Nízká poloha plodu od 25.týdnu

171
29.7.04 21:00

Nízká poloha plodu od 25.týdnu

Ahoj tehulky
pisu dnes hlavne proto, abych se uklidnila,protoze jsem cela vystrasena a zeptala se, zda nemate nekdo nejake zkusenosti s tim, co me ted potkalo. Jsem na pocatku 25.tydne, presne 24+2, a dnes na vysetreni mi pi Dr. rekla, ze hlavicka plodu uz sestoupila do male panve, coz je pry spatne. Ke vsemu mi porad tvrdne brisko, na to beru magnezko, ted mam narizen prisny klidovy rezim s nohama nahore, ale bojim se, jak dlouho to jeste mimisek v brisku vydrzi. Vnitrni nalez je zatim dobry - CS 0. Jen ta nizko ulozena hlavicka. PRosim napiste, zda s tim mate nektera zkusenosti. Dekuji moc. Lajla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

203
29.7.04 21:41

Ahoj Lajlo,
Ja s tim mela take problemy od 24tt me doktorka rekla,ze mam strasne nizko hlavicku ditete.A naridila taky klid na luzku nohama navrch.
No a pak asi v 26tt me poslala do nemocnice,protoze se mi zkracoval cipek,ja jsem si ani sednout nemohla na dlouho,vzdycky jak to bricho hupslo dolu tak se to nedalo vydrzet,jak to tlacilo.
v 35tt me pustili domu,ze uz se to muze narodit a v 37tt jsem rodila.
Tolik moje zkusenost,hlavne se snaz co nejvic lezet,aby te nesoupli do spitalu.Doma je to jiste lepsi nez v nemocnici.
Krasne a zdrave miminko ti preji
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
29.7.04 22:24

Ahoj Lailo,
já mám stejnou zkušenost jako Peťa. Mě to potkalo ve 26tt. Klesla hlavička do pánve a CS bylo 4, Šla jsem si do nemocnice lehnout okamžitě. Týden jsem tam ležela v naprostém klidu s nohama nahoře a po týdnu mě pustili, že se dál čípek nezkracuje. Musela jsem být doma na neschopence. Dvakrát jsem se začala trošku více pohybovat a dvakrát jsem skončila na kapačkách magnesia v nemocnici. (tím větším pohybem myslím, že jsem chodila po bytě, maximálně sednout na sluníčko na dvorek -nemyslím žádné tůry :) )Když jsem poctivě ležela bylo vše OK. Piškot se narodil ve 36tt a byl úplně v pořádku. Po 5ti dnech jsme šli domů :D :Myslím, že kdybych opravdu poctivě ležela, že by se malý narodil ještě později. Tak jen nožky dovrchu a nech se obskakovat manžílkem :D a uvidíš všechno bude OK :lol: Hodně štěstí a vykuklené miminko až v TP. Dokina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.7.04 22:42

Ahojky,
já měla podobný problém v 29TT, poctivě jsem ležela, ještě jsem dostala i Diazepam a po dvou týdnech bylo všechno OK. Malý se narodil v 39TT.
Měj se Evka

• Nahlásit
  • Citovat
483
30.7.04 08:42

Ahoj holciny,

co je to „CS“??

Dekuju Evcza 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
30.7.04 10:19

Ahoj Evczo,
Cervix skore je stav cipku(uzaver delohy).Cim vic se zkracuje a nasledne otvira,tak hrozi predcasny porod.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
30.7.04 16:29

Ahoj Petus,Dokino, Evko.
Diky za odpovedi,docela jste me povzbudili, doufam, ze to s mimiskem v brisku take vydrzime aspon do ukonceneho 36tt (tuk,tuk,tuk,tuk). Budu tedy pilne lezet, ikdyz ted si to nedovedu predstavit, jsem doma druhy den a uz to nemuzu vydrzet, jen by me zajimalo, jak jste poznaly, ze se neco deje a jely do nemocnice na ty „kapacky“? Brisko mi tvrdne porad, tak nevim, jak poznam, ze se treba neco horsi?
Lajla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
30.7.04 19:48

Ahoj Lajlo,
já jsem to třeba nepoznala vůbec.Jednu kontrolu bylo vše OK a CS 0 a za tři týdny CS 4 a papír do nemocnice a už jsem jela. Vůbec jsem neměla pocit, že bych měla nějaké tvrdnutí bříška :cry: .Prostě najednou bylo všechno špatně. Později jsem se dozvěděla, že vinou infekce z bazénu. Asi . Na to ležení jsem si postupně zvykla, ale první dva týdny jsem přibrala 4kg, jak jsem se nehýbala a tak jsem se musela do konce těhotenství pořádně hlídat. :D . Uvidíš, že všechno dobře dopadne. A navíc když máš CS 0 tak to je super. A pro mou utěchu, že musím ležet a že malý má hlavičku natlačenou už v pánvi jsem si říkala, že aspoň už se v bříšku nemůže tak moc koulet, že by si omotal pupeční šnůru kolem krku :D . Uvidíš všechno zvládneš OK. Já jsem hroznej nerváček a hypochondr a taky jsem to zvládla :D A to je co říct :roll: Držte se oba a užívejte lenošení. Dokina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
30.7.04 21:58

Ahoj Lajlo,
Ja jsem to nepoznala vubec,to az v poradne me doktorka prohlidla a rekla,ze musim do spitalu,ze se mi zkrac.cipek a mam bricho hodne nizko.
Tak poctive lez,ikdyz je to hrozna nuda.A bud rada ze mas CS0,tak to neni zatim tak spatne.
Tak se mej hezky a zapoj manzela at se o tebe stara,hlavne nic nedelej,at je binec jakej chce. :D
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
weny17
9.4.13 15:54

Ahojky holky, jsem poprvé za svůj život těhotná, miminko sme si moc s mužem přáli, dnes jsem byla poprvé na vyšetření u lékaře a těhotenství mi potvrdil, ale neřekl mi v podstatě nic, jen to, že těhotná opravdu jsem a že je plod moc nízko a neví jestli to nebude problem, ale že nemám ještě plašit, protože jsem na začátku..předpokládám tak 5tt..vzal mi krev a jdu zítra znovu k němu..mám se obávat toho nejhoršího, nebo zbytečně plašil a prostě mi dá jen klidový režim, abych o to nepřišla..prosím napiště mi někdo své zkušenosti co si o tom myslíte..děkuji :?

• Nahlásit
  • Citovat
weny17
9.4.13 15:59

Ahojky holky, jsem poprvé za svůj život těhotná, miminko sme si moc s mužem přáli, dnes jsem byla poprvé na vyšetření u lékaře a těhotenství mi potvrdil, ale neřekl mi v podstatě nic, jen to, že těhotná opravdu jsem a že je plod moc nízko a neví jestli to nebude problem, ale že nemám ještě plašit, protože jsem na začátku..před­pokládám tak 5tt..vzal mi krev a jdu zítra znovu k němu..mám se obávat toho nejhoršího, nebo zbytečně plašil a prostě mi dá jen klidový režim, abych o to nepřišla..prosím napiště mi někdo své zkušenosti co si o tom myslíte..děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama