Normální nebo diagnóza

Anonymní
23.4.21 23:26

Normální nebo diagnoza

Zdravím všechny, mám dceru 33mesicu, od narození nesnesla být sama ani chvilku, hned pláč, spaní přes den měla 4× po 20min, od roka si to sedlo na 2× denně, od roka a půl na 1× denně, někdy usne lépe někdy hůře, někdy spí hodinu někdy víc ale průměr hodina, trápí mě to, nevím jak to popsat, třeba v noci spí většinou celou někdy rve když nějaké zážitky byli, nebo na čůrání se vzbudí, ona ale ráno vstane pytle pod očima a je protivná, po 2 a kantare kdyby jsme nešli ven ležela by a sice neušla ale nedělala by nic, venku ožije, vracíme se na oběd pak jde do postele sama a ochotně a pak háji…odpo se vzbudí většinou také protivná a po 3 hodinách Bývá opět ko ale venku to vydrží dobře, jak dojdeme dom zase poléhavá, pije celkem dost,dr.mi řekla musí z toho vyrůst, moc se mi to nezda..
Další věc, dodnes malou nechápu, je semnou sama ok naprosto jo někdy se nevzbudí vůbec dobře a vše je špatně až do spánku ale většinou leč je urvana nějak to dáme, má ještě brášku od mala slunickovej hodnej, i se mají rádi a moc ale malá ho šikanuje vyloženě :cert: je s ním minutu a už na tohle nesahej, dělej to takhle, co to děláš, kam chodíš, nikam nechod, nebo ho vyloženě odhání…ale pak když přijede návštěva drží se ho a bez něj nedá ránu, nerozumím ji, co teda chce po něm? jinak domluva je s ní špatná, je věci bystrá ale nebude dělat v čem asi ona nevidí zábavu, co ji nebaví…nebude číst knihy odhání mě, nebude malovat, nebudeme dělat cokoli už ne nechci, jen co ona si určí, mám podezření na add, nebo adhd nedej bůh aspergera…sice má oční kontakt, ale s intelig.se to nepojí, ale když ji člověk nesmí ani přemístit hračku, plyšáka, atd…no nevím, je ve znamení raka ti prý mají rádi věci na svém místě? když přijdou děti holčička kamarádka s tou je ráda ale má také tendence tohle neděli, neříkej, co to znamená? proč lidi chce pak nechce…nechápu ji, přitom ji tak miluju, dělám co mohu a čím víc snaha tím hůř, pak vidí babi letí k ní pac ta se jí imrvere věnuje, nemusí dělat s bráchou o čas úkol, musí vařit oběd oboum když je distancka…atd, jediný pohyb venku je s ní vlastně snesitelný…omluva za dlouhé čtení ale potřebuju to dostat ven…uvažuji pro sebe o psychol. citim se hrozná matka neschopná přitom první syn je fajn, šikula, hodnej, vdecnej, tak nevím…je to o povaze?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31255
23.4.21 23:30

Je to o povaze. Ne o znamení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
23.4.21 23:34

Bych řekla, že máš úplně normální dítě, které prožívá období vzdoru.

Mě by spíš zajímalo, co se v poslední době stalo, že se zde poslední dobou roztrhl pytel s těmito a podobnými diskuzemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2899
23.4.21 23:34
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, mám dceru 33mesicu, od narození nesnesla být sama ani chvilku, hned pláč, spaní přes den měla 4× po 20min, od roka si to sedlo na 2× denně, od roka a půl na 1× denně, někdy usne lépe někdy hůře, někdy spí hodinu někdy víc ale průměr hodina, trápí mě to, nevím jak to popsat, třeba v noci spí většinou celou někdy rve když nějaké zážitky byli, nebo na čůrání se vzbudí, ona ale ráno vstane pytle pod očima a je protivná, po 2 a kantare kdyby jsme nešli ven ležela by a sice neušla ale nedělala by nic, venku ožije, vracíme se na oběd pak jde do postele sama a ochotně a pak háji…odpo se vzbudí většinou také protivná a po 3 hodinách Bývá opět ko ale venku to vydrží dobře, jak dojdeme dom zase poléhavá, pije celkem dost,dr.mi řekla musí z toho vyrůst, moc se mi to nezda..
Další věc, dodnes malou nechápu, je semnou sama ok naprosto jo někdy se nevzbudí vůbec dobře a vše je špatně až do spánku ale většinou leč je urvana nějak to dáme, má ještě brášku od mala slunickovej hodnej, i se mají rádi a moc ale malá ho šikanuje vyloženě :cert: je s ním minutu a už na tohle nesahej, dělej to takhle, co to děláš, kam chodíš, nikam nechod, nebo ho vyloženě odhání…ale pak když přijede návštěva drží se ho a bez něj nedá ránu, nerozumím ji, co teda chce po něm? jinak domluva je s ní špatná, je věci bystrá ale nebude dělat v čem asi ona nevidí zábavu, co ji nebaví…nebude číst knihy odhání mě, nebude malovat, nebudeme dělat cokoli už ne nechci, jen co ona si určí, mám podezření na add, nebo adhd nedej bůh aspergera…sice má oční kontakt, ale s intelig.se to nepojí, ale když ji člověk nesmí ani přemístit hračku, plyšáka, atd…no nevím, je ve znamení raka ti prý mají rádi věci na svém místě? když přijdou děti holčička kamarádka s tou je ráda ale má také tendence tohle neděli, neříkej, co to znamená? proč lidi chce pak nechce…nechápu ji, přitom ji tak miluju, dělám co mohu a čím víc snaha tím hůř, pak vidí babi letí k ní pac ta se jí imrvere věnuje, nemusí dělat s bráchou o čas úkol, musí vařit oběd oboum když je distancka…atd, jediný pohyb venku je s ní vlastně snesitelný…omluva za dlouhé čtení ale potřebuju to dostat ven…uvažuji pro sebe o psychol. citim se hrozná matka neschopná přitom první syn je fajn, šikula, hodnej, vdecnej, tak nevím…je to o povaze?

To je snad jedna nekonecna veta 8o Je to o povaze, vychove, poradi mezi sourozenci, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
23.4.21 23:35

@Luckandlove asi je to trendy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4251
23.4.21 23:35

Děti jsou odrazem rodičů a domácí atmosféry. Nezrcadlí vás? Venujete se jí? Dokáže už vysvětlit co jí trápí a co potřebuje? Resp. Zajímáte sUe? Proč vám vadi že má ráda řád? (má jistoty i v jiných věcech?) Myslím si že svalování svých výchovných nedostatků na znamení je hodně snadné. Zkuste se podívat třeba na teorii typů, nebo teď vyjde kniha pohodové rodičovství ;)

S tou velkou únavou by se mi to také nezdálo a trvalá bych má dalších vyšetření.

Příspěvek upraven 23.04.21 v 23:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
23.4.21 23:39

A proc mas podezreni na poruchy? Me tam neprijde nic moc abnormalniho. Je to proste narocnejsi kousek. Kazde dite holt neni slunickove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
24.4.21 06:18

Na dceři nevidím nic podezřelého, z toho, co píšeš, tak mi přijde úplně normální, narozdíl od tvého písemného projevu, to se nedá číst :zed: interpunkce (tečky, čárky) ti asi nic neříká, viď :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
24.4.21 06:43

Ja fakt nechápu tu potrebu dávat diagnózu kazdymu decku, co v roce nerecituje básně, ve dvou nechodí spolehlive na záchod, jednou denně postaví auta do rady, vzteka se, nesedí cely den sporadane na koberci a samo si nehraje… lidi by si měli uvědomit, že každý člověk je originál. A taky ze téměř každé dítě má do určitého věku ruzne rysy různých poruch a vůbec nic to neznamená. A ze se tříletý dítě vzteka, je rado venku a blbe spi je naprosto normální. Spis než na domnelou poruchu své dcery se soustred na svůj psany projev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
24.4.21 07:00

Normalni dite, obdobi vzdoru, jeste mladsi sourozenec..ze nechce delat, co ji nebavi..to je snad logicky ne…trochu mi prijde zvlastni ta neustala unava, nevim, jestli to neni blbost, ale zkontrolovala ji doktorka krev? Jestli treba neni chudokrevna? Ma dost vitaminu, ovoce, zeleniny? Treba to bude lepsi, kdyz ted bude hezci pocasi :-)… muze z toho vyrust, muze to byt povahou..znamenim to nebude..ja doufam teda, ze jsem vse pochopila spravne, protoze, nezlob se, ten text je hrozny :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6091
24.4.21 07:19

Normální 3lete dítě, podle psaní máš možná nějakou diagnózu ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
24.4.21 08:25

33 mesicu? Do kolika let budes vek pocitat v mesicich? Jinak mi prijde jako normalni batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6091
24.4.21 09:46
@hani28 píše:
33 mesicu? Do kolika let budes vek pocitat v mesicich? Jinak mi prijde jako normalni batole.

Až půjde do školy bude říkat dceři je 72 měsíců :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
26.4.21 11:14

Ja sice děti nemám, ale starala jsem se o synovce a neteř a mám vzkusenosti dost má to dovolit si přidat se k diskuzi…
Měla by jste zachovat klidnou hlavu, malou nechat vystekat a moc se kvůli tomu netrápit. Ona z toho brzi vyroste, nebojte se! Je to normální.
Pokud to vy sama nedáváte asi navštivte psychologa nebo něco takového, bude to dobrý a nemějte myšlenku, že jste špatná máma. Snažíte se, ale je spousta takových děti. Nechat vyvztekat hlavně se nenechte zmanipulovat to ať klidně brečí ale s maminkou dítě manipulovat nesmí. Držím palečky a mějte se maminky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat