Vitiligo - nemoc bílých skvrn - příznaky

9330
22.5.13 07:52

vitiligo-nemoc bílých skvrn-příznaky

Manželovi se udělala na hřbetu ruky bílá skvrna. Nevím zda se jedná o toto onemocnění, ke kožnímu jde příští týden. Ale měla bych dotaz pokud se tu vyskytuje někdo, kdo má stejný problém, jestli ho ta skvrna pálí a jaké má zkušenosti s léčbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5471
22.5.13 08:38

Můj otec má vitiligo. Nebolí to, jen to nesmí spálit na sluníčku (pak ho to bolí, ale už to má i na obličeji). A svého času jsme pátrali po léčbě - žádná nezabrala. Na netu je spousta „zaručených“ přípravků, které tahají z lidí peníze a nepomůžou. Někdo dokonce radí skrvrny na sluníčku spálit do růžova, pak, že to mizí - ale zase si myslím, že to může rozjet raka. Pak údajně jsou dobré výsledky s PABA (vitamín B10). Na kožním ordinují mastičky, lampu (je to nanic). Diskuze na tohle téma, co má hlavu a patu je zde:

http://diskuse.vitalion.cz/vitiligo-435/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.5.13 08:48

Tak vitiligo nepálí, léčit se dá, ale výsledky jsou ne moc dobre. Většinou se vratí a může se i rozšiřovat. Je to autoimunitni onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.5.13 08:48

Tak vitiligo nepálí, léčit se dá, ale výsledky jsou ne moc dobre. Většinou se vratí a může se i rozšiřovat. Je to autoimunitni onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
22.5.13 08:54

Přítel má na krku několik skvrn - nepálí, taktéž mu bylo řečeno, že léčba není žádná :( mastičky opravdu žádné nepomůžou. Nemá se to místo vystavovat na slunku a mazat 50kou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
22.5.13 08:59

Tak s vitiligem má peška, jak píšou holky, absolutně nezabírá nic, i když mě kdysi nabízela mudra transplantaci pigmentu (za bambilion a s nejistým výsledkem-10 let zpátky), jenže já ho mam na noze, tak jsem to nechala být. Ale taky to může být nějaká „jenom“ plíseň nebo tak něco. Závěry bych dělala až po kontrole na kožním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7710
22.5.13 09:07

NB - UVB Fototerapie, to by se mohlo zkusit, léčba UVB světlem. Měl by se tím aktivovat melanin v buňkách, který je za ztrátu pigmentu zodpovědný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7710
22.5.13 09:14
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9330
22.5.13 10:02
@Apaji píše:
Můj otec má vitiligo. Nebolí to, jen to nesmí spálit na sluníčku (pak ho to bolí, ale už to má i na obličeji). A svého času jsme pátrali po léčbě - žádná nezabrala. Na netu je spousta „zaručených“ přípravků, které tahají z lidí peníze a nepomůžou. Někdo dokonce radí skrvrny na sluníčku spálit do růžova, pak, že to mizí - ale zase si myslím, že to může rozjet raka. Pak údajně jsou dobré výsledky s PABA (vitamín B10). Na kožním ordinují mastičky, lampu (je to nanic). Diskuze na tohle téma, co má hlavu a patu je zde:http://diskuse.vitalion.cz/vitiligo-435/

moc díky za odkaz, už jsem tam koukala, tak uvidíme co řekne kožař :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9935
22.5.13 10:29

Já mám vitiligo už několik let, byla jsem s tím i ve fakultce v Olomouci, ale prostě na to nepomůže nic, mám zakázané se opalovat, ale stejně se to rošiřuje dál, mám to na rukou, okolo kotníků a mezi nohama a je to rok od roku horší, i když ne nějak závratně, a nepálí to nic, prostě je to jen vzhledové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
7.7.13 22:02

Muj syn(5 let) to ma raky.Ma i bile rasy…Nedali nam na to nic-bouzel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.7.13 00:20

Také mám vitiligo na hřbetě ruky, přišlo to najednou a z ničeho nic. Během těhotenství to naopak zmizelo, tak jsem se radovala, že je to pryč, ale vrátilo se mi to a ve větším rozsahu. Není to sice nic dramatického, ale už si člověk všimne. Řešila jsem to s jedním lékařem, který to má též a bohužel jsme se shodli, že prakticky žádná léčba není. Takže mažu opalovacím krémem 50-tkou a toť vše. Nechat se spálit od sluníčka vzhledem k riziku vzniku melanomu nebude nejlepší nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
10.7.13 20:06

Je to dost na prd, malému se ty fleky hrozně šíří a bohužel nejvíce to má na krku a obličeji::(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
10.7.13 20:11

@maminka189 no ja cetla ze je to dedicne nema to nekdo z rodiny? Jinak koukni na pripravky vitix nebo vitalan od syncare… ale to asi pro tak malinke nebude musi se to mazat a vystavovat slunci no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5394
10.7.13 20:23

On zase tak malinkej už není, je mu 5 let:-),ale děkuju určitě se na to podívám…Jinak já ani přítel to nemáme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama