Nízkoenergetický dům 150m2

288
15.8.15 18:57

Nizkoenergetický dum 150m2

Maminky chci se zeptat, máte někdo nizkoenergetický dům cca 150m2(5+kk) na kolik Vás asi Vyšel bez pozemku?

Můžeme koupit cca rok a půl starý nedodělaný je potřeba dodělat vnitřek, topení, zásuvky, světla, kuchyn, podlahy, dve koupelny, prostě už too zase tolik není a jeikož manžel dělá v oboru tak by nás to vyšlo na cca ještě 300-400tis. max, dle toho jaké bych chtěla kachle, kuchyn…takže po dodělán vč. kupní ceny by nás vyšel na necelé 3mil. je to bungalov s garáží a v patře je v pokroví jedna otevřená místnost nad obyvákem měla to být pracovna a pus šatna, ae lze tam ještě udělat jednu místnost. pozemek cca 800m2(250m2 od města za pronájem 250kč za rok) a je na pozemku i studna, je to klidné místečko, co si o tom myslíte. s manželem si myslíme že je to krásná cena, protože za 2,4mil. po odečtený ceny za pozemek dům prostě v tak velký nepostavíme a známá mě tvrdí, že její co dělá ve stavebninách a mají cihlový, že je to drahé, že si myslí, že by s cenou měli jt dolu, ale už nemohou neb oni mají na hypoše doplácet 2,5mil(hold stavěli a už na dodělání penízky nemají)

chci Váš názor.
dekuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47171
15.8.15 19:09

Pockej ten pozemek pod domem by byl v nájmu?
My máme rok nízkoenergeticky a ty ceny tak nějak odpovídají jak pises, komplet k nastěhování ty 3mil. vyšel.
V kuchyně nemáme kachle nelíbí se mi spáry, tak je tam prac. deska za linkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17253
15.8.15 19:19

Nechápu, dům nebude mít vlastní pozemek? ten bude mít pronajatý?? Jestli ano tak do toho bych nešla ani za zlatý prase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47171
15.8.15 19:31
@ka2ka píše:
Nechápu, dům nebude mít vlastní pozemek? ten bude mít pronajatý?? Jestli ano tak do toho bych nešla ani za zlatý prase

Jestli to dobře chápu, tak 800m by bylo jejich a 250m pronajatych a ročně by patřili? @zancaa jestli za celé nájem tak to bych nebrala. Leda možnost odkoupit :nevim:.
My to tak máme že před domem máme obecní plochu kde jsme si udělali na své naklady nájezd, parkoviště soukromé, ale nájem neplatíme, když se vlastně starame o cizí, ale někde je třeba ten obecní prostor který patří, ale k pozemku zpoplatněny :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
15.8.15 19:32

@zancaa no to co máte je tedy hrubá stavba? já nevím, ale budeme si sami skládat stavebnici, v energetickém štítku máme kategorii B a naše stavebnice (cca 119 obytné a 134 astavěné, 4kk jen s půdou) nás vychází kolem půl mega. skládat si to budeme sami. Dodělávky jsou dle mého ta dražší část stavby :nevim:

teď to znova čtu, že to máte na dodělání..ale i tak, když přičtu okna, krytinu, zdivo a podlahy..pořád se motáme na ceně něco lehce přes milion. Dle mého to máte předražené.. :nevim: navíc jak můžeš vědět, že je to nízkoenergetické, když tam není požešené topení? 8o

Příspěvek upraven 15.08.15 v 19:36

• Nahlásit
  • Citovat
17253
15.8.15 19:35

@Kelsey otázka je jestli teda těch 250m není přímo pod barákem popřípadě, příjezdová cesta nebo tam není ta studna :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
15.8.15 19:36

Omyl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
15.8.15 21:16

Myslim, ze dodelani vas bude stat vice. Kuchyne a koupelny jsou vubec to nejdrazsi v dome. Cena mi neprijde tak silena, ale ty dodelavky vas budou asi stat vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
15.8.15 22:22

Tak upřesním. Naš by byl pozemek cca 800m2 a nějakých cca 250m2 můžeme mít pronajatý od města za 250kč na rok, takže tedy zadní část zahrady by jsme měli o 250m2 větší.

Dům má obytnou plochu 150m2, zastavěná je větší. Dum je koplet napojený na vše, i přípojky v domě… stačí fakt jen udělat podlahové topení, zalet podlahu, pak dát např. plovoučku, dlažbu… vymalovat dát kuchyn + dveře s oblozkama, schody do patra + koupelnu s wc a je to vše cca za měsíc hotové. po vypočítání max. 400tis, kdyby vše dělala firma, tak by to bylo minimálně vše za 600-700kč, ale jelikož jak jsem psala manžel dělá ve stavebnictví a v rodině máme zedníky, tak cena max. 400tis dle náročnosti, ale lednici a myčku máme novou takže tu bych si vzala i do domu. Dům je dřevostavba a je stavěn jako nízkoenergetický a pokud by jsme vše dodrželi, tak dokonce by měl mít energetický štítek max. B, ale toho jak jsme si to poměnili tak asi bude C-D, ale spíše C. Ale jsem se rozhodla, že i tak ho bereme. Je to super místo, hned za zahradou je kopec, kde mužou deti sankovata bobovat… a dneska jsme tam znova byli i s dětma a děti uplně spokojené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17253
15.8.15 22:40

@zancaa tak pokud budete podlahu teprve zalívat tak to fakt do měsíce nedáte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47171
15.8.15 22:58

Za měsíc to nestihnete.
Nam podlahu zalivali loni začátkem června, než to vyschlo a mohlo se pokračovat, stěhovali jsme se dva dny před koncem srpna.
Dřív říkal než koncem cervence od naliti podlah by nás tam nepustil jit bydlet kvůli vlhkosti.

@zancaa
Jaké změny děláte, že s toho B to bude C není to škoda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
15.8.15 23:00

@ka2ka tak my počítá že se budeme stěhovat cca konec října, ale my podlahu už máme, ale je nachystaná na podlahové topení, takže se ještě bude zalévat podlaha na to topení. A na internetu jsem se dívala že nášlapnost je za 24hodin, po 48hodinách je možnost pokládat i dlažbu…, takže se muže vymalovat, obkládat koupelna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
15.8.15 23:05

@Kelsey a jak dlouho to trvá po vylití těch podlah? topení se bude dělat cca 24.8 a trvat to bude cca 4dny a pak se to zaleje a nášlapnost je za 24hod, aj kdyby týden, tak pak se budou dělat obklady v koupelně, malovat… a podlahy až nakonec.

No oni měli všude podlahové topení a to já všude nechci obyč. chci v garáži, a v pokojích atd… ale koukám že jsem to špatně napsala a je tam puvodne a-b a u nás dle našeho by bylo B-C, tak uvidíme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17253
15.8.15 23:13

@zancaa našlápnout ano, nám podlaha vysychala cca 3 tři neděle, než jsme mohli pokládat dlažbu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47171
15.8.15 23:15

@zancaa
Den jim trvalo zalit 150m2, garáž dělali zvlášť nejaky jiný materiál.
No ale to zalili a 3 týdny se stalo úplně nic se nedělalo, pak to nějak brousili a teprve se dalo malovat, obklady, podlahu položili vinyl za dva dny. Musí ta podlaha vyschnout až pak se pokládá dlazba.
Alespoň u nás měla firma takovy postup :-D.
I tak tu bylo nějakou dobu strašně vlhko, každé ráno durch mokré okna žaluzie.
A to dost větrame. Něco neuspechejte :kytka: my máme zděný, v dřevo stavbě bych se bala.
Všude podlahovky bych se nevzdala ani za zlaté prase ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama