Nezvládám mateřství

Anonymní
16.8.11 14:19

Nezvládám mateřství

Nevím jak začít…
jsem na pokraji sil. Mám tříleté dítko a do toho dvouměsíční mimčo.
Věděla jsem, že to nebude lehké, ale že to bude až takové… :-?
Ze staršího hodného kluka se stává vzdorovitý, neposlušný raubíř a malej je neuvěřitelně uplakané miminko.
Denně brečím, jsem kolikrát na pokraji sil, tečou mi nervy a opravdu to nezvládám.
Manžel je hodně v práci, babička se teda snaží pomoci, ale taky nemůže být k dispozici pořád.
Ráno se probouzím a je mi zle od žaludku, když si uvědomím, že ten kolotoč zase začíná…
Mám pocit, že se zblázním…malej hodně brečí i v noci, nemám energii, nezachrání nás ani procházka kočárkem, tam taky pláče.
Nevím co mám dělat, nevím jak se z toho dostat........bojím se toho, že se zhroutím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5394
16.8.11 14:23

Anonymní, prožívám něco podobného, mám chlapečka 2,5 roku a měsíční dcerku.
Kluk teda tolik nezlobí, ale malá prořve nepřeháním skoro 24hodin.
Jsem často také totálně šílená, ale nezbývá než doufat, že to brzo přejde…taky mi tato rada nepomáhá, ale bohužel tomu asi tak je :-(
Pomáhá mi hodně, když k nám chodí návštěvy, mám si s kým popovídat…když je hezky jít ven (malou nosím v šátku). Neužívám si to jako ty, ale je to tím, že malá pořád pláče, jinak si myslím, že by to byl záhul, ale dalo by se to.
Přeju hodně sil…a chápu tě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.8.11 14:26

Příčinu pláče u miminka jste zjistili? Jestli jsou to prdíky či něco jiného?
U nás prdíky nebyly, zkrátka se mimino cítilo v tom velkém světě nedobře, pomohlo pevné zavinutí a bílý šum (aneb lux :wink: ), dudlík. Spal, sice za cenu toho, že lux běžel několik hodin, ale spal.
Starší je občas taky už na zabití, hlavně když chytne hysteráček, hlavně to bývá z hladu a únavy, někdy odpoledne zase z přespání… U něj jsem už sáhla po naprosto nevýchovných pohádkách a venku uplácím lipem, aby šel tam, kam zrovna potřebuju :roll: Nervy mám jen jedny.
Domácnost je teď trochu v troskách, stačí sebemenší můj výpadek a už se to na sebe vrší, teď mám zrovna období likvidování toho navršeného, nebaví mě to pekelně, protože kdykoliv na něco šáhnu, tak mě jedno či druhé dítě odvolá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
16.8.11 14:27

a proto jsem chtěla aby děti měly větší věkový rozestup. Neber to špatně - ale máš třílet= dítě - nepůjde do školky? to by ti hodně pomohlo, kdyby nešlo - co ho dát někam na pár hodin pohlídat, pohrát a ty by sis odpočinula. Mimčo brečí, protože z tebe taky cítí nervozitu, tvůj plá, když budeš v klidu, bude i mimino - musíš se vyspat, odpočinout si, nabrat síly. Co si vzít mimino na ruce nebo ho položit vedle sebe na gauč, pustit si nějakou pohádku, na kterou se tříleté podívá s tebou - a máš dvě hodiny klidu. Na domácnost se teď vykašli a dělej jen to, co nutně potřebuješ - potřebuješ jíst? Fajn, vezmi děti a zajdi do restaurace - nemusíš vařit, pračka vypere sama - nech si prádlo vyžehlit. Vyluxovat snad zvládneš. A do péče kolem mimina zapoj to starší - podej plenu, odnes oblečení, podej hračku - jééé ty jsi tak šikovný, bez tebe bych to sama nezvládla - to víš, náš XY je ještě malinký a není schopný mi pomoct tak, jako ty..... uvidíš, že se to zlepší. Pokud máš možnost, dej mimino spát ven - tam spí většinou dlouho a dobře - klidně i v zimě. Držím palce, ono se to zlepší, uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
16.8.11 14:27

Zlepší se to, neboj… :hug:

Co nějaká kamarádka, která by si vzala mimi do kočárku a povozila ho a ty bys mohla být jenom se starším?
Tři roky jsou blbý věk, to jsou děti nejvíc vzteklé. Co školka? Ta by nešla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.11 14:31

Školka nám nevyšla…

• Nahlásit
  • Citovat
16.8.11 14:32

Když se mi narodil druhý syn, prvnímu byly dva roky a dva měsíce. Reakce na „konkurenci“ byla hrozná - při každém kojení ječel a mlátil sebou o zem. Taky jsem myslela, že se zhroutím, přišla jsem o mléko, protože při tom vřískotu nechtělo mimčo pít. Byla jsem zoufalá. Nakonec jsem dala staršího syna do jesliček a bylo vystaráno - jen škoda, že jsem v té době již nekojila, neudržela jsem to. Bylo to peklo, ale jesličky mě zachránili. Období temna /jak já období po porodu druhého syna nazývám:-)/ trvalo dva měsíce, pak se situace uklidnila. Dnes jsou z nich největší kámoši, milují se, nedají na sebe dopustit. Takže od ten malý věkový rozdíl má pak i své výhody:-)) Určitě bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.11 14:34

Školka nám nevyšla…
Bohužel, vím, že by nám pomohla. Spokojenost by byla na obou stranách.
Jde o to, že mladší, pláče pořád a všude, v kočárku, v lehátku, i u mě v posteli. Jo, taky šátkujeme a to je jediné místo, kde v klidu spinká.
Nebýt malý takový extrémní řvounek, šlo by to, jak říká Mišula…chtěla jsem děti takhle od sebe, aby si mohli později spolu hrát…

• Nahlásit
  • Citovat
54030
16.8.11 15:58

Anonymní měla jsem kluky 18 měsíců od sebe a situace byla u nás stejná.Mladší plakal ve dne,v noci.Mm se potřeboval vyspat do práce a bylo to náročný.Nakonec usínal mm v posteli s malým na břichu…Tenkrát nebyl net a neměla jsem se kde poradit a přešlo to s příkrmama :think: Jsou tady diskuze o refluxu a poznávám v něm náš problém. Neublinkává ti malej třeba hodinu i dvě po jídle? Pláče,pže ho bolí bříško :-( Po jídle se s takovými dětmi nemá manipulovat,přebalovat i převlíkat se musí před jídlem.Jestli se vás to týká,najdeš tu o tom diskuze s radami. Starší syn může být protivný,pže z tebe nejde klid a pohoda,což je pochopitelné :hug: zkus najít a odstranit příčinu pláče malýho a drž se :hug: za pár měsíců bude lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.8.11 16:11

Je pravda, že ublinkává a má nejraději když je ve vzpřímené poloze :think:

• Nahlásit
  • Citovat
381
16.8.11 22:09

anonymní- upřímně soucítím,mám od sebe děti 2,5 roku,vím jak je to náročné,ale bude líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
21.8.11 23:49

vydrž, milá zakladatelko, myslím na tebe a moc držím palce!! děti z toho určitě vyrostou a zase vám bude fajn! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.10.14 10:13

Dobrý den, dnes jsem se tu přihlásila s uplně stejným problémem jako jste měla vy, sice je to už pár let, ale chtěla jsem se Vás zeptat, jak jste zvládla a zvládáte Vaši situaci?? Moc děkuji za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.14 07:40

Mám trochu jiný problém než má zakladatelka ale nechtěla jsem zakládat novou diskuzi proto to píšu sem…
mám doma třítýdenní miminko které se narodilo se třemi vývojovymi vadami které nejsou nijak zavazne na miminku nejsou vůbec viditelné jen s jednou vadou bude muset na operaci a s ostatnimi chodit na kontrolu k lékařům, nakonec tedy k lekari chodime dvakrát týdně. Miminko potrebuje ale i větší péči než ostatní zdravé deti duraznejsi hygienu podávání léků péči o kýlu(to je jedna z těch vad) +běžné věci jako je kojení přebalování atp.
a na mĕ toho začíná být prostě moc, vůbec si to mateřství nedokážu užívat, jsem hrozně nevyapala a unavená i psychicky do toho ještě začíná růstový spurt :,(
Přijde mi že k miminku nemám takový citový vztah jaky bych měla Mít je to asi i tím že jsem jí neměla ty první dny hned u sebe jako ostatní maminky a pak když už jsme byli spolu na pokoji v porodnici tak jsem s ni každý den musela chodit několikrát denne na ruzná vyšetření a koukat jak mi miminko trápí, myslím si že kdyby byla zdravá tak by bylo všechno jinak a ja bych si jí uzivala víc.
Jen jsem se potřebovala sverit muzovi to říct nemůžu byl ny z toho akorát smutný a to by ubijelo i mě. Malou mám jinak moc ráda jen ne asi tolik jak bych měla :,( a za to se stydím :zed: je toho na mě nejak moc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5971
10.11.14 08:06
@Anonymní píše:
Mám trochu jiný problém než má zakladatelka ale nechtěla jsem zakládat novou diskuzi proto to píšu sem…
mám doma třítýdenní miminko které se narodilo se třemi vývojovymi vadami které nejsou nijak zavazne na miminku nejsou vůbec viditelné jen s jednou vadou bude muset na operaci a s ostatnimi chodit na kontrolu k lékařům, nakonec tedy k lekari chodime dvakrát týdně. Miminko potrebuje ale i větší péči než ostatní zdravé deti duraznejsi hygienu podávání léků péči o kýlu(to je jedna z těch vad) +běžné věci jako je kojení přebalování atp.
a na mĕ toho začíná být prostě moc, vůbec si to mateřství nedokážu užívat, jsem hrozně nevyapala a unavená i psychicky do toho ještě začíná růstový spurt :,(
Přijde mi že k miminku nemám takový citový vztah jaky bych měla Mít je to asi i tím že jsem jí neměla ty první dny hned u sebe jako ostatní maminky a pak když už jsme byli spolu na pokoji v porodnici tak jsem s ni každý den musela chodit několikrát denne na ruzná vyšetření a koukat jak mi miminko trápí, myslím si že kdyby byla zdravá tak by bylo všechno jinak a ja bych si jí uzivala víc.
Jen jsem se potřebovala sverit muzovi to říct nemůžu byl ny z toho akorát smutný a to by ubijelo i mě. Malou mám jinak moc ráda jen ne asi tolik jak bych měla :,( a za to se stydím :zed: je toho na mě nejak moc :roll:

Na mě toho bylo taky moc, cvičení Vojtovky, dojíždění na rhb. Do toho hormony a celková péče o novorozence u prvorodičky. A zvládla jsem to, stejně jako ty. Užívala jsem si procházky, či relax doma, kdy dítě spalo. A muži se klidně svěř, zapoj ho a ono se to srovná.
Ať jste všichni zdraví a šťastní. ;) :hug:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit