Reklama

Zkrácený čípek 13mm ve 23. týdnu těhotenství - hospitalizace

Fotoalbum tématu (20) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 09:30
Zkraceny cipek 13mm ve 23tt hospitalizace

Ahoj holky, jsem od 17.2.hospitali­zovana v porodnici. Mam zkraceny cipek na 13mm a dnes jsem 23+4 tt.
Hrozi mi predcasny porod. V kapacce mam magnezko, dostavam kortikody na vyzivu plic miminka, kdyby sel ven.
Jeste mi davaji nejake atb. Lezim a jsem v klidu. Verim ze maleho jeste udrzim, i kdyz mam strach. Jen se teda bojim chodit na velkou, abych neco nepochroumala a nevytlacila. Mate naka podobnou zkusenost? Doktori me pripravili na vse, i na to ze mohu rodit dnes…zitra…nebo pozdeji. Trochu me strasi, ale snazim se si to tolik nepripoustet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 47 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 19.02.17 09:54

Hani to bude určitě dobré! :) Jsme s tebou :hug: Navíc máš tolik podpory, že není možné, aby jste to nevydržely 2V1. S tou velkou, to si říkám i teď a to nevím, jak na tom s čípkem jsem :) S tím vůbec neporadím. Ale asi ti dávají jídlo, které moc neucpává :) ne? :) Nebo jak vlastně dostáváš jídlo?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 19.02.17 10:01

Měla jsem něco podobného v prvním těhotenství, i teď mám čípek kratší než by měl být, nicméně ne pod 25mm (snad, k dr jdu v týdnu). Nicméně u mě vše dobře dopadlo a nakonec mi porod vyvolávali po termínu :kytka: Věř si, věř doktorům, zvládnete to :hug:

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 19.02.17 10:30

Přišli na to, proč se Ti čípek takto zkrátil? Co se týká záchodu, rozhodně netlačit! V nemocnici mě na to upozorňovali. Jen lehce, co půjde, kdyby nešlo, tak použít glycerínový čípek. Držte se!! :hug:

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 11:16

@Andrea.Tom jidlo dostavam co ostatni tehule, takova klasika…

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 11:19

@Nowuka2 snazim se snad jo :-)

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 11:21
@Koty píše:
Přišli na to, proč se Ti čípek takto zkrátil? Co se týká záchodu, rozhodně netlačit! V nemocnici mě na to upozorňovali. Jen lehce, co půjde, kdyby nešlo, tak použít glycerínový čípek. Držte se!! :hug:

Zatim pricinu nevi…ptala jsem se jestli jsem si to sama nejak nezpusobila, ale pry ne. Ja prave dneska tlacila vubec to neslo je to peklo, ale snad to bude dobry. O cipek jsem si radrjii rekla. Od ted budu na wc fakt opatrna.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 19.02.17 11:33
@Hani23 píše:
Zatim pricinu nevi…ptala jsem se jestli jsem si to sama nejak nezpusobila, ale pry ne. Ja prave dneska tlacila vubec to neslo je to peklo, ale snad to bude dobry. O cipek jsem si radrjii rekla. Od ted budu na wc fakt opatrna.

Já se divím že po kapačkách mg.to nemusíš naopak brzdit :mrgreen:

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 11:41

@Nowuka2 kez by :D

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 19.02.17 12:06

@Hani23 a nenavrhuji cerklaz? tedy steh na cipku?

Hani23
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 19.02.17 12:44

@Radunka87 o nicem takovem nemluvili a to se dela? Pomaha to? V jake delce cipku je to mozne?

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 19.02.17 13:23

Cerkláž je sešití čípku, aby se dále nemohl zkracovat a otevírat. Provádí se v krátké narkóze a sešití se odstraňuje při porodu. V současnosti se od cerkláže odstupuje, protože předčasnému porodu ne vždy zabrání a při zákroku se podstupuje velké riziko, že při zásahu do něj se porod rozjede. Nejčastěji se provádí u vícečetných těhotenství jako prevence ještě před 20tt, kdy je čípek ještě „v klidu“. Jinak tento zákrok se provádí cca do 28tt.

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 19.02.17 15:41

@Koty ja jsem 11 tt.jsem po operaci cipku.ne konizaci ale primo trachelektomii, kdy jsem mela rakovi u cipku a zustalo mi 1.8 cm. Jsem z Ostravy a tady s tim dr. nemaji zkusenosti.Muj dr. zde navrhuje cerklaz, zas dalsi co jsem psala do poradny ze se to nedoporucuje..tak jsem z toho zmatena, co se mnou bude a jak mimi donosim. jeste jedu na. konzultaci v 12tt za prof. Robem na Vinohrady, ktery me operoval.tak snad sedozvim tam blizsi info.Mate s timto zkusenost? myslim s cerklazi?

Koty
Závislačka 3796 příspěvků 19.02.17 19:33

@Radunka87 osobně zkušenost nemám, u mě ji doktoři zvažovali u obou těhotenství (pokaždé jiná porodnice), ale já jsem jim rovnou řekla, ať nad tím ani nepřemýšlí, že bych ji stejně nepodstoupila, právě kvůli aktivnímu zkracování. Ale já byla v jiné situaci. Ve tvé situaci bych nad tím popřemýšlela. Osobně si myslím, že pokud se sešití provede, dokud je čípek v klidu a zatím se nezkracuje, mělo by to být v pohodě. Švagrovka cerkláž podstoupila kvůli vícečetnému těhotenství ve 20tt a čípek krásně držel. Rozhodně to prober s více doktory, vyslechni si více názorů a hlavně se svěř do rukou někomu, kdo s tím má zkušenosti. Držím pěsti :kytka:

Radunka87
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 19.02.17 19:37

@Koty dekuji zA info..pozjistuji..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 47 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama