Elektrické podlahové topení

52
14.8.15 20:32

elektrické podlahové topení

Ahojky ženy, je tu některá, která má doma elektrické podlahové topení? V celém domě/ bytě? Jaká byla cena za m2 asi? jakou máte podlahu? a tak vše kolem toho. Jsme v podnájmu ( už jen pár měsíců) a tady toto topení máme a co budu povídat :-D zvykla jsem si na něj :-D nehledě na to, že díky správnému tarifu platíme hodně malé zálohy a ještě je nepročerpáme i když celou zimu topíme o stošest :-) tak budu ráda za každou radu ;-) díky :-) :mavam:

Příspěvek upraven 14.08.15 v 20:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23
14.8.15 20:51

Dobrý večer, my máme v přízemním dome elektrické podlahové topení, potřebovala jste něco k tomu vědět;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.8.15 20:54

Dobrý den ;-) už jsem dopsala svůj 1. příspěvek. Teplo na mě působí a hlava už moc nespolupracuje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47208
14.8.15 20:57

Ano máme v celém domě.
My to meli nachystane na plynové, ale už se blížila zima, my doma decka a plynari loni furt zdržovali s pripojkou (nemáme ji totiž vůbec privedenou k domu).
Takze jsme se nastvali, že dyl čekat nemuzeme, že ať si plyn strčí do…někam, vyměnili jsme kotel za elektrický, tím že nebyl použity to ještě šlo. Udělal se snížený tarif elektriky.
Takže jsme teď první zimu topili elektrikou, máme podlahovku o obou patrech. Krasne vyhreje.

Cenu nevím to se musím zítra zeptat muze. Kotel stal kolem 20-25tis.
Podlahu máme vinyl celoplosne jeden dekor, krom wc, koupelny, i tam je podlahovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.8.15 21:06

@Kelsey děkuji za odpověď, zeptám se asi blbě, ale pod podlahou máte trubky asi že? my teď tady máme kabely, takže žádný kotel nikde není. Máme nějaký tarif snad d45d a topení i bojler na ohřev vody se mi spouští jen v určené hodiny a opravdu si to nemohu vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47208
14.8.15 21:15

Jo nějaké trubky tam dali, jak had to šlo.
My jsme taky spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
14.8.15 21:19

Máme také všude podlahové topení, přízemní dům, platime měsíčně 3500 Kč a máme to jen tak tak a to netopime v žádném případě celou zimu elektrikou ale většinou jen krbem a teplo nám jde do podlahovky. Kolik platite vy zálohu měsíčněza elektriku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.8.15 21:36

@Andy199 jsme v bytě 60m2, topení v podlaze (kabely takže to jde jen na elektriku ) je všude kromě chodby a wc. Sousedy máme jen ze strany koupelny, wc a chodby. Vařím na elektrice, tv běží celý den a vodu ohříváme bojlerem. Zálohy máme 1500,– za zimu to vycházelo tipťop vraceli nám cca 700,– a teď přes léto propálíme i s paušálem za elektřinu max 600-700,– a to se opravdu neomezujeme. No a právě půjdem do svého a řešíme topení a nikde se nemohu dočíst celkovou přibližnou cenu za toto a jak dlouho třeba instalace trvala atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
14.8.15 21:46

My vytapime 180 m2,také máme vše na elektřinu, plyn nemáme, máme podlahovku úplně vsude a je pravda, že tedy v zimě topime a každý kdo přijde se tu potí a říká že tu máme hrozné vedro, ale my máme teplo radi, máme běžně těch 28 stupňů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.8.15 21:54

@Andy199 Uff :-D 28st? to by si manžel u vás hověl :-D já moc tepla teda nesnesu, ale jelikož malá se narodila v září tak jsem fedrovala dost. Ale tento rok už naběhnem na studený odchov :-D :-D ale je pravda, že na jaře jsem při otevřeném okně zapínala topení :-),ono to teplo od nohou je hodně příjemné ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47208
14.8.15 22:11

My vytapime 150m2 obytnou plochu a el. v garáží kolem 50m2. Kotel je nastaveny v intervalech sám zapne vypne a pozná prý ten sníženy tarif el.
Máme tu čidlo, že když je mi zima dam to na chladnější místo a kotel zapne.
Je to nastavené, že pokud neklesne teplota pod 22° tak se sám nezapne, běžně tu máme v zimě 22,5-23° pro nás je to akorat aby jsme se potili a když dojde návštěva musím vetrat, že je tu horko to dělá, ale zateplení.
My dřevem netopime odmítli jsme v novostavbě krb, nosit tam dřevo.
Takže čistě jen elektriku na vše mame. Kolik se přesně platí zjistím.
Ale mám pocit, že to bylo 2tis. elektrika +2tis. elektrika na topeni, že se to nastavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.8.15 22:29

@Kelsey to je krásná cena. My právě krb také nechcem. Jsem odtud naužená na standart zmáčknout čudl a tpit do pár minut :-) děkuji za postřehy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.9.15 14:50

Zdravím,

@Kelsey @Andy199 z textu jsem pochopil, že se bavíte o teplovodním podlahovém topení, protože máte kotel. Je jedno že elektrický, ale máte.
@bmcerny má na mysli elektrické topné kabely, žádné trubky z plastu.
My plánujeme také el. podlahovku a krb si uděláme taky, co když nepojede elektrika? čím zatopíte v zimě? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama