Nitroděložní tělísko Kyleena

Anonymní
3.2.21 10:37

Nitroděložní tělísko Kyleena

Zdravím, chtěla bych se zeptat na zkušenosti s nitroděložním tělískem Kyleena nebo Mirena. A vlastně s jakýmkoliv :-) Je mi 18 let, kvůli srážlivosti krve není pro mě žádná jiná možnost antikoncepce. A ohlasy jsou různé, někdo je spokojený, někdo lituje… Zajímá mě, jak jste to snášely vy, osobní zkušenosti, jeslti je to dobré nebo ne, co zavádění, bolesti, menstruace… A tak dále :-)
Kvůli tomu, že jinou možnost asi nemám a miminko alespoň pět let neplánuji, nemám moc na výběr, tak mám asi strach :-) Předem děkuji za odpovědi!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7
3.2.21 13:57

Taky mě čeká, po porodu :-) I mě by zajímaly zkušenosti :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
6.2.21 12:50

Na nitroděložní tělíska obecně i na jejich druhy mají velmi rozdílné názory jak lékaři, tak ženy, které je mají zavedeno. Dříve se tělíska nedoporučovala ženám, které ještě nerodily a i dnes se někteří lékaři zdráhají jim je zavést, ale na druhé straně je zvláště v některých zemích řada mladých děvčat, které jsou s nimi spokojené. Faktem je, že některým ženám dělají tělíska potíže, ale ty řadě z nich po čase zmizí, když si děloha na tělísko přivykne. Je tedy třeba tělísko osobně vyzkoušet. Výhoda hormonálních tělísek není jasná, tato tělíska jsou ale podstatně dražší – asi 4000 proti 1500 Kč. Pokud by Ti tělísko nevyhovovalo a musela by ses ho zbavit, byla by to větší ztráta, než při klasickém tělísku, které je stejně spolehlivé. I nehormonální tělísko Ti může zajistit pravidelnou menstruaci a dovolí Ti plnohodnotný a ničím neomezovaný intimní život bez strachu z otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat