Nižší TSH (štítná žláza)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mrsrestarick
Nováček 5 příspěvků 26.02.19 09:21
Nižší TSH (štítná žláza)

Ahoj, stalo se Vám některé, že jste měly v těhotenství snížený hormon TSH? Při kontrolním odběru krve u gynekoložky v 10. tt byla hodnota TSH 0.275 (má gyndr bere za rámcové hodnoty 0.550-4.750), což prý značí mírně zvýšenou fci štítné žlázy, a poslala mě na endokrinologii. Tam mi udělala doktorka sono, podle kterého prý vypadá štítná dobře, z dalšího odběru krve v 11. tt ale vyšlo TSH ještě nižší - 0.203 (jako normální hodnotu berou na endo 0.27-4.2), nicméně volný T4 a ostatní vyšlo v normě. Dr. doporučila kontrolní odběr za 3 týdny a předepsala jód.
Máte prosím někdo podobnou zkušenost a případně jak jste byly nuceny zvýšenou fci štítné řešit, resp. znepříjemňovalo Vám toto nějakým způsobem těhotenství v pozdější fázi?
Najde-li se někdo, kdo odpoví, tak předem děkuji

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 09:38

Vypadá to, že se ti to samo lepší, takže vyckavaci postup a jód bych viděla jako v pořádku. Uvidíš na těch dalších odberech. Ono je to nejdůležitější v tom prvním trimestru který budem mít za chvíli za sebou. Jinak řeší se to většinou léky, ale tuším, že u těch na zvýšenou či očí je tam v těhotenství nějaký problém. Ale nevím přesně, já mám opačný problém a frčím na euthyroxu, ten je v pohodě.

Váš příspěvek
Reklama