5letého syna nic nebaví

697
7.8.13 13:30

nic ho nebaví

Ahoj mám pětiletého kluka a skoro dvouletého. Starší je na něj strašně hodnej, ale chce si hrát jen s ním s ničím jiným, hračky ho nezajímaly nikdy a ted už vůbec ne. Když se mu chci věnovat tak nechce, chce si hrát jen s bráškou, furt se po nem plazí a morduje ho.Se mnou nechce dělat vůbec nic, pokud brácha spí tak on se nudí, ale sám se nezabaví, nemá o nic zájem nic ho nebaví. Už nevím co s ním. Je furt takovej načpulenej. Mladšího nijak neupřednostnuju, právě asi naopak, nechci, aby starší žárlil. Starší byl dříve šikovnej a ted mi přijde, že nějak zaostává, nebo jak to říci, myslíte, že je to obdobím nebo, že nějaká reakce na bráchu? děkuju všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5483
7.8.13 13:54

Neporadím, jen ti řeknu, že některé popsané situace jsou u nás podobné, mám kluky 3r a druhého 7m a také nejoblíbenější činnost staršího je „osedlat“ mladšího, jakmile nekoukám, všelijak se po něm válí. A zkouší po něm leccos opakovat, všelijaké slintání, broukání, ocucávání hraček, takže místo, aby ho učil, sám se šteluje do pozice mimina (vím, že je v tom trochu žárlivost na pozornost miminu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
7.8.13 14:33

Mně mimino taky hodilo staršího šikovného tak o 3 kroky zpět. Takže bych řekla, že to opoždění je při sourozenci je asi normální.
Jinak buď ráda, že se milují, mně se rvali jak koně už od mala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
21.8.17 15:06

Syna nic nebaví, nemá motivaci

Obnovuji diskusi, abych nezakládala novou. Dělá mi trochu starosti můj starší syn, v prosinci mu bude 5 let. Celé je to o tom, že ho nic moc nebaví, nic nechce dělat, nemá absolutně žádnou snahu o cokoli. A nejde o nějaké povinnosti, ale spíš o hru. Nebaví ho nic, kde by musel něco dělat, nedejbože dodržet nějaké pravidla, zákonitosti, instrukce. Doma se zabaví s bráchou (3,5), dělají kraviny, honí se, občas jen tak jezdí s autíčkama, prostě volná hra bez nějakého řádu. Ale jinak chce, abych za něj všechno dělala já, nebo už to nechce - stavění vláčkodráhy, Duplo, modelína. Já mu vždy řeknu, že mu ráda pomůžu, ale stavět to za něj nebudu - tak mi podá jednu kolej a už to nechce. Chtěla jsem ho přihlásit do nějakého kroužku, nic nechce, nic ho nebaví, nic ho nezajímá. Chodili jsme i s mladším na cvičení rodičů s dětmi, opět problém s organizováním činnosti. Teď budou závody, teď se kope do míče, opičí dráha se běží tímto směrem a popořadě. Všechno problém, prostě se mu nechce spolupracovat.
Taky při jakémkoli neúspěchu - třeba nechytí balon, nejdou mu spojit kostičky - začne kňučet a už to zase dělat nechce.
Při běžných činnostech celkem funguje, protože ho prostě donutím, funguje příčina a následek, ale přece ho nebudu nutit si hrát?
Co myslíte, vyroste z toho, nebo je to prostě taková povaha (netuším po kom)? Ve mně se vaří krev, při představě, že z něj bude líný flegmatický knedlík bez nějaké snahy. To už líp snáším uřvaného zuřivého mladšího syna, který ale aspoň něco dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
21.8.17 15:13

@Elenloth mám doma to samé..syn 5 let měl v červnu..nic ho nebaví, jen lítání venku, jízda na kole, běhání, prostě aktivita ( ale zase, nesmí to být kroužek, kde by musel něco dělat, to zase nechce, chodíme na plavání, tak to je spokojený, ale jak mu něco instruktor řekne, hodí pysk, otočí od něho hlavu a plave si podle svého ), nebaví ho si stavět, kreslit, prostě nic u čeho by musel sedět aspon 10 minut. Pexeso jsme byli schopni hrát až tak po roce, kdy se přestal vztekat a jakžtakž nějaké pravidla dodržuje.
Ale třeba na táboře, když se " muselo" na nástup, " muselo " se na rozcvičku, muselo se něco dělat, tak to byl vždy pysk, většinou se urazil a přidal se až on sám chtěl..
Nevím jestli z toho vyroste..ještě nezačal školní rok ( poslední ve školce ) a já už uvažuju o odkladu do první třídy základní školy..protože prostě on není schopen a obávám se zda z toho za rok vyroste, když je to pět let pořád stejné… :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10538
21.8.17 15:13

@Elenloth Dcera to měla taky tak. Nech ho být, prostě je dětský a baví ho blbnout. Řešila bych to až s nástupem do školy. Moje dítě třeba do pěti let odmítalo malovat - prostě ne a ne a ne. Žádný pastelky, žádný tvoření, nic. A pak se to zlomilo, a teď maluje a něco tvoří pořád.

Nebyla jsi třeba na něj přísná? Aby věci neušpinil, když má vodovky, že ta věž se mu teda moc nepovedla (šla jsi to předělat), atd.? Někdy to děti mají z toho, že získají dojem, že ty věci neumí dost dobře, a tak je prostě odmítnou.

A nevidím důvod, proč by měl být „líný flegmatický knedlík“. A i kdyby byl - i tak chce, abys ho měla ráda a akceptovala ho… Věř mi, dětem se může stát hodně horších věcí, než že budou „knedlíci“, a Tvůj hlavní úkol v takových situacích je milovat a dávat jim podporu, protože jsi máma. Takže bych doporučila si srovnat hodnoty a změnit to, jak ho bereš a co na něm řešíš.

A JE MU TEPRVE PĚT!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
21.8.17 15:45

@smurfka No, tak to je velice podobné. Teď jsme se vrátili z tábora. Nástup v pohodě, protože prostě řeknu a jde se, do rozcvičky jsem ho nenutila. Mně právě zarazilo, že ho nebaví si hrát. Já vím, že se nemají děti srovnávat, ale…
@Slečna Ferka No tak malování ani jiné tvoření u nás taky nehrozí. Teď mě překvapil, kdy navlékl sám pár korálků, když jsem se věnovala mladšímu při tvoření na táboře.
Myslím, že jsem po něm nikdy nic nepředělala, protože většinou prostě ani nebylo co. Věže stavěl ale docela dobré :lol: Pouze když se snaží ohnout fyzikální zákony, tak mu nabídnu, jestli to neopravíme, protože jinak to spadne/vlak nepojede/nebude to držet a to vím, že bude následovat kňučení a skučení. Je fakt, že mám někdy pocit, že mu chybí to sebevědomí, ale na druhou stranu taky asi jakékoli usměrnění bere hned tragicky a občas ho usměrnit musím, v rámci bezpečnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
21.8.17 18:54

Jojo ti moji občas jen tak sedí ńa gauči, čumí na vypnutou televizi ( kterou jsem ji po dvou hodinách provozu vypl) a bučí nůůůdáááá, nůůůdáááá, nůůůdáááá když s tímto začnou tak bych je nejraději zbil. Nebo když jedeme delší dobu autem a nemají sebou tablety

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
21.8.17 19:01

@Elenloth já počítám jestli není ten můj hyperaktivní nebo něco..na vyšetření jsem ještě nebyla, ale už to ve mě hlodá..
on prostě nevydrží sedět a nic nedělat nebo sedět a dělat něco v sedě..když jdeme třeba pěšky někam, nevydrží jít vedle mě - normálním krokem..běhá 100m přede mnou nebo zamnou, nebo vedle mě, ale neumí normálně chodit, když jedem výtahem, nevydrží těch pár pater stát, skáká, řve( hučí ), hraje si s výtahovýma dveřma atd..když stojíme v řadě v obchodu ( ne nijak dlouhé) lítá, všechno zkoumá, pás, atd..prostě nevydrží být v klidu..tím pádem ani dělat činnosti při kterých se sedí ( kreslení, čtení, tvoření atd )..Je fakt že ujede na kole i 20km a když přijdeme domů, tak chce jít ještě ven, nebo lítá po bytě..já nevím kde bere tu energii v sobě, právě se bojím jestli není hyperaktivní nebo něco..nemá zájem se učit písmena, čísla nic, bojím se že ho do první třídy nevezmou, neumí nic co jsem slyšela že by se na zápise mělo dělat..a nemám páku jak ho přinutit sedět a něco se učit, o něco se zajímat.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4827
21.8.17 20:20

@jakanas Tak to on se vylozene nenudi, zabavi se delanim blbosti, umi si hrat i sam, jen nejde o cinnost, kdy by se mel o neco snazit, vyvinout nejake byt minimalni usili. @smurfka Tak to u nas nehrozi, on vydrzi v klidu sedet, nekdy az moc. Oproti jinym detem na tabore byl spis unaveny, ostatni litali jako tryskomysi. Urcite nema premiru energie, jit na prochazku je za trest, do 5 min knoura, ze chce domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
21.8.17 20:27

No ten můj si sám hrát neumí..
když jsme na hřišti ještě s dcerou ( jeho segrou ), ta si hraje pěkně sama, staví si bábovky, nebo si lehne a pozoruje mravence, nebo brouky, i doma vezme si knížku a prohlíží obrázky a syn do ní akorát dožgaruje, protože on by lítal a hrál hoňku a sám se zabavit neumí.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1867
21.8.17 20:41

Našeho taky nic nebavilo :) Teda jo, povídat si a nechat si číst. Od té doby, co se naučil číst je svatý klid. Leží v knížkách a člověk o něm neví :mrgreen: A hrát se naučila až ve škole, k nelibosti paní učitelky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10538
21.8.17 21:26

Můje dcera taky vyžadovala vždycky ke hraní společnost. Že si hrála sama, to bylo občas třeba od čtyř let… Jasně, že by se mi líbilo, kdyby se zabavila sama, ale co nadělám no. Blbá není, tak ji nechávám být. Ona si to nějak srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama