Vitamín D... který na imunitu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6346
20.10.21 21:19

Vitamín D... který na imunitu?

Dávala jsem mollers rybí olej a teď jsem se dočetla že tam toho D tolik není k imunitě. Jaký je dobrý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
198
20.10.21 21:32

Vigantol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
20.10.21 22:04
@Veru1987 píše:
Dávala jsem mollers rybí olej a teď jsem se dočetla že tam toho D tolik není k imunitě. Jaký je dobrý?

ha a já ho zrovna koupila.., no nic :mrgreen:
Věř a víra tvá… :nevim: :andel: 8) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
20.10.21 22:08
@Veru1987 píše:
Dávala jsem mollers rybí olej a teď jsem se dočetla že tam toho D tolik není k imunitě. Jaký je dobrý?

Jedině vigantol má přesně uvedený obsah vitamínu D. Je to léčivo pod kontrolou, vše ostatní jsou jen doplňky stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
20.10.21 22:13
@Veru1987 píše:
Žádný, vyhozené peníze.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
20.10.21 22:31
@Veru1987 píše:

Jak jako není k imunitě? Co tím přesně myslis? Nechapu. Rybí olej obsahuje krom vitaminu D i další složky, složení tam mas přesně uvedené a zrovna tenhle si myslím, ze je fajn.

Imunita nerovná se pouze vitamin D, ač je tento vitamin pro imunitu důležitý, to bezesporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1866
20.10.21 22:55

Rybí tuk je přírodní, žádná chemie jako je vigantol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4382
21.10.21 04:28

Rybi olej beru hlavne jako prirodni zdroj DHA a EPA, abych trochu napravila ten pomer omega trojek. Vitamin D je tam 10 mcg, coz je 400 Ui. Kdyz k tomu pridas Fultium D3 800, co je lek a volne prodejny, budes mit decka dost.

U vetsich deti samozrejme, u mensich se vrat k Vigantolu, pokud nechces doplnek stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
21.10.21 07:32
@Semtex píše:
Jak jako není k imunitě? Co tím přesně myslis? Nechapu. Rybí olej obsahuje krom vitaminu D i další složky, složení tam mas přesně uvedené a zrovna tenhle si myslím, ze je fajn.Imunita nerovná se pouze vitamin D, ač je tento vitamin pro imunitu důležitý, to bezesporu.

Někde jsem četla že v tom mollers není to správné D, že ano taky pomáhá ale ještě je prý snad vitamín D3 který se má doplňovat. Ještě dávám dceři imunoglukan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70260
21.10.21 07:36

Pro jak stare dite? Zalezi na jednotkach, podle toho se vybira.
Idealne v kombinaci s vitaminem K, v kapkach.
Nejaky takovy pro deti jsem videla v Dr Max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
21.10.21 08:33
@blumen píše:
Pro jak stare dite? Zalezi na jednotkach, podle toho se vybira.
Idealne v kombinaci s vitaminem K, v kapkach.
Nejaky takovy pro deti jsem videla v Dr Max.

5 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
21.10.21 08:36

Vitamin D se nemá doplňovat uměle při normální hodnotě v krvi. Moc Déčka může způsobit potíže - zvyšuje fosfor, vápník, škodlivé.
Déčko se zjištuje krevním odběrem. Můj obvoďák déčko nedělá, drahý odběr na pojištovnu okolo 1500kč.
Zaplatila jsem si sama ve Spadii, pro samoplátce mají dobrou cenu 400 korun. Šokovala mě nízká hodnota, která mi vyšla :D Začala jsem doplňovat a za pár měsíců si zajdu na kontrolní odběr.
Nejlepší zdroj Déčka je letní slunce. Jenže s opalovákem se netvoří a bez opalováku hrozí spáleniny a melanom :D
Chraňte se před opalováním a potom máme všichni nízké D. Ach jo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
21.10.21 09:19

@jejjej můžu se zeptat, jaká hodnota ti vyšla? Klidně do zprávy. Také mi zjišťovali Vít D a byla jsem v normě, ale spíše ve spodní hranici… Což nevím zda je ok nebo problém… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat