Noční pomočení u dospělého

Anonymní
22.5.13 09:11

Noční pomočení u dospělého

Dobrý den holky, chci se zeptat na velmi citlivou věc a proto jsem tuto diskuzi založila anonymně, je to opravdu velmi citlivé téma a proto žádám, aby jste si z toho nikdo nedělala legraci, žádám radu…

Před třemi měsíci jsme se s partnerem vrátili z plesu. Partner byl v pořádku nebyl nikterak opilý a v noci se mu stalo, že se pomočil. Včera v noci se mu to stalo znovu, nevím co mám dělat…on o tom nechce moc mluvit, jelikož je mu to trapné a nepříjemné (stalo se mu to jen dvakrát za dobu dvou let co spolu žijeme), ale řešit se to musí…máte s tím některá zkušenost, poraďte mi prosím jak mu pomoci…partner je vyrovnan člověk, má zaměstnání, které ho baví, má spoustu koníčků a přátel, my doma problémy žádné nemáme, opravujeme dům, žijeme spolu moc hezky, začínáme mluvit o svatbě…je mu 29 let

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.5.13 09:16

Můj přítel má enurezu což je noční pomocovani, tak 1-2× za týden se mu stane nehoda v noci. U něj teda žádná léčba nepomohla, ale rozhodně řešit s urologem, před spaním omezit pitny režim, nepít kafe a mocopudne nápoje, koupit nepropustne prosteradlo vyrábějí i na velké postele, koupit pratelnou deku a polštář ;-)

• Citovat
  • Nahlásit
8056
22.5.13 09:16

Pomoci mu může jedině a pouze UROLOG…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
22.5.13 09:17

Ahoj zkušenost nemam, ale chce to vyšetření kde je problém…tohle jsem našla…nemusí být ani napitej. Může taky spát tak tvrdě že ho nucení neprobudí…chce to konzultaci s doktorem.

Dospělí enuretici se samozřejmě většinou nepomočují tak často jako děti. Typickým příkladem jsou dospělí muži „pivaři“, kteří se po větší konzumaci piva přes nucení na močení neprobudí. Svou roli určitě hraje nejen velké množství vytvořené moči po vypití několika půllitrů, ale také vliv alkoholu na vylučování antidiuretického hormonu (vasopresinu), který moč koncentruje, a tím snižuje její množství. Hormonu se vylučuje po konzumaci alkoholu méně, a moči je tedy více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11349
22.5.13 09:19

No, a co na tom chceš řešit? Dvakrát za dva roky, třeba se mu zdálo, že sedí na záchodě. To se stalo mě, ale svoje dílo jsem nedokonala, protože vždy přišla zlá hajzlbába a vyhodila mne. Nakonec jsem se vzbudila v poslední minutě. MOjí kamarádky partner se pomočil když se opil. A to byl mazec, protože jeden čas chlastal docela dost. Přestal pít, ale ne jen kvůli tomu, měl i jiné problémy. A má klid.Bych to neřešila. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
22.5.13 09:22

No, jestli o tom nechce mluvit s tebou, je šance, že by o tom dokázal hovořit s lékařem? Má doktora, kterému věří? Nejsou problémy s erekcí? (diabetes, prostata, vysoký krevní tlak) - to by mohlo mít vliv i na sexuální život. Nemá nervové problémy? (stres, ale také to mohla být třeba slabá mozková příhoda - můj děda to prodělal tak, že mu jednou začala brnět noha a pak se na to přišlo až za pár let na CT). Nemá vyhřezlou ploténku a problémy s páteří? (nervy kolem páteře). Možná je to „jen“ hyperaktivní močový měchýř. Je třeba to řešit s lékařem. Držím palce, protože chápu jak moc mu to musí být nepříjemné :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.13 09:23

@boball Neřeším to kvůli sobě, ale kvůli němu. Chci aby se cítil být v pohodě, aby se necítil nepříjemně, trapně…ví, že ve mě má zastání, že mu se všem pomohu!!! Ale spíše řešíme problém co, když se mu to stane někde na návštěvě, když bude spát u příbuzných…

• Citovat
  • Nahlásit
5469
22.5.13 09:24

@boball
Jo, tohle by to mohlo taky být. Vzpomínám si na to jako by to bylo včera. Přesně, zdálo se mi, že sedím na záchodě :palec:, až na to, že jsem dokonala a bylo mi 17 roků :oops: :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.13 09:25

@Apaji Stydí se, je mu trapně, ale nakonec se mnou o tom mluví…dnes ráno mi řekl, že je třeba to řešit…proto hledám info a rady…myslím, že doktorovi to říci bude možná jednoduší, jelikož je to profík, kdyžtože já jsem žena před kterou chce pořád vypadat dobře…

• Citovat
  • Nahlásit
11349
22.5.13 09:26
@Anonymní píše:
@boball Neřeším to kvůli sobě, ale kvůli němu. Chci aby se cítil být v pohodě, aby se necítil nepříjemně, trapně…ví, že ve mě má zastání, že mu se všem pomohu!!! Ale spíše řešíme problém co, když se mu to stane někde na návštěvě, když bude spát u příbuzných…

Jasný, chápu. Tak at se opravdu poradí s lékařem, zatím se neděje nic drastického. Až kdyby se to opakovalo častěji, potom bych zbystřila. JÁ to slyšela od víc lidí, že se jim stalo něco podobného a nic jim nebylo.On se s tím každej nechlubí, na potkání. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
22.5.13 09:26

To se stává a je to úplně normální. Četla jsem o tom a poslouchala jsem i v rádiu nějaké ho odborníka.
Je normální, když se dospělý zdravý člověk občas pomočí ve spánku - maximálně tak dvakrát do roka.
Jak už tu někdo psal, může se stát, že se mu zdá sen, že sedí na záchodě nebo pár dalších důvodů.

Toto není enuréza, ani problém, přeháníte to.
Partner má jednou za dva roky nárok na preventivní prohlídku u svého praktického lékaře. Bylo by od věci, kdyby to tam zmínil a lékař by mu udělal potřebná základní vyšetření.
Ale žádnou vědu bych z toho nedělala, nikam bych ho neposílala, nic bych nekomentovala. Pravděpodobně stejně nic nenajdou a řeknou, co jsem napsala výše.

Vhodné jsou pratelné potahy na matraci, to by měl mít každý dospělý člověk, nejen dítě, i to tam ta ženská říkala.
A nedělat z toho vědu. Mě se to myslím stalo dvakrát v pubertě, od té doby už nikdy a dalším lidem od nás z rodiny se to taky stalo v pubertě.

Něco jiného by bylo, kdyby se to stalo opakovaně - třeba jednou za měsíc. Normální je to prý max. dvakrát, třikrát do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepř. G12
22.5.13 09:27
@Anonymní píše:

Já bych asi veškeré řešení nechala na něm a lékaři. Chápu, jak to myslíš, ale zase přílišná snaha o pomoc z tvé strany by ho mohla ještě víc stresovat.

• Citovat
  • Nahlásit
11349
22.5.13 09:28
@Apaji píše:
@boball
Jo, tohle by to mohlo taky být. Vzpomínám si na to jako by to bylo včera. Přesně, zdálo se mi, že sedím na záchodě :palec:, až na to, že jsem dokonala a bylo mi 17 roků :oops: :oops: :mrgreen:

Já myslím, že se to povedlo víc lidem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35774
22.5.13 09:30
@Anonymní píše:

Nejlíp pro něj uděláš, když to řešit nebudeš a řekneš mu, ať zajde na preventivní, jestli dva roky nebyl nebo příležitostně k doktorovi.

Víš, děláš z komára velblouda. To, že se počuráš někde na návštěvě nebo u příbuzných, se může stát i Tobě. Často se stává, že se na dětském táboře nebo ve škole v přírodě počurá dítě, kterému se to už léta nestalo a potom ani nestane. Učitelé to ví a diskrétně to řeší, vědu z toho nedělají. A nejde o enuretika.
Jedné kamarádce se taky stalo, že se jí osmiletá holka v noci počurala na návštěvě u příbuzných, před tím se dávno nepočurávala a normálně už taky ne.

Ono se o tom nemluví, většinou ani mezi rodinou a kamarádkami ne. Ale kdyby ses zkusila na rovinu poptat, možná by ses divila, co zajímavého by ses dozvěděla. Většinou se to stává tak, že se člověku zdá, že sedí na záchodě. Buď se probudí v poslední minutě, nebo to částečně vykoná nebo úplně dokoná. Ale nejde o neobvyklý jev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.13 09:33

Počůrávala jsem se běžně do cca 19 let. Bylo to ve vlnách. Někdy měsíc nic a jindy i 4× týdně. Používala jsem nějaké kapičky do nosu, které z moči v močáku udělali želatinu. Pomáhaly o padesát procent. Ještě teď mám strach z toho, že se někdy pomočím. A to jsem dospělá a mám dítě. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat