Nízké pH pupečníkové krve

4.6.15 20:06

nízké pH pupečníkové krve

Ahoj maminky, jdu si k vám pro radu a taky abych se trochu uklidnila. Narodilo se mi miminko, ale porod nebyl podle mých představ. Měli jsme pH pupečníkové krve 7,07. Dnes jsem byla u mojí gyndařky a ta se té hodnoty lekla, ale začala hledat v papírech a v den kdy jsem rodila mi ráno dělala ktg které bylo úplně v pořádku, i průtoky pupečníku byly na jedničku, takže mě uklidnila, že miminko i když mělo nižší pH po porodu, tak že to bylo akutní, tzn. že ráno mělo ještě hodně kyslíku, takže by neměl být žádný problém.(rodila jsem ten den v noci.) I v porodnici mi ještě dělali večer doplerův test a ten byl taky v pořádku. Prcka si po porodu vzali na novorozenecké ale do 5 hodin už jsem ho měla u sebe a byl už jen se mnou. UTZ mozku bylo v pořádku. Příští týden jdeme na neuro, ale dle pediatra se jeví OK. Bude nám 8 týdnu, paseme koníčky, psychom. vývoj je ok, smějeme se, papáme a pěkně přibíráme. Je tu nějaká maminka která měla podobné problémy?? Jen doufám že na neuru dopadneme taky dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5928
4.6.15 20:11

No ale tvoje dítě nemá žádné problémy, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23723
4.6.15 20:14

Ono sice fyziologické rozmezí pH krve pro novorozenecký věk je 7,33-7,49, ale neplatí to pro vzorky z porodního sálu získané za porodu a hned po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 20:15

No nemá…ale mám strach kvůli tomu nízkému pH..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5509
4.6.15 20:23

Syn měl špatné pH, apgar 1-3-7 a je to kluk jako buk ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.16 11:25

Ahojky, dcera po narozeni mela ph 6,99 az to bylo spatne…mela perinatalni hypoxii byla den v inkubatore na pozorovani pro tak nizke ph. A dnes je to sikovna 6-leta holcicka…pokud psychomotoricky odpovida neni se ceho bat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.16 20:36

@Luanettka dekuji za reakci. Maly ted 10 mesicu a vse je v poradku, uz zkousi chodit :) zvatla od rana do vecera, tak snad bude vsechno v poradku i nadale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama