerátů 05.01.18 12:58
@MaminkaLucka píše:
Dobrý den,
Zajímalo by mě, jak je to u vás ve školkách…
U nás se platí úplata, stravné, školní akce, každého půl roku se kupuje toaletní papír, mýdlo, ubrousky… dává se ročně 500 Kč dar rodičů ( na blbinku na vánoce - přitom dostanou úplnou hloupost za pár korun a to doslova například bublifuk). a teď když si děti na keramice vyrobily tuzkovnik, tak si mají koupit do školky i pastelky. Je to normální???
Docházíme do státní školky. Dle mě by mela školka tyto potřeby pořizovat. Jaký je váš názor?

Platíme školkovné (kolem 300, ani pořádně nevím :oops: ), stravné a kulturní akce. Školka má docela dost sponzorů z řad místních lidí, podnikatelů, rodičů, dost často jde výtěžek z nějaké akce konané u nás právě tam. Na začátku školky v září se vybírají kapesníky, toaleťáky, pastelky, papíry - vše je ale na bázi dobrovolnosti, nikdo nikomu nic nenařizuje, když někdo nepřinese, nevadí - ve finále takovým způsobem vyberou víc než kdyby to nařídili.
Vánoční dárky pod stromkem děti měly, ale jsou to hračky, které zůstávají ve školce, mají toho vždycky kupu. Na besídkách v zimě a na jaře dostávají dárek - knížku, hru, stejně tak dostávají balíčky s ovocem na Mikuláše, při dni dětí atd.
Na tvoření neplatíme nic, nic nedonášíme, všechno ve školce dostanou.
Dokonce v létě, když je horko, dostávají odpoledne na zahradě meloun nebo nanuka :lol:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 05.01.18 12:59

My platíme školkovné a stravné cca 1100 Kč a pak 700 Kč SRPŠ na pololetí. Pak už jen kapesníky a letos učebnice na angličtinu, ale to bylo dobrovolné. Těm, co nechtěli, to učitelky kopírují, aby mohli pracovat všichni. Naše školka má výuku angličtiny pro všechny. My je tedy koupili a myslím, že i většina rodičů. Jinak divadlo a výlety se platí z toho SRPŠ.

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 05.01.18 13:00

Jo a vánoční dárky dostávají. Letos to byla taková malá stavebnice, loni dostali puzzle.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >