Noční spánek 4 měsíčního

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 08:21
Noční spánek 4 měsíčního

Už si nevím rady a únavou padám na hubu. Malému budou co nevidět 4 měsíce a bojujeme se spánkem. V porodnici spal na prt, po příchodu domů taky.. Bojovali jsme s kolikami, které jsme naštěstí podchytili, začala jsem na noc zavinovat, změnila UM a spánek se zlepšil. Usnul v sedm a spal i do 3-5 ráno, občas se poštěstilo, že i celou noc až do 7 do rána. Přes den to bylo ale šílené, nedokázal spát jinak než v kočárku, který musel být samozřejmě v pohybu. Teď se spánek přes den zlepšil, naučila jsem ho usínat v postýlce. Přes den dá 3× po 1 hodině.. Za to v noci to je boj. Usne v 7, vydrží spát půl hodiny až hodinu v kuse. Pak se začne kroutit a jen nasazuji cumel nebo dávám cucnout čaje. Začal jíst už ve 22:30, občas se poštěstí, že až v 1h. Trvá to už skoro měsíc, v podstatě celou noc jen nasazuji cumel a uklidňuji.. Furt mrská hlavou, kňourá a já nedělám nic jiného nez, že nasazuji cumel. Zkoušela jsem ho nezavinovat, jestli mu to už nevadí, ale bylo to ještě horší. Přes den jsem ho zkoušela nedávat tak spát, ale to se taky nedá. Dokáže po hodině od probuzení řvát, nevydrži ležet a vypozoroval jsem, že když je unavený tak si vztekle rve do pusy obě ruce. Takže hodinu dokáže být v klidu a po hodince už jen nosím, aby mezi spánkem měl trošku větší interval. Nevím, jestli to může být reakce třeba na očkování ve 3m? Rituál před spaním dodržují..i čas.. Měli jste to také tak? Co s tím? Celou noc opravdu nespím. :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Celina
Závislačka 3621 příspěvků 22.11.18 08:25

Co je "nasazuji cumel "??

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 22.11.18 08:25

Synovi je dva a pul roku,do dneška od jeho narození jsem spala celou noc tak desetkrát a to je možná ještě moc.

NelcaZ
Povídálka 37 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 08:29

Jako by jsi psala o mojí dceři. Za týden jí budou 4 měsíce a budí se mi v noci na jídlo častěji nez dřív :( . Jak jsi prosim syna naučila spát přes den v postýlce? Budu ráda za tip :)

Heivka
Závislačka 3257 příspěvků 22.11.18 08:33

Mě přijde že 3× denně po hodině je pro 4 měsíčního hrozně málo, pak je přetažený a nemůže spát v noci. Mám taky 4 měsíční a ta mi přes den spí 4-6 hodin po kouskách a pak 12h v noci já mám tedy štěstí na to, že malá mi spí dobře od narození ale jenom v klidu v posteli, takže já mám zase opačný problém a měla jsem to i u syna, já nikam nemůžu, protože když nechám mimčo spát v kočárku venku, tak je neodpočinuté a noc pak stojí za starou bačkorku.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 22.11.18 08:34

Vím ze na přelomu třetího a čtvrtého měsíce dozrává kus nervové soustavy a syn měl často v te době takové skuby a cuky a měl problém usnout a ze spaní to taky občas měl. Navíc v te době těžce zpracovávají denní zážitky… možná kvuli tomu? Taky se mi začal budit zase 2×, ale tak šílené to nebylo. Teď má 5M a budí se jednou v 5:30. Dávám teda spát později… takhle brzy by neusnul a vstává pak v 8. Věřím, ze se to zlepší. Syna jsem teda nezavinovala, nemá to rad od miminka, potřebuje prostor, dobre vetranou místnost, fakt zimu. Spi ve spacim pytliku pod peřinou a tuhý je hned…

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.11.18 08:38

Meli. Nepomůže nic, jen vydržet. Časem se to pomalu zlepší.

Barčítko
Povídálka 42 příspěvků 22.11.18 08:47

@Heivka To je asi dost individuální, můj čtyřměsíční spí v noci 8-10 hodin a přes den spí většinou po půlhodinkách, dohromady tedy zhruba 2 hodiny. Takže přetažením to vůbec nemusí být :nevim: Jinak režim se čas od času mění, takže těžko říct, jestli to u zakladatelky není jen dočasný problém :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 09:36
@NelcaZ píše:
Jako by jsi psala o mojí dceři. Za týden jí budou 4 měsíce a budí se mi v noci na jídlo častěji nez dřív :( . Jak jsi prosim syna naučila spát přes den v postýlce? Budu ráda za tip :)

Prostě jsem ho jeden den dala do postýlky, chvíli breptal, ale pak nakonec usnul. Teď to většinou dělám tak, že mu dám přes nebesa deku, aby měl přítmí, svážu do pleny, pustím na kolotoči bílý šum, párkrát hopnu na míči a spí. Ale taky to trvalo, ještě ani ne týden zpět se pořád budil, chodila jsem i 3× mu dát cumilek a zase ukonejšit, než si zvykl spát bez drncání, na které byl zvyklý z kočárku. Teď už dokáže bez drncání spinkat v postýlce tu jednu hodinu až hodinu a půl. Mám i 4 letou dcerku, které se musím věnovat. Kočárek jsem mívala doma a když spal, musela jsem sedět u kočárku a stále ho uhoupávat, což fakt bylo vysilující a nebylo ani možné podělat nějaké domácí práce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 09:40

Možná to bude i změnou času, opravdu nevím, spí strašně neklidně, furt se vrtí, kňourá.. Dám cumílek, lehnu a za 10 min znova, a takhle to jde až do rána..zabere pořádné mezi 6-7 ráno, ale to už zase musím vstávat ke starší, abych ji vypravila do školky.. Od těch 3m je to jako na kolotoči. :nevim: .

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.18 10:14
@Celina píše:
Co je "nasazuji cumel "??

Že by „podávám dudlík“? Spíš než zakladatelky blbost jsi prezentovala trochu jinou…

Celina
Závislačka 3621 příspěvků 22.11.18 10:18

@radkka to odhaduješ, nebo to víš? Já teda tenhle slovní obrat neidentifikuji.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.18 10:22
@Celina píše:
@radkka to odhaduješ, nebo to víš? Já teda tenhle slovní obrat neidentifikuji.

Bože 8o 8o 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 10:59

Nasazuji cumel = dávám cumel. Snad na tom není nic k nepochopení? Nebo snad ano? :think:

Celina
Závislačka 3621 příspěvků 22.11.18 11:08
@Anonymní píše:
Nasazuji cumel = dávám cumel. Snad na tom není nic k nepochopení? Nebo snad ano? :think:

cumel je hadrová náhražka dudliku a používala se tak před sto lety. K nepochopení mi přijde, že to někdo používá dnes :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >