Zhoršující se kašel u dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
824
20.10.21 21:08

Zhoršující se kašel u dítěte

Ahoj, potřebovala bych poradit. V pátek jsem se synem 4r byla u dětské, protože měl ucpaný nos a cca 3× denně zakašlal, bylo i slyšet, že průdušky nejsou Ok. Dala mu 4× denně Pamycon, 3× denně Sinupret a na noc Aerius. Včera jsem jí volala, protože kašel byl výrazně častější a přidala 2× denně Erdomed. Jenomže je to zase horší. Když jsem tam šla, zakašlal 3× denně a teď je to 3× za hodinu a kašle i ze spaní, to se dřív nedělo. Rýmu už nemá. Nemáte prosím někdo radu, co bych mu mohla na ten kašel připravit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
471
20.10.21 21:15

Ahoj, chodím k Dr, aby si dítě poslechla, zda to není na pruduskach.
My měli 2× denně Stoptussin a navečer 11 kapek Fenistilu.
A předtím jsme měli Levopront a zase Fenisyil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
20.10.21 21:20

Náš dvouletý teď měl kašel měsíc než to přešlo :roll: bylo to jak na houpačce, lepší pak zas horší. Na den jsem dávala na vykašlávání, na noc tlumící. Byla jsem s ním u doktorky po 10 dnech kašle a ještě se mi divila co tam dělám, že to teď mají všichni. Tak v půlce se přidala i rýma.

Příspěvek upraven 20.10.21 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
20.10.21 21:21

Terapii už máte nastavenou, prakticky nejde nic moc měnit. Pokud nejsou horečky, návštěvu lékaře bych neviděl jako nezbytně nutnou. Důvodů je několik.

1. až 95 % respiračních infekcí u dětí je virového původu (= ATB jsou zbytečná)
  2. záněty průdušek bývají nejčastěji virové (= ATB zbytečná, terapie jen symptomatická, ev. s kortikoidy)
  3. akutní kašel u dětí trvá i několik týdnů
  4. charakter kašle není rozhodující (pomíjím štěkavý kašel se stridorem u laryngitidy)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
20.10.21 21:27
@Doctus píše:
Terapii už máte nastavenou, prakticky nejde nic moc měnit. Pokud nejsou horečky, návštěvu lékaře bych neviděl jako nezbytně nutnou. Důvodů je několik.
  1. až 95 % respiračních infekcí u dětí je virového původu (= ATB jsou zbytečná)
  2. záněty průdušek bývají nejčastěji virové (= ATB zbytečná, terapie jen symptomatická, ev. s kortikoidy)
  3. akutní kašel u dětí trvá i několik týdnů
  4. charakter kašle není rozhodující (pomíjím štěkavý kašel se stridorem u laryngitidy)

Tak to je v háji… Několik týdnů s ním být nikdo doma nemůže. Vzala jsem si Home Office a na tom nemůžu být pořád, už mě chtějí v kancléři. Na OČR se taky nedá být týdny… (pouze povzdech)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
20.10.21 21:28
@pikola píše:
Náš dvouletý teď měl kašel měsíc než to přešlo :roll: bylo to jak na houpačce, lepší pak zas horší. Na den jsem dávala na vykašlávání, na noc tlumící. Byla jsem s ním u doktorky po 10 dnech kašle a ještě se mi divila co tam dělám, že to teď mají všichni. Tak v půlce se přidala i rýma.Příspěvek upraven 20.10.21 v 21:22

U nás je školka prakticky prázdná. Ze třídy 3 děti zdravé, takže jsou pospojovaní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
20.10.21 21:45

U nás to semlelo 90% školky. Každé dítě to mělo jinak, někdo začal kašlem, druhý rýmou, jiný horečkou. U všech se nakonec ale vystřídali všechny tři. Dcera měla nejdřív rýmu, pak zvýšenou teplotu a po 5ti dnech, kdy rýma začala ustupovat tak kašel. Ten trval ještě týden a něco. Nedávala jsem ji krom cibule s cukrem, dvojí dávky imunoglukanu a kapkami do nosu na noc, nic jiného. U doktorky byla kontrola po týdnu kvůli tomu kašli na průduškách nic. Teď to prostě řádí no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
824
20.10.21 21:50
@Martha03 píše:
U nás to semlelo 90% školky. Každé dítě to mělo jinak, někdo začal kašlem, druhý rýmou, jiný horečkou. U všech se nakonec ale vystřídali všechny tři. Dcera měla nejdřív rýmu, pak zvýšenou teplotu a po 5ti dnech, kdy rýma začala ustupovat tak kašel. Ten trval ještě týden a něco. Nedávala jsem ji krom cibule s cukrem, dvojí dávky imunoglukanu a kapkami do nosu na noc, nic jiného. U doktorky byla kontrola po týdnu kvůli tomu kašli na průduškách nic. Teď to prostě řádí no…

Cibule s cukrem? To se chystá prosím jak? Mohla bych přidat do našeho denního harmonogramu. Vážně bych potřebovala, aby byl do konce týdne fit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3037
20.10.21 21:52

Deti mi kaslali 14 dni. Nelepsilo se to. Spis naopak, takze doktor. Zanet prudusek. Dostali jsme antibiotika a ventolin. Do 3 dnu bylo po kasli. Durazne doporuceni, aby hned nesli do kolektivu. Ve skolce tak chybely skoro mesic. Hruza. Skolka taky vylidnena. 4 deti z 25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27507
20.10.21 21:56
@nikinnna píše:
Cibule s cukrem? To se chystá prosím jak? Mohla bych přidat do našeho denního harmonogramu. Vážně bych potřebovala, aby byl do konce týdne fit…

Do konce týdne bych řekla ani omylem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
20.10.21 21:56

@nikinnna u nás klasická babská rada, ale už jsem se setkala i s tím, že mi to doporučila lekarnice.
Nakrájíš cibuli na plátky a zasypeš cukrem a dáš do uzavíratelné dózy. Cibule pak pustí šťávu, která je díky cukru sladká a podáváš dítěti tu šťávu, pak zase zasypavas cukrem dokud pouští. Jak přestane tak vyměnit cibuli. Já používám plastovou dózu, za mých mladých dětských let naší používali dva na sobě dané hluboké talíře, samozřejmě obráceně k sobě.
Edit: ale není to nic spásného. Já to spíš beru jako alternativu k lékům, které se snažím dceři dávat minimálně, aby v případě potíží pak skutečně zabraly a nebyla na ně příliš zvyklá. Záleží i na tom jak se s tím dítě vyrovnává a jakou má imunitu. Dcera to měla do 14ti dnů pryč, ale teď je po 14ti dnech opět s rýmou doma. Každopádně už aspoň bez kašle a spíš hlavně preventivně, aby ji to nesejmulo ještě víc a mohla další týden opět do školky.

Příspěvek upraven 20.10.21 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11962
20.10.21 21:58

U syna nejdřív 2 dny vodová rýma a lehká teplota, pak 2 dny vysoká teplota a hustá rýma, a pak 7 dnů vydatný kašel a slábnoucí rýma, s doktorem konzultováno jen přes telefon (léčba Sinupret + něco na odkašlání dopoledne, něco na tlumení kašle večer, antihistaminika bere na alergie každý den). No a potom dva dny ve škole a další prokašlaná noc, takže tentokrát jsem chtěla, aby si ho doktor poslechl, ale poslechově čistý, virová infekce tam prý je a je nutné ho léčit stejným způsobem a nechat doma nejméně týden, ideálně tedy i příští týden ty dva dny školy, aby měl od kolektivu pokoj delší dobu, protože jestli ho prý v pondělí pošlu, tak se mu to může hned zase vrátit. Takže v říjnu byl ve škole 5 dnů. Trošku jsem si dovolila remcat, že se léčí hrozně pomalu, tak jsem dostala přednášku o tom, že všeobecně rozšířený názor, že viróza je na 5-7 dnů u dětí a dnešních viróz rozhodně neplatí. :think:
To mám za to, že jsem na konci září pochválila, že imunita dětí je posílená, že celé září odchodily v klidu, proč jsem jen nemlčela :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11962
20.10.21 22:05

@Martha03 Nám ta cibulová šťáva taky docela zabírá, stejně tak tymiánový sirup, ale je to takové, že se to trochu zlepší a za mě to úspěšně zabrání zhoršení stavu a sednutí na průdušky, ale ten celkový čas léčby se tím nijak výrazně nezkrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4719
20.10.21 22:06

@zrcadlo ale to je klasika ne? Já si po týdnu nemoci u dcery říkala, že jsem asi posílila imunitu, že jsem to ještě nechytla. Ty jejich dětský moribundusy mě totiž vždycky semlely víc než ji. A sotva jsem to dořekla už to bylo tam… a už jsme tu cibuli chlastaly spolu :lol:
Edit: jo určitě mám pocit, že to pomáhá, ale jak jsem psala spásné to není a léčba vyžaduje individuální čas u každého dítěte jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11962
20.10.21 22:10
@Martha03 píše:
@zrcadlo ale to je klasika ne? Já si po týdnu nemoci u dcery říkala, že jsem asi posílila imunitu, že jsem to ještě nechytla. Ty jejich dětský moribundusy mě totiž vždycky semlely víc než ji. A sotva jsem to dořekla už to bylo tam… a už jsme tu cibuli chlastaly spolu :lol:

Já jsem právě tentokrát nechytla nic a u syna už to fakt trvá věčně. Tak jsem si i říkala, jestli to není ten Covid a já jako očkovaná jsem v klidu. Ale náš doktor na testy neposílá, zřizovatel si nepřeje zavřené třídy a školy, tak pediatři mají důrazné doporučení neposílat děti na testy a je to v suchu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat