Má to cenu s ním zůstat

4.4.20 22:53

Má to cenu s ním zůstat

Potřebuji se někde “vypovídat”:
Za dva měsíce se nám má narodit malý klučík a můj přítel ma vše kašle… totalně zlenivěl, vše v domácnosti je na mě a to ještě se dožaduje sexu. Celý den hraje PS a tvrdí, že se mi věnuje když mi řekne pár slov během celého dne. Spí mnohdy do večera, protože v noci hraje, bydlím v městě, kde nikoho neznám takže ač je nějaká karanténa nebo ne, jsem zkrátka pořad prakticky sama doma, jemu nikdy nestačilo spát jen osm hodin vždy to přesahuje více jak 12 hodin denně. Teď když je i on doma kvůli odstávce podniku je to horší jen spí a hraje a pořad dokola. A to ještě s námi musí bydlet jeho milovaná kočka, kterou mu nechala jeho ex, nikdy jsem s kočkama neměla problém, miluji všechny zvířata, jenže tohle je prostě děs… je zvyklá jen na něj ráno ho chodí budit a mě to vytáčí, nesnáší mě, protože se bojí vysavače a s ním u nás funguji jen já, boji se mě a já ji. Hlavně se bojím jak se bude snášet s naším miminkem… Mám strach že z mého partnera nebude dobrý otec. Nedokáže plnit sliby ani se nesnaží… má tento vztah cenu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11110
4.4.20 22:58

@Kristina31 no, přítel by měl vědět, kdy přestat. Na druhou stranu, nemůžeš očekávat, že se ti bude věnovat a suplovat ti přátele. Já se za manželem odstěhovala do ciziny, našla si tu přátele a známé. Život přece není jen o vás dvou. Co se kočky týká, prostě jí ráda nemáš. A kočky nejsou hloupé, tohle vycítí. Taky se může stát, že ti po porodu bude dělat naschvály :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.20 23:06

@Aduš8
Nechci po něm aby mi přátelé suploval, měla jsem, ale odmítala jsem je ještě před tím než jsem byla těhotná a hlavně kvůli němu, hodně žárlil a on byl ten, který rozhodl, že musíme být jenom my dva. Jen teď už když jsem se odstřihla ví, že mě má jen pro sebe. Přemýšlela jsem že obnovím pár kontaktů… no a přesně toho se bojím že ta kočka začne dělat naschvály, ale on ji nedá pryč je pro něj trofej z minulého vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
4.4.20 23:10
@Kristina31 píše:
@Aduš8
Nechci po něm aby mi přátelé suploval, měla jsem, ale odmítala jsem je ještě před tím než jsem byla těhotná a hlavně kvůli němu, hodně žárlil a on byl ten, který rozhodl, že musíme být jenom my dva. Jen teď už když jsem se odstřihla ví, že mě má jen pro sebe. Přemýšlela jsem že obnovím pár kontaktů… no a přesně toho se bojím že ta kočka začne dělat naschvály, ale on ji nedá pryč je pro něj trofej z minulého vztahu.

Ani když ti začne močit na věci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.20 23:22

@Russet no obávám se, že by to určitě otočil proti mně. Několikrát mě kousla, škrábla vždy za to můžu já, jeho argumenty nechovám se k ní pěkně ona se jen brání. Nevím, co by se dělo v takové situaci asi by nastala velká hádka a já bych práskla dveřma, jenže mám obavu, že on by za mnou nešel, je pro něj vším… nevím nasliboval hory doly jak se změní až se malý narodí. Přiznal se mi že nejvíce se bojí toho že se nevyspí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
4.4.20 23:23
@Kristina31 píše:
@Russet no obávám se, že by to určitě otočil proti mně. Několikrát mě kousla, škrábla vždy za to můžu já, jeho argumenty nechovám se k ní pěkně ona se jen brání. Nevím, co by se dělo v takové situaci asi by nastala velká hádka a já bych práskla dveřma, jenže mám obavu, že on by za mnou nešel, je pro něj vším… nevím nasliboval hory doly jak se změní až se malý narodí. Přiznal se mi že nejvíce se bojí toho že se nevyspí…

Tak hlavně aby neubližovala vašemu dítěti nebo si natruc dítě „vymyslelo“ alergii :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.20 23:31

@Russet
No bojím se, že to nechá zajít do takového extrém, že škrábne nebo kousne malého. Jako ona má ze mě strach a nevhodí ke mně. Takže pokud bude malý se mnou asi nic neudělá jen nevím, budou možnosti kdy ho budu muset nechat samotneho, sprcha, wc… a nevím co se ji bude honit hlavou. Už jen to že bydlíme v 2+1 a ona dle meho pritele musi mit pristup všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
4.4.20 23:38

Kočky nedělají naschvály a dětem neubližují.

Vystresvoné kočky, se kterými neumí zacházet lidé se snaží zmírnit svůj stres posilováním teritoriálního chování třeba právě močením - takže čím hnusnější budeš na to nebohé zvíře, které nemůže za to, že máš dítě s kreténem, tím vystresovanější a neurotičtější bude. Ty narozdíl od té kočky máš jakýsi mozek, jakési abstrakntí myšlení a jakousi sociální inteligenci, takže by ti mohlo dojí, že problémem není kočka, ale to že neřešíš dlouhodobě problematický vztah se svým partnerem a že pokud změníš postoj ke kočce, zjistíš že není problém. Ona postoj změnin nemůže, není to zas až tak chytré zvíře.

Jinak pokud vy dva s partnerem nezměníte způsob komunikace a řešení problémů tak první rok s dítětem pro tebe bude peklo, protože k té tuně neřešených problémů se ti ještě přidá únava, hormony a kdoví co ještě.

Na tvém místě bych si rozmyslela možnosti, konfrontovala partnera s tím, že prostě je potřeba věci změnit (na obou stranách, ty nejsi neviná oběť padouchova, ty máš přesně 50% na tom, jak vaše partnerství nefunguje) a pokud se s tím nezačne, tak tak prostě odejdeš. (chceš mít po ruce právníka, který ti vysvětlí jak postupovat kvůli alimentům)

S tm že to nesmí být planá výhrůžka - pokud tím budeš jen tak mávat a nebudeš mít kam a nebudeš schopná odejít, tak z tebe bude mít jen srandu.

A jinak ne, jen tak se to nezmění a už vůbec ne porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.20 23:43
@Ou píše:

Vystresvoné kočky, se kterými neumí zacházet lidé se snaží zmírnit svůj stres posilováním teritoriálního chování třeba právě močením - takže čím hnusnější budeš na to nebohé zvíře, které nemůže za to, že máš dítě s kreténem, tím vystresovanější a neurotičtější bude. Ty narozdíl od té kočky máš jakýsi mozek, jakési abstrakntí myšlení a jakousi sociální inteligenci, takže by ti mohlo dojí, že problémem není kočka, ale to že neřešíš dlouhodobě problematický vztah se svým partnerem a že pokud změníš postoj ke kočce, zjistíš že není problém. Ona postoj změnin nemůže, není to zas až tak chytré zvíře.

Jinak pokud vy dva s partnerem nezměníte způsob komunikace a řešení problémů tak první rok s dítětem pro tebe bude peklo, protože k té tuně neřešených problémů se ti ještě přidá únava, hormony a kdoví co ještě.

Na tvém místě bych si rozmyslela možnosti, konfrontovala partnera s tím, že prostě je potřeba věci změnit (na obou stranách, ty nejsi neviná oběť padouchova, ty máš přesně 50% na tom, jak vaše partnerství nefunguje) a pokud se s tím nezačne, tak tak prostě odejdeš. (chceš mít po ruce právníka, který ti vysvětlí jak postupovat kvůli alimentům)

S tm že to nesmí být planá výhrůžka - pokud tím budeš jen tak mávat a nebudeš mít kam a nebudeš schopná odejít, tak z tebe bude mít jen srandu.

Naprosto skvěle napsáno.
A za mě, chudák kočka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
4.4.20 23:46
@Ou píše:

Naprosto souhlasím ve všech bodech, líp bych to nenapsala :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.20 23:55

@Ou
Waw, super reakce.
Možnosti rozmýšlím denně (naštěstí mám kam jít, rodiče mě nikdy nevyženou, kdyby bylo nejhůř) Konfrontace o tom že to musíme změnit byla už několikrát. Pro něj je důležitý spánek, kterého se jak se obává vzdá po narozeni maleho, takže změna by měla mastat az kdyz si maleho prinesu z porodnice, ale stane se tak? Opravdu bude schopen mi pomoc. Nebo se mam pripravit na to že to budu muset zvladnout sama… vim ze to plno žen zvlada bez problemu a smekam, ale i ja mam strach že se budu muset starat jak o jeho pohodli tak o me a jeste jeho napominat at vycisti kočce zachod, ktery dokud nesmrdi tak ze jde citit ve vsech mistnostech tak nevycisti. Samozřejmě mam taky chyby netvrdim ze ne ale smazim se je lepit a pracuji na sobe. Zda se mi že zakrněl. Nevim zda se mi ze jeho uvazovani nedokaze dosahnout na to co bude zitra dokud se to nestane, takovy pocit mam ted vice a vice. Proto si myslim ze i kdybych mu rekla mam pro tebe novinku stehuji se a ty budes platit dojde mu to az ve chvili, kdy mu zustane par stovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
5.4.20 00:00
@Ou píše:

Krásně zhodnoceno, hlavně kočka. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
5.4.20 00:05

A proč jste se nechala připravit na mlíko takovým kreténem nedospělým a ještě s kočkou?
Kolik mužů má doma kočku?
Je nezodpovědný a vůbec mu nedochází co se děje a jak se Váš život změní. No zavařila jste si náramně a je jistý, že pokud tohle budete flikovat, z problémů nevyjdete. Potřebujete vedle sebe muže a tátu, ne spratka.
Pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.20 00:18

@Kadet Biegler
Proč? Láska, sladké slova, věty typu: už jsme připraveni, chtěl bych rodinu, chci mít s tebou miminko atd. No klasika nechala jsem se oblbnout, růžové brýle. Ale tak samozrejmne ze o ja ve 25 jsem chtela zalozit rodinu a mit miminko, nelituji toho ze toho prcka čekam. Bude to těžke a jestli s nim nebo bez něj to se uvidi… kazdopadne ted to vidim tak ze to mozna bude lepsi bez nej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
5.4.20 07:14
@Kristina31 píše:
@Kadet Biegler
Proč? Láska, sladké slova, věty typu: už jsme připraveni, chtěl bych rodinu, chci mít s tebou miminko atd. No klasika nechala jsem se oblbnout, růžové brýle. Ale tak samozrejmne ze o ja ve 25 jsem chtela zalozit rodinu a mit miminko, nelituji toho ze toho prcka čekam. Bude to těžke a jestli s nim nebo bez něj to se uvidi… kazdopadne ted to vidim tak ze to mozna bude lepsi bez nej…

Držím Vám palce, nic pěkného Vás nečeká, alespoň v dohledné době. Ale je dobře že máte v hlavě záložní plán. Snad se budete moci opřít o vlastní rodinu. Ostatně to je model, který vždy fungoval. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat