Reklama

Nezvládám těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 16:05
Nezvládám těhotenství

Sem zralá na psychiatra ale nejsem schopná tam ani dojít. Jsem v 5 měsíci. Už od začátku těhotenství sem doma na neschopence. Malej je bojovník, měla sem a stále trochu mám pod mimčem hematom. Jen ležím, jakmile se zvednu je mi zle, dost sem zvracela. Poslední měsíc se zvracení dost omezilo ale pocit na zvracení je pořád a dost velký. Nejsem schopná obstarat domácnost vše zařizuje přítel ( stará se o syna, vaří, uklízí, vozí ho do skolky a na kroužky, nakupuje, prostě vše) Máme ještě 4letého syna. Už 5 měsíců ležím a sem z toho na prášky. Poslední dobou stále brečím. Sem jak nemocná, odkázaná na přítele. Ležela sem 14 dní v nemocnici kde sem byla na kapackách ale ani to nepomáhalo…ne­volnost byla pořád. Pustili mě domů s tím, že mám jednoduše prostě ležet. To dělám, nic jiného nejde. Ale díky tomu mám deprese, dost často mám chvíle že lituji že sme do druhého dítěte šli. Je to peklo. První těhotenství bylo úplně jiné, užívala sem si ho. Tohle už dál nechci… Doktoři mi toho mraky předepsali, vyzkoušela sem vše… citím se úplně zbytečná. A to taky ted sem…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28522 příspěvků 19.02.17 16:07

Už dál nechceš? Nechtít můžeš, to je tak asi všechno. Nezbývá, než vydržet. Hele, co by za to tady někdo dal…

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 19.02.17 16:11

To musí být vážně strašný, na psychiku obrovská zátěž, ale zbytečná rozhodně nejsi! Jsi teď naopak životně důležitá pro zdraví vašeho druhého dítěte. Tím, že odpočíváš a šetříš se, dáváš vašemu děťátku šanci na život a děláš to pro něj. Tohle šílený období nejpozději za 4 měsíce skončí. Co to jsou 4 měsíce proti zbytku života? Snaž se to vydržet, chápu, že člověk jen přežívá ze dne na den, ale když to jinak nejde, musíš to prostě vydržet. Jakmile porodíš, už si na těhotenství skoro nevzpomeneš. Držím palce :hug: :hug: :hug:.

Uživatel je onlineProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 19.02.17 16:13

Nejsi zbytečná, nosis v sobe dite!! A tvuj ukol na pristi 4 mesice je donosit ho. Nemuzes u toho treba hackovat nebo plest, aby ses trochu zabavila?
Vydrz, jednou to skonci ;-) a muze te hrat u srdce, ze mas doma super pritele, ktery je skutecnou oporou.

murra
Kecalka 389 příspěvků 31 inzerátů 19.02.17 17:04

Vydrž, uvidíš, ze po porodu bude všechno jinak. Budeš mít úžasné miminko a přestane ti být zle. Na ty hrozný těhotenský stavy si ani nevzpomeneš.
Mám kolem sebe pár lidí, kteří utratili neskutečné peníze za umělé oplodnění a nedaří se jim. Ti by s tebou měnili hned. Tak zazní zuby a vydrž, opravdu to za to stojí. A buď ráda, že máš partnera, který ti obětavě pomáhá.

GKata
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 19.02.17 17:35

Budeš muset holt vydržet, neměj výčitky za své pocity, vem si, že úplně stejně se cítí každý, kdo je dlouhodobě nemocný a nic nesmí a ostatní se musí starat. Pocit marnosti, nuda i deprese jsou logické a pochopitelné. Ale ber to pozitivně, nebude to trvat už dlouho. Hoď se do klidu, však se pak namakáš s dvěma dětmi až až, čti si, zkoukni nějaké seriály, se synem si třeba zahraj pexeso v posteli.

Uživatel je onlineElishka1
Závislačka 2579 příspěvků 19.02.17 17:35

A co děláš celé dny - koukáš na filmy, čteš malému pohádky

vezmi to jako čas, kdy něco dohnat, nezajímalo tě někdy něco, co jsi nestíhala a v téhle situaci zvládla - dnes ve světě notebooků člověk není tak izolovaný

nani77
Kecalka 405 příspěvků 19.02.17 17:36

Celé první těhotenství jsem problila, 2× na kapačkách, nepomáhalo nic. Když jsem zrovna neměla hlavu v záchodě, tak jsem ležela jako zdechlina, počítala minuty (doslovně!) a zaháněla silné nevolnosti silou vůle. Už ve 4. měsíci jsem byla totálně na dně, klepala jsem se jako feťák. Ale miminko jsem chtěla, tak jsem to prostě vydržela. Vykašlala jsem se na všechny léky, co mi lékaři předepsali (přečti si příbalové letáky k Torecanu, Deganu atd., hnus!), protože nezabíraly ani trochu. Vykašlala jsem se na diety (celé těhotenství nelze jíst jen suchary a vodu, zvlášť, když tě voda také natahuje a suchar stejně vyzvracíš). Naučila jsem se rozlišovat jídlo na to, které se zvrací lépe a které se zvrací špatně. A snažila jsem se aspoň trochu jíst. V nemocnici mi řekl primář, když jsem se zeptala, co mám teda jíst, když všechno vyzvracím (cituji): „Nic. Tlustá jste dost. To vydržíte. A děcko je parazit, to si z vás vezme, co bude potřebovat.“ Nevěř tomu. Bez jídla dlouhodobě vydržet nelze. Mám známou, která zůstala v nemocnici jen na kapačkách, bez jídla a pohybu, zhubla 20kg, atrofovaly jí svaly na nohou a ve 20.tt to miminko vzdalo. Nedivím se. Matka musí být v mezích normy v pořádku.
Víš co? Okamžitě, když jsem se po porodu probrala z narkózy, jsem dostala hlad a chuť na všechno možné a přestalo mi být zle. Bylo to super.
A teď jsem těhotná znovu a hádej co? Zase zvracím a natahuje mě. O holčičku (2,5r)se teď hodně stará manžel, případně se stará ona o mě (moc ji baví mě hladit po zádech nebo mě fotit, když zrovna zvracím). Domácnost je v rozkladu, ale neřeším to. To se dá do pořádku, až mi prostě bude dobře.
Musíš na tom najít to pozitivní, např. že už jsi v půlce ;-) Držím ti palce!!

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 19.02.17 18:02

To mě mrzí, že to máte takhle těžké. A bohužel se asi vážně nedá dělat nic moc, než to vydržet a hledat cesty, jak si ty měsíce ulehčit a zpříjemnit.

DObré je najít nějaké cesty, jak si čistit hlavu a jak zarazit takovou tu spirálu černých myšlenek, která začne u něčeho běžného a pak se najednou roztočí a člověk nad ní ztratí kontrolu.

Třeba je fajn to napsat na internet. Protože když o něčem píšete, tak je to dobré - přeci jen to tím dostáváte z hlavy pryč a alespoň trochu si vyčistíte hlavu (nechcete-li psát na internet, tak pomáhá třeba psát si deník, nebo všehny negativní věci vypsat na papír a ten pak roztrhat, či spálit. A další den zase a zase - prostě způsob, jak si čistit hlavu.

Další, radikálnější cesta je zkusit zavolat na linku důvěry. Klidně opakovaně - rozhodně nebudete rušit, rozhodně jste vhodný klient a když o něčem mluvíte s někým, kdo vás chápe a nesoudí (a to na té lince rozhodně budou dělat), tak ta úleva a přeladění emocí bývá silnější, než když jenom píšete.

No a pak je tu opačná strana mince - když musíte furt ležet, tak je ideální čas se učit zkoušet nějak relaxační a meditační techniky. Tím že nemůžete nic dělat dostanete čas dovést je docela do hloubky a pak se v běžném šrumci fakt hodí.

Tohle nevypadá jako úplně blblý úvod do problematiky

https://www.celostnimedicina.cz/…ho-ticha.htm

spoustu, i s nahrávkami toho najdete tady http://drnespor.eu/relaxcz.html

Moc fajn je třeba tělesně ukotvené prožívání - focusing
 http://focusing.cz/

Tohle je skvělá kniha, jen je beznadějna vyprodané a je třeba číhat po antikvariátech http://www.kosmas.cz/…77/meditace/

Tohle by nemuselo být špatné. http://www.kosmas.cz/…-pro-zdravi/

kočkaVločka
Povídálka 29 příspěvků 19.02.17 18:13

Nezbývá než vydržet, ale už máš půlku za sebou! A myslím, že máš v příteli opravdovou oporu. Zkus přijít na jiné myšlenky, něco si přečti (já bych četla detektivky :) ), něčím se vzdělávej, zajímej se o něco nového. Myslím, že dítěti se trochu můžeš věnovat i když ležíš, třeba číst pohádky nebo hrát nějakou hru. (Samozřejmě nevím, jam moc ti je špatně.)
A neboj, každý má něco…já měla těhotenství v pohodě, ale teď mám půlroční dítě a čeká mě operace…malá je sice na UM, takže krmit může tatínek, ale stejně nevím, jak to bez sebe zvládneme…

zudina
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 19.02.17 18:39

Jsem ve 4 mesici a taky je mi porad zle a mam depku a nejradsi bych tehotna nebyla… chapu te je to desny

Jedna babička
Závislačka 3398 příspěvků 19.02.17 19:49
@Anonymní píše:
Sem zralá na psychiatra ale nejsem schopná tam ani dojít. Jsem v 5 měsíci. Už od začátku těhotenství sem doma na neschopence. Malej je bojovník, měla sem a stále trochu mám pod mimčem hematom. Jen ležím, jakmile se zvednu je mi zle, dost sem zvracela. Poslední měsíc se zvracení dost omezilo ale pocit na zvracení je pořád a dost velký. Nejsem schopná obstarat domácnost vše zařizuje přítel ( stará se o syna, vaří, uklízí, vozí ho do skolky a na kroužky, nakupuje, prostě vše) Máme ještě 4letého syna. Už 5 měsíců ležím a sem z toho na prášky. Poslední dobou stále brečím. Sem jak nemocná, odkázaná na přítele. Ležela sem 14 dní v nemocnici kde sem byla na kapackách ale ani to nepomáhalo…ne­volnost byla pořád. Pustili mě domů s tím, že mám jednoduše prostě ležet. To dělám, nic jiného nejde. Ale díky tomu mám deprese, dost často mám chvíle že lituji že sme do druhého dítěte šli. Je to peklo. První těhotenství bylo úplně jiné, užívala sem si ho. Tohle už dál nechci… Doktoři mi toho mraky předepsali, vyzkoušela sem vše… citím se úplně zbytečná. A to taky ted sem…

Holčičko, je to náročný, věřím, ale copak to jsou za slova, že jsi zbytečná. Prosím Tebe. Vždyť čekáš ten největší zázrak, co Ti život mohl dát. Koukni, půlka těhu je již za Tebou a ty další týdny zvládneš. Neboj se, určitě bude o maličko lépe. Máš vedle sebe opravdu super chlapa, málokterý mužský by zvládnul takovou situaci v jaké jste vy nyní. Zkus si sehnat homeopatika proti nevolnosti, dost holčinám pomohly, tak zkus i Ty:
SEPIA 15 C – 5 granulí ráno nalačno +
rozpustit 5 tablet COCCULINU v 3 dcl čisté neperlivé vody, nalít do malé PET lahve a vypít během dne při potížích.
Homeopatika mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních obranných sil, nejsou toxické a nepředstavují tudíž pro organismus riziko nežádoucích účinků. Jsou vhodné i pro těhotné.
Hlavu vzhůru a když ti bude smutno, klidně napiš do zpráv. Zdravím Tě a věřím, že bude brzy lépe. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 20.02.17 09:59

Ten pocit znam :zed: začínám ted šestý měsíc a prvni ctyri měsíce byly opravdu muka, ze jsem přesně premyslela nad tím, ze byla chyba chtít treti dítě. nebyla jsem schopna normálně fungovat, zvracela jsem, hubla, lital mi tlak, ospala, nervni, ale musela jsem.. Musela S dětmi na kroužky, občas ven, učit se S prvnakem, hrát si S druhým ctyrletym, manžel fungoval večer a brzy ráno kdy děti odváděl do školy a školky. doted jsem lenivejsi, nic se mi nechce, ale vím a plné věřím, ze je to stav dočasný, který přejde staranim se o mimi a starší děti. Verim, ze i u Tebe to bude obdobne :think:

Jedna babička
Závislačka 3398 příspěvků 28.02.17 19:37
@Anonymní píše:
Sem zralá na psychiatra ale nejsem schopná tam ani dojít. Jsem v 5 měsíci. Už od začátku těhotenství sem doma na neschopence. Malej je bojovník, měla sem a stále trochu mám pod mimčem hematom. Jen ležím, jakmile se zvednu je mi zle, dost sem zvracela. Poslední měsíc se zvracení dost omezilo ale pocit na zvracení je pořád a dost velký. Nejsem schopná obstarat domácnost vše zařizuje přítel ( stará se o syna, vaří, uklízí, vozí ho do skolky a na kroužky, nakupuje, prostě vše) Máme ještě 4letého syna. Už 5 měsíců ležím a sem z toho na prášky. Poslední dobou stále brečím. Sem jak nemocná, odkázaná na přítele. Ležela sem 14 dní v nemocnici kde sem byla na kapackách ale ani to nepomáhalo…ne­volnost byla pořád. Pustili mě domů s tím, že mám jednoduše prostě ležet. To dělám, nic jiného nejde. Ale díky tomu mám deprese, dost často mám chvíle že lituji že sme do druhého dítěte šli. Je to peklo. První těhotenství bylo úplně jiné, užívala sem si ho. Tohle už dál nechci… Doktoři mi toho mraky předepsali, vyzkoušela sem vše… citím se úplně zbytečná. A to taky ted sem…

Zakladatelko ahoj. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: Jak se Ti daří? Už je to maličko lepší?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.18 09:56

Ahoj holky, už to nezvládám a to jsem Těhotná teprve 7tydnu. Mám hrozný deprese a nevolnosti. Občas premyslim, jestli to dítě vubec chci. Ze se o něj nedokážu postarat a tak. Vůbec se netesim. Přítel už je ze mě zoufalej, má pocit, že už ho nemiluju… což já vlastně ani nevím, jsem úplně v koncích. Už nevím co mám dělat. Všichni kolem mě se na miminko těší, kromě mě. Já už bych nejradši nebyla těhotná. Celý den jenom ležím a přijdu si úplně zbytečná. A přítel mi furt třeba říká, Pořád si neuklidila. Zítra umyjes to nádobí, už to smrdi. On že to dělat nebude, že je celej den v práci a potřebuje si odpocinout. Myslí si, že si to všechno vymýšlím. Už jsem úplně na dne. A nevím co mám dělat. Často myslím na nejhorší. Chci aby bylo všechno jako dřív. Miminko bylo planovane, všechno tohle se stalo až s téma nevolnostma. Mám pocit že už mě parter nevzrušuje. Prostě jako bych žila s cízim člověkem. Vůbec nejim protože se bojím, že se z toho pozvracim. Atd.
Když chvíli stojím mám pocit na omdleni. Já už fakt nevím holky, jsem úplně na dne. :,(
Anonymně protože je to citlivé téma.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama