Nezodpovědní prarodiče

20.7.15 16:42

Nezodpovědní prarodiče

Ahoj všem, potřebovala bych poradit nebo si možná jen postěžovat, sama nevím. Nastíním svou situaci.Jsem rozvedená, s ex máme tři holčičky (10,8 a 4 roky).Dvě starší máme ve střídavé péči a nejmladší je v péči mé. Rodiče mého ex si holky berou pravidelně na dovolenou do Chorvatska a letos jsem se bohužel dozvěděla, že je tam pouštěli samotné do baazénu, s tím, že nejstarší dostala na starost tu nejmladší. Doyvěděla jsem se to až od holek, podlomily se mi kolena, ale byly už v pořádku doma. Informovala jsem bývalého, s tím, že si to nepřeju a ať rodičům domluví, ale on mi řekl, že se mu to sice nelíbí, ale nic se holkam nestalo, tak to řešit nebude, že se nechce hádat, že jejich pomoc potřebuje, tak nebude vyvolávat konflikty. Já jsem nikdy holkám nezakazovala styk s prarodiči, ale tohle je pro mě prostě trochu moc…v cizině, velikánský kemp, kde se lidi navzájem neznají a voda+čtyřleté neposedné dítě…no, raději nedomýšlím. Mám prostě sto chutí jim zavolat a říct, že už na takovéhle akce holky nepustím, ale má to smysl, když je pustí můj ex ve svém týdnu? Nebo…nevím, jestli mám do toho rýpat, honí se mi hlavou, co vše se mohlo stát…malá utopená, nejstarší trauma z toho, že ji neuhlídala…ostatně, i těm starším se mohlo něco stát. Jak byste reagovali vy? Podotýkám, že s bývalýma tchánama mám dost chladné vztahy, ale bavíme se, žádné naschvály a podobně jsme si nikdy nedělali. Ale vždy měli své názory na výchovu a vrtochy, které jsem musela hlídat, např. přeučování levorukosti a pod. Díky za reakce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2751
20.7.15 16:47

No jako první by mě zajímalo, kde byli tcháni. Pokud byli někde pryč, třeba v restauraci, tak by mi to vadilo. Pokud byli na kraji bazénu a holky měli na dohled, tak bych nesýčkovala. Vím, že tě to může děsit, protože já jsem taky nejklidnější když mám hoky u sebe, ale vždy si řeknu, že jsem výchovu svých rodičů přežila, stejně jako manžel tu tchýninu, takže se nebudu plašit.
Holky máš v pořádku doma, tak bych to nehrotila. Zbytečně bude dusno. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9150
20.7.15 16:48

Taky by mi to hodně vadilo. Já jsem prvně nechala děti samotné jít k bazénu v době, kdy starší bylo 11 a mladšímu více než 6. Oba perfektně plavou, umí oba od 3 let. Bylo to ale do bazénu, který byl od našeho hotelového pokoje vzdálen 10 metrů.
Ale nevím, jestli bych to teď řešila s prarodiči, asi bych to nechala až na dobu, kdy by se zase někam s holkama chyslali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21146
20.7.15 16:50

Tak pokud u toho bazénu tcháni vůbec nejsou přítomni, tak to považuji za velkou nezodpovědnost a řešila bych to hned, ne až se - probůh - něco stane. Pokud sedí vedle bazénu na lavičce a na holky koukají, pokud mají neplavací děti rukávky či jiná nafukovadla, tak mi to přijde v poho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
20.7.15 16:51

@michaelaj81 A nemůžeš jim třeba v klidu zavolat zeptat se jak to bylo? Že tě to docela zaskočilo, že by tam 4letou nechali bez dospělého dozoru. Mě by to taky vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 16:58

Tcháni zustali u obytného auta, prostě na tom bazénu byly holky úplně sami bez dohledu dospělého. nejstarší plave výborně, prostřední…plave… :lol: :lol: a nejmladší pouze s kruhem nebo rukávkama, kruh měla k dispozici, rukávky jí ucházely, tak je nepoužívala. Asi zavolám no, nechtěla jsem dělat dusno, ale asi bychom si to meli vyříkat. Jsem z toho taková zmatená a rozhozená, vždy jsem si myslela, že s nimi jsou v bezpečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13809
20.7.15 17:12

Já bych jim to řekla. V klidu, slušně, ale důrazně. Jednak ta nejmladší je fakt mrně a z kruhu může kdykoliv vypadnout a jednak proč by měla starší hlídat, ona si má taky odpočinout a užít. Když na ně nechtějí tchánovci dohlížet tak ať si je sebou neberou. Copak může 10ti letý dítě nahradit dohled dospělýho člověka? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
20.7.15 17:14

@michaelaj81 Zkusila bych to v klidu si to s nimi vyříkat, zeptat se, jak to opravdu bylo. Ony si děti často přibarvují.

Ale pokud tam skutečně nebyly, brala bych to jako velký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 17:21

Tak urcite bych jim nevolala ale dosla za nimi osobne a v klidu jim rict co a jak ono po tel to muze vyznit jinak nez osobne ver mi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.7.15 17:49

@michaelaj81 nebyla jsi u toho tak to mas prenesene info takze tezko tedka budes soudit jak to fakt bylo navíc to jako matka vidíš mozna moc zaujate a vyhrocene - poukázala jsi na to aby se to priste neopakovalo a nic se nestalo vic bych to neresila ono mozna se deje vic věci co by se ti nelíbilo jako tohle jen o tom nevis :kytka:

• Citovat
  • Upravit
20.7.15 18:23

@JayLee dějě se spousta věcí o kterých i vím a nelíbí se mi, ale beru to tak, jak to je…taky nechci, aby mi někdo mluvil do mých rozhodnutí, jen mám pocit, že tady v tom případě jde o život mých dětí…čtyřleté dítě neplavec samo v bazenu bez dohledu dospělého s tím, že je tam přece plavčík ( slova mého ex)…pere se to ve mě už týden, nechci plašit, ani dělat zle, ale nemůžu se s tím smířit a raději bych takovým nebezpečím předcházela, než čekala, až se něco stane…jenže na druhou stranu mám pocit, jestli to má význam, když v týdnech, kdy je má v péči můj ex, stejně nic neovlivním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
20.7.15 18:33

Zkus taktně zjistit verzi tchánovců - děti si mohly přibarvit, teoreticky mohli tchánovci třeba „nenápadně sledovat za bukem“ nebo někoho požádat, jeden neví.
Slušně bych jim řekla, že si nepřeji, aby děti byly v bazénu bez dohledu doprovázející osoby. To by asi měli být schopní pochopit a akceptovat.
Lidi se sice neznají, ale pochybuji, že by nechali topit dítě. Byl u bazénu plavčík?

Těžko jim můžeš zabránit, aby holky na „takové akce“ brali, pokud jsou ty zrovna u tatínka.
To už je lepší vysvětlit dětem, že koupat bez dozoru ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.7.15 18:37

@michaelaj81 to je ono ty to neovlivníš a on si to stejne udela po svým a ty se budes jen doma zbytecne rozčilovat a trapit co se asi deje :nevim: bohužel vic delat nemuzes no :nevim:

• Citovat
  • Upravit
20.7.15 18:50

@JayLee to už se stejně vždy budu…trápit, co se děje…ty bys zůstala klidná, kdybys věděla, že tvoje dítě, které neumí plavat, možná právě teď „plave“ bez dozoru někde na koupáku?
@Knihomyš tchánovci nechtěli na slunko, potvrdil mi to býv. manžel, s tím, že jsou v pořádku doma, tak se vlastně nic nestalo…vím, že kdyby někdo viděl topící se dítě, tak mu určitě pomůže a plavčík taky, ale kolik utonutí malých dětí se děje a stačí se jen ohlídnout…ne nechat tam děcka řádit celé dopoledne…no nevím. Přenechat zodpovědnost na desetiletém děcku…prostě to nějak pořád nemůžu polknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
20.7.15 18:51

@michaelaj81 Jak to bylo se nikdy přesně nedovíte. Informace máte pouze od dětí a to je pohled vždy poněkud zkreslený. Vy víte bezpečně, že se šli koupat sami a prarodiče na ně nedohlíželi? Víte výkřiky typu" já si to nepřeji, život mých dětí", jsou to vaše děti a je potřeba nechat prostor pro vyhodnocení situace i bývalému manželovi. Já vás i vcelku chápu, ale je potřeba zachovat chladnou hlavu a zbytečně nevymýšlet coby se mohlo nebo nemohlo stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama