Noční kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
444
21.10.21 10:12

noční kašel

Ahoj, poraďte, prosím, čím nejlépe utlumit roční kašel u 4 leté dcery. Má kašel a rýmu. Před den nekašle, ale v noci a ráno mívá záchvaty kašle. Na noc dávám Fenistil kapky, ale nepomáhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3021
21.10.21 10:22

A kolik dáváš těch kapek Fenistilu? Mě radil pediatr, že když daný počet kapek nezabere, tak zvednout a dát víc. No, já dávám pětiletýmu 20 kapek (má 24 kg, takže by měl mít zhruba 50 kapek na den, rozděleno na tři dávky). Ale jinak jsme zkoušeli stoptussin, je sice hnusnej, nutno hned zapít, po podání se sice ještě párkrát rozkašlal, ale v noci už byl klid. Ještě před spaním dávám proplach mořskou vodou, stříknout-vysmrkat-stříknout-vysmrkat, až když má prázdný nos, tak normální kapky na rýmu - Olynth, Nasivin apod. Dneska vydržel do skoro do jedný hodiny, pak měl plný nos, tak se samozřejmě rozkašlal, tak jsem ho dala hodně vysmrkat, dala kapky do nosu a spal dál až do rána, už bez zakašlání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
21.10.21 10:24

@PapeJ dávám dávkovaní, které je uvedeno v příb. letáku. Má 15 kg a dávám 10 kapek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3021
21.10.21 10:25

Jo a přes den budu dávat Sinupret, protože když takhle kašle jen večer, v noci, ráno, tak to většinou bývá zadní rýma, tak aby se mu spustila a rozpustila. U tvé dcery to taky vypadá, že ten kašel má od rýmy, tak by jí ten Sinupret mohl taky pomoct. Ale ten se dává jen přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4471
21.10.21 10:26

Zvlhčovat vzduch… ideál mít přímo zvlhčovač. Případně mokrý ručníky na topení atd…
ale nejlíp funguje ten zvlhčovač…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
21.10.21 10:26

Dát do pokoje nakrájenou cibuli. Smrdí to jak v hospodě, ale pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1086
21.10.21 10:27

Pokud kašle jenom v noci, může to být zadní rýma - já s tím strašně bojovala u dcery. Doktorka na pohotovosti poradila večer pořádně vystříkat nos morskou vodou, pořádně vysmrkat/odsát a cáknout Nasivin, tak zkus :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18712
21.10.21 10:42

A co ti řekl lékař?

Proč to řešít na internetu a ne u pediatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
21.10.21 10:53

Také s tím stále bojujeme, vyzkoušeli jsme snad vše. U nás pomáhá pořádně vyčistit nos, i když umí krásně smrkat, tak na noc odsajeme vysavačem, stříkáme Vincentku nebo mořskou vodu. Před spaním teplé mlíko s medem, chladnější vzduch, mokrou plínu na topení, zvednout postel, aby byla hlava výš a k hlavě nakrájet cibuli. Ta mi přijde, že pomáhá nejvíc, lepší než všechny sirupy a Fenistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70171
21.10.21 11:04

No a resis tu rymu pred spanim?
Vysmrkat, das na noc Nasivin kapky, vyvysit hlavu a zvlhcit vzduch.
Kdyz ji zatece ryma dolu, musi se toho telo kaslem zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6315
21.10.21 11:25

Měli jsme na noc čtvrt dithiadenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3326
21.10.21 12:10

Nejaky lék na kasel. za mne nejlepsi levopront