Rodičky, nenechte si tlačit na břicho

3562
1.6.15 15:40

Rodičky, nenechte si tlačit na břicho

Náhodou jsem narazila na tento článek (i s videem):
http://www.blesk.cz/…-delohu.html
A protože se u nás Kristellerova exprese pořád často používá, píši: Nenechte si tlačit na břicho…

A k tomu, jak se tento zákrok nedostal do karty rodičky říkám jenom - jak typické… :-(

Příspěvek upraven 01.06.15 v 17:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
1.6.15 15:50

Ty blaho, ty jsi zase chytra. Doktori nejsou reznici, co se snazi mit to rychle z krku a vzit si plat. mi i dceri to zachranilo zivot, pomohli mi, kdyz uz jsem nemohla a vyhli jsme se vexu. A jeste clanek z blesku… :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
rodicka mela 38 let, to je sama o sobe riziko jak blazen, zvlast, jestli to decko bylo prvni, k tomu neni treba dalsi koment, za dalsi tam nemas napsane, jestli to decko bylo treba pridusene a proto ji pomahali nebo co se tam delo… jestli chces nekomu neco radit a zakladat tema, mela bysis najit hodnoty a relevantni zdroj informaci, ktery nebude jednostranne namireny k tomu, aby meli senzaci…

Příspěvek upraven 01.06.15 v 15:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7621
1.6.15 15:53

Já teda nejsem odborník, ale od několika odborníků jsem slyšela, že kleště nebo vex jsou mnohem míň nebezpečné než tohle tlačení na břicho :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.6.15 15:55
@petule9 píše:
Já teda nejsem odborník, ale od několika odborníků jsem slyšela, že kleště nebo vex jsou mnohem míň nebezpečné než tohle tlačení na břicho :think:

prome byla jednoznaccne lepsi pomoc, kdy se dite sekne v porodnich cestach pro nedostatek sil rodiccky, pomocny tlak pri kontrakci nez vex, ktery muze zpusobit krvaceni do mozku. mala byla na jedno zatlaceni cela venku, kdy to predtim trvalo asi hodinu a selhavalo ji srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
1.6.15 15:56

I při mém porodu tohle použili, přitom to nebylo potřeba, na tlačení jsem měla dost sil, nebylo potřeba porod nijak urychlovat. Pro příště už vím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
1.6.15 15:59

Mě u prvního porodu taky bohužel tlačili na břicho a potřeba to nebyla. Nevysvětlili mi pořádně jak tlačit, sílu jsem ještě měla. Dopadlo to potrhaným čípkem, který se ani doktor neobtěžoval šít-bohužel pospíchal na oběd :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3562
1.6.15 15:59
@MarieOVMUC píše:
Ty blaho, ty jsi zase chytra. Doktori nejsou reznici, co se snazi mit to rychle z krku a vzit si plat. mi i dceri to zachranilo zivot, pomohli mi, kdyz uz jsem nemohla a vyhli jsme se vexu. A jeste clanek z blesku… :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
rodicka mela 38 let, to je sama o sobe riziko jak blazen, zvlast, jestli to decko bylo prvni, k tomu neni treba dalsi koment, za dalsi tam nemas napsane, jestli to decko bylo treba pridusene a proto ji pomahali nebo co se tam delo… jestli chces nekomu neco radit a zakladat tema, mela bysis najit hodnoty a relevantni zdroj informaci, ktery nebude jednostranne namireny k tomu, aby meli senzaci…Příspěvek upraven 01.06.15 v 15:54

Chytrá nejsem já, ale WHO, která tuhle metodu před víc než půlstoletím zakázala. :kytka: A tady vidíš, proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
1.6.15 16:00

No, ono to asi nebude tak černobílý.

„Přestože Jana trpěla těhotenskou cukrovkou, lékaři ji nechali přenášet. Navíc v odhadu váhy plodu se spletli o kilo a půl. Lucinka vážila čtyři a půl kila. Jana několikrát prosila o císařský řez - porod totiž trval celý den. Ale porodníci rozhodli jinak.“

Samotný tento odstavec mě přesvědčuje o věrohodnosti :think: A loktem jí na břicho teda netlačil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
1.6.15 16:01

@MarieOVMUC
Tak nějak jsem to chtěla napsat… :palec: Tohle jsou přesně ty „relevantní“ informace, pak je každej děsně chytrej!

Já osobně bych bez tlačení na břicho neporodila, byla jsem ráda že mi PA tímhle způsobem pomáhala, nevidím v tom problém… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.6.15 16:02
@J_Doe píše:
Chytrá nejsem já, ale WHO, která tuhle metodu před víc než půlstoletím zakázala. :kytka: A tady vidíš, proč.

who zakazala, na lekarskych konferencich, na ktere chodim, to povazuji za non lege artis, ale vem si, ze kolikrt to zachrani zivot. Co by blesk napsat asi bez te kontrakce? dite se narodilo mrtve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:07

Ty, co jim excesi udelali a porod dopadl dobře, to budou bránit, druhé naopak. To je klasika. Mě to přijde otřesné, stejně jako další zásahy a než abych něco takového riskovala, tak jsem si holt domluvila císaře. Byla bych nastvaná na celý svět, kdyby mi někdo udělal ze zdravého dítěte postižené. Je to metoda zakázaná asi 60 let a ty, co ji obhajují by mohly vědět, že kolikrát stačí jen změnit polohu - a to z klasické na křesle třeba na dřep.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.6.15 16:10
@Rakosnicek1983 píše:
Ty, co jim excesi udelali a porod dopadl dobře, to budou bránit, druhé naopak. To je klasika. Mě to přijde otřesné, stejně jako další zásahy a než abych něco takového riskovala, tak jsem si holt domluvila císaře. Byla bych nastvaná na celý svět, kdyby mi někdo udělal ze zdravého dítěte postižené. Je to metoda zakázaná asi 60 let a ty, co ji obhajují by mohly vědět, že kolikrát stačí jen změnit polohu - a to z klasické na křesle třeba na dřep.

v tom clanku neni ani bu o tom, ze by to postizeni bylo zpusobene tlakem na bricho.. vem si to tak, ze to decko bylo velike u cukrovkarky, matka nemohla, decko pridusene, porodnici pravdepobobne nechteli delat cisare z nejakeho duvodu.. tak ji pomahali, stalo se co se stalo, protzo je to velke riziko a nema se to delat. kdyby nepomohli, tak dite zemre nebo je postizene jeste vice, matka mozna taky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:13

@MarieOVMUC Vsak já nemluvím konkrétně o tomhle, ale celkově o tom, že se pri porodu něco pokazí. Je mi jedno, jestli to je kvůli kleštím, zaseknutí v porodních cestách, nedostatku kyslíku atd. To všechno jsou důvody, proč jsem nehodlala riskovat krásy přirozeného porodu. Císaře nechtěli dělat leda proto, že spousta doktoru si myslí, že ženská zvládne všechno, zvlášt v olomoucké fakultce. Můj postoj je takový, že tlačení na břicho ne - viz zdejší diskuze nebo deníčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
1.6.15 16:14

@Rakosnicek1983 To neni tak jednoduche, me by zmena polohy opravdu nepomohla…tlacila jsem temer 5 kg dite s hlavickou 37 cm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
798
1.6.15 16:14
@MarieOVMUC píše:
v tom clanku neni ani bu o tom, ze by to postizeni bylo zpusobene tlakem na bricho.. vem si to tak, ze to decko bylo velike u cukrovkarky, matka nemohla, decko pridusene, porodnici pravdepobobne nechteli delat cisare z nejakeho duvodu.. tak ji pomahali, stalo se co se stalo, protzo je to velke riziko a nema se to delat. kdyby nepomohli, tak dite zemre nebo je postizene jeste vice, matka mozna taky..

Rozumný příspěvek. Ono maminky si od zdravotníků nechávají natlouct do hlavy takových ehm ptákovin, a pak každý druhý deníček vypovídá o tom jak superúžasní lékaři se svatozáří na hlavě zachránili matku i dítě. Ale kdyby si ta matinka napřed něco kloudnýho přečetla, a nenechala si vymývat mozek informacemi z dob komunismu, nebylo by třeba 25% sekcí. A souhlasím s tím, že stačí změnit polohu! To je hodně důležité info třeba pro prvorodičky. Nedělejte ze sebe chemií nacpané pralinky. Takhle porod vypadat nemá. Tělo ve většině případů ví co má dělat. A ženy jsou opravdu hloupé, že si svoje nejpřirozenější schopnosti, nechají brát lidmi, pro které jsou jen rutina. Bohužel je to tak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama