Nikdo už se se mnou nechce bavit

Anonymní
6.4.20 06:51

Nikdo už se semnou nechce bavit

Ahoj 8o
Jde o to ze ze střední, základky nebo vysoké školy mi zůstalo par kamarádek.. Které už se ale teď se mnou nechce bavit. :think: a nevím proč jelikož mi to neřeknou. Jen proste nemají čas přijít na návštěvu, schůzku zruší, samy se na nahradní termín neozvou :roll: minule jsem pul roku od zadne nezaznamenala kontakt. Pak jsem se ozvala já. Nebo se domluvíme na datum týden předem, a pak už o tom nemluví, na zprávy neodpisujou…jinak trávím dny sama. To jsem vážně tak špatný člověk? :nevim: jsem introvert a nové kamarády si nedokážu najít

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1949
6.4.20 07:20

To se stává, že se lidé odcizí. Taky už se spoustou kamarádek nejsem v kontaktu, maximálně si popřejeme k narozeninám, ale mě to nevadí. Nemáš opravdu žádnou dobrou kamarádku? Já mám 3 - jednu z dětství, jednu ze střední a jednu z bývalé práce. Taky jsem introvert, seznamování nesnáším. Špatný člověk určitě nejsi. Ale je opravdu těžké, najít někoho komu se dá věřit, aspoň mě to tak připadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
6.4.20 07:30

Najdi si jiné přátele. Ja mam ze zakladky a střední dohromady kontakt se 3 kamaradkama, s kazdou se vidim parkrat do roka. Lidem se meni zájmy, maji rodiny, stěhují se a prostě se odcizi. Zase se najdou jiní přátelé, treba je nejaka fajn kolegyně v praci, nebo se s nekym seznamis pri sportu, nebo nejakou maminkou ve skolce/na hřišti, prostě záleží co děláš a kde se pohybujes, ale takova ty přátelství ze zakladky většinou nefungují celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
6.4.20 07:41

Jenom s kamaradkou z VS jsme zustaly jeste dlouho po absolvovani v kontaktu, odsvedcily si navzajem svatby a zapily rozvody. Ze stredni nebo zakladky je to na urovni cau jak se mas, kdyz se nahodou potkame. Ale nemame si co rict. Je to normalni vyvoj. Nejlepsi je najit si kamarady spojene se spolecnym konickem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
6.4.20 07:44
@Anonymní píše:
Ahoj 8o
Jde o to ze ze střední, základky nebo vysoké školy mi zůstalo par kamarádek.. Které už se ale teď se mnou nechce bavit. :think: a nevím proč jelikož mi to neřeknou. Jen proste nemají čas přijít na návštěvu, schůzku zruší, samy se na nahradní termín neozvou :roll: minule jsem pul roku od zadne nezaznamenala kontakt. Pak jsem se ozvala já. Nebo se domluvíme na datum týden předem, a pak už o tom nemluví, na zprávy neodpisujou…jinak trávím dny sama. To jsem vážně tak špatný člověk? :nevim: jsem introvert a nové kamarády si nedokážu najít

Znám jednu paní, jde o maminku dětí ze školky mého kluka. Kolikrát jsem se s ní chtěla bavit, ale jakmile jsem se na ní podívala, uhnula pohledem, kolikrát jsem jen tak něco řekla, když přišly ostatní maminky, abych jí pomohla navázat kontakt, nechytla se. Mám odhad na lidi, myslím, že by jí lidé označili za introverta, já mám ale spíš dojem, že je abnormálně bojácná a má silné vnitřní zábrany, přitom touží po kontaktu. Jednou se mi to potvrdilo. Shodou okolností, jsme jednou šly společně ze školky a její mlčení už bylo natolik zoufalé, že na mou pomoc konverzovat, nesměle zareagovala. Dělala jsem, že je vše v pořádku, nic se neděje a ona se nakonec rozmluvila a bylo vidět, že je ráda. Až jsem se divila, kolik osobních věcí mi řekla. Vypadalo to dokonce, že by stála o přátelství. Jenže mám dojem, že se své otevřenosti natolik zalekla, že když jsme se příště viděli, sotva špitla dobrý den. Nakonec jsem to vzdala a ona zase mlčky chodila pro děti do školky a ze školky. Člověk to nakonec s introvertem kolikrát vzdá. On sice nějaké přátelství také chce, ale prokopat se k jeho osobnosti je občas nadlidské úsilí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
6.4.20 07:45

A co děláte ve všední den, když přijdete domů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
6.4.20 08:12

Já jsem měla to štěstí že mi zbyla jedna dobrá kamarádka ze střední školy se kterou máme stejně staré děti a pravidelně se navštěvujeme (tak 2× do měsíce). S dalšíma kamarádkama ze školy si občas napíšu ale s nikým se nevídáme a ještě mám pár kamarádů přes společné koníčky i když si myslím že tam je to takové povrchnější, kdybych ten koníček přestala dělat, asi bychom se dál nestýkali. Špatná určitě nejsi! Taky jsem spíš plachá a nové známosti se mi v dospělém věku podařilo navázat 1) přes nějaké zájmy nebo koníčky 2) v nové práci 3) díky synovi - pár mamin na hřišti, plavání a tak. Takže hlavní je nesedět doma a chodit pravidelně někam kde se potkávají lidé… A hlavně se tomu nepoddávat! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
6.4.20 08:16

To je asi normalni, ze přátelství ze školy nevydrzi. To malokomu. Skola skonci, spolecne tema a zajmy se rozejdou… Zbyla mi jedna dobra kamaradka z VS. Dalsi jsem si nasla az na materske. Hledej si nove a starymi se netrap. Musis koukat ve svem aktuálním okruhu. Idealne v praci nebo pri nejakem konicku, jestli delas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
6.4.20 08:24

Tak se pojď bavit se mnou :D :lol:.Já to mám po dětech stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
6.4.20 08:42
@Enmamma píše:
Znám jednu paní, jde o maminku dětí ze školky mého kluka. Kolikrát jsem se s ní chtěla bavit, ale jakmile jsem se na ní podívala, uhnula pohledem, kolikrát jsem jen tak něco řekla, když přišly ostatní maminky, abych jí pomohla navázat kontakt, nechytla se. Mám odhad na lidi, myslím, že by jí lidé označili za introverta, já mám ale spíš dojem, že je abnormálně bojácná a má silné vnitřní zábrany, přitom touží po kontaktu. Jednou se mi to potvrdilo. Shodou okolností, jsme jednou šly společně ze školky a její mlčení už bylo natolik zoufalé, že na mou pomoc konverzovat, nesměle zareagovala. Dělala jsem, že je vše v pořádku, nic se neděje a ona se nakonec rozmluvila a bylo vidět, že je ráda. Až jsem se divila, kolik osobních věcí mi řekla. Vypadalo to dokonce, že by stála o přátelství. Jenže mám dojem, že se své otevřenosti natolik zalekla, že když jsme se příště viděli, sotva špitla dobrý den. Nakonec jsem to vzdala a ona zase mlčky chodila pro děti do školky a ze školky. Člověk to nakonec s introvertem kolikrát vzdá. On sice nějaké přátelství také chce, ale prokopat se k jeho osobnosti je občas nadlidské úsilí.

Jako introvert se musím ozvat, člověk, co má strach promluvit na jiné lidi a pomalu chodí kanalama, to opravdu není tím, že by paní byla introvert, má asi nějakou sociální fobii nebo jiné problémy. Introvert proboha neznamená blázen, i když se tím bohužel hodně lidí snaží omlouvat absenci přátel.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
6.4.20 08:46
@Anonymní píše:
Ahoj 8o
Jde o to ze ze střední, základky nebo vysoké školy mi zůstalo par kamarádek.. Které už se ale teď se mnou nechce bavit. :think: a nevím proč jelikož mi to neřeknou. Jen proste nemají čas přijít na návštěvu, schůzku zruší, samy se na nahradní termín neozvou :roll: minule jsem pul roku od zadne nezaznamenala kontakt. Pak jsem se ozvala já. Nebo se domluvíme na datum týden předem, a pak už o tom nemluví, na zprávy neodpisujou…jinak trávím dny sama. To jsem vážně tak špatný člověk? :nevim: jsem introvert a nové kamarády si nedokážu najít

Lidé přicházejí a odcházejí, lidi ze školy jsem měla ráda, ale až na pár výjimek je vidím jen na třídním srazu, kde pokecáme a o víc by asi také ani jedna strana nestála. Pokud ti ruší schůzky a náhradní termín nedají, je to nejspíš tak, že doufají, že se znovu neozveš, je jim blbé tě odmítnout přímo. Najdeš si nové kamarády, takové, co s tebou třeba budou mít společného víc, než někdo, koho jsi nafasovala kdysi na střední :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1949
6.4.20 09:05
@Lalelale píše:
Jako introvert se musím ozvat, člověk, co má strach promluvit na jiné lidi a pomalu chodí kanalama, to opravdu není tím, že by paní byla introvert, má asi nějakou sociální fobii nebo jiné problémy. Introvert proboha neznamená blázen, i když se tím bohužel hodně lidí snaží omlouvat absenci přátel.

Souhlasím. :palec: Já třeba nemám problém s někým komunikovat, když se mnou začne mluvit. Problém mi to dělá akorát u lidí, který mi jsou vysloveně hodně nesympatický, většinou drbny. Ano, nesvěřuju se, než začnu mít k někomu důvěru, tak mi trvá, ale takovou tu „povrchní“ konverzaci o počasí, co vařit, co děti a tak, to mi teda problém nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
6.4.20 09:12
@Lalelale píše:

Já jsem celkem extrovert, spřátelit se s někým na ulici nemám problém, komunikační dovednosti mám. Právě proto si hodně všímám, jak lidé v reálu komunikují a u těch, kteří si stěžují, že se s nimi buď nikdo nebaví, nebo tvrdí, že pokud si člověk neudělal přátele v mateřské školce, tak svou příležitost na přátelství propásl, vidím spoustu osobních chyb, které potencionální zájemce o komunikaci odrazují. Kolikrát to prezentují, že problém je v okolí, ale já vidím problém u nich. Často svým fyzickým postojem, způsobem očního kontaktu, chováním, mimikou vysílají k okolí informaci - bojím se, nechte mě být, nedotýkejte se mě, běžte pryč, nezajímejte se o mě atd. To samozřejmě odradí a člověk je opatrně obejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
6.4.20 09:19
@Kadet Biegler píše:
A co děláte ve všední den, když přijdete domů?

Já, když jsem byla ještě bezdětná každý den jsem měla něco. Chodila jsem do fitka, plavat, na Krav Magu, nebo jen tak sama do literární kavárny. O víkendu se psem na výlet nebo na kolo. A kamarády/ky jsem k tomu nepotřebovala. Doteď je nepotřebuju, vynahradí mi to rodina. Dřív nebo později ty vztahy stejně vyšumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 09:27

@Enmamma tedy někdo takový by se mi hodil :) on je právě problém ze to se lidem neříká…I když já osobně bych to ocenila abych věděla v čem se změnit :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat