Nižší daně při studiu VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 09:11
Nizsi dane pri VS

Ahoj, mam dotaz, jsem zamestnana na HPP a zvazuji dalklove vysokou skolu o vikendech. Bude mi muset zamestnaval odvadet nizzsi dane, a budu mit tim padem o neco vetsi mzdu? Chapu to spravne? Pokud mam tedy ted 20 tis hrubeho, coz dela kolem 16tis, budu mit pri studiu vice cisteho? Prosim zdrzte se komentaru ze premyslim o studiu jen kvuli potencionalni vyssi mzde, diky :palec:

Reakce:
Tinuvien
Generální žvanilka 23457 příspěvků 12.02.19 09:14

Pokud tu není do 26 let a budeš studovat dálkově, tak pochybuji.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 12.02.19 09:24

Ano, budeš mít o 335 Kč vyšší výplatu, sleva na studenta je 4020 Kč za rok… uplatnit si to můžeš pouze do 26 let… kolik ti je?

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 12.02.19 09:36

Pokud je vám víc než 26 tak ne, a hlavně se nejdřív domluvte se zaměstnavatelem, protože pokud vám studium nenařídil, tak vám ho ani nemusí umožnit. Většina VŠ má pro dálkové studenty přednášky v pátek a sobotu. Zkoušky mohou být libovolný den a protože na dovolenou má poslední slovo zaměstnavatel tak vás nemusí pustit. Mám čerstvé informace studuje mi manžel a má na to v práci speciální smlouvu která mu během studia umožňuje klouzavou pracovní dobu (včetně úplné absence v práci s tím že si hodiny napravuje) a zrychlené schvalování dovolené. A pro manželova zaměstnavatele je jeho studium výhodné, jeho šéf půjde do 10 let do důchodu a oni by na tom místě rádi pak viděli mého muže a na tu pozici nemůže jít jen s maturitou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:35

@Tinuvien je mi 21 let :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:36

@Heivka studium pouze o vikendu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 10:36

@Regina Hero 21 let

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 12.02.19 10:48
@Anonymní píše:
@Regina Hero 21 let

takže ti to vyjde…

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 12.02.19 12:22
@Anonymní píše:
@Heivka studium pouze o vikendu

Můžu se jen zeptat co je to za školu? Ještě jsem dálkové studium s pouze víkendovým rozvrhem nepotkala

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >