Opožděné dítě 2roky a 8 měsíců?

Anonymní
23.4.21 12:23

Opožděné dítě 2roky a 8 měsíců?

Píší už že zoufalství. Mam dítě, které je naprosto neschopné snad všeho. Snažila jsem se a prostě už nemůžu. Dítě nemluví, ignoruje nocnik, když chci, abychom něco nakreslili, odmítá a tužky odnese. Pořád si jako… Přenáší své hračky sem a tam a staví je do nesmyslných výšek, problémy se spánkem, s jídlem, věčně jen řve, takže procházky jsou na minimu, max. zahrada. přemýšlím nad tím vším a mám slzy v očích, obávám se, že už jinej nebude a já to nedám. Asi víc než řadu, potřebuji slova útěchy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48
23.4.21 12:27

Co ti na to řekl pediatr na poslední prohlídce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:28

@Evezel jdeme ve středu a už teď nemůžu spát a je mi z toho zle. Na 100% psychiatr a pak diagnózy atd…

• Citovat
  • Nahlásit
101
23.4.21 12:28

Určitě bych toto řešila s lékařem, a potom bych uvažovala co dál. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:29

A potřebuješ aby ve 2 letech uměl na nočník, mluvit? Moje dcera tohle všechno ignorovala, mluvit začala až když nastoupila do školky ve 3 letech. Nočník začala “zvládat” taky kolem 3. Podle mě po něm chceš hrozně moc. Ono ve 2 letech toho dítě tolik neumí, podle mě ho hrozně moc srovnáváš.. dcera má teď 4,5 je to pořád nespavec a o jídle ani nemluvím, vypadá jak reklama na hlad :roll: ale je teda v pořádku, mluví až moc, zpívá, tancuje.. prostě na to všechno má každý svůj čas

• Citovat
  • Nahlásit
101
23.4.21 12:30
@Anonymní píše:
@Evezel jdeme ve středu a už teď nemůžu spát a je mi z toho zle. Na 100% psychiatr a pak diagnózy atd…

Takže jdete za odborníky jestli to správně chápu. Pokud budete vědět co vašemu dítěti je bude to hned lepší atd nebojte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
23.4.21 12:32
@Anonymní píše:
A potřebuješ aby ve 2 letech uměl na nočník, mluvit? Moje dcera tohle všechno ignorovala, mluvit začala až když nastoupila do školky ve 3 letech. Nočník začala “zvládat” taky kolem 3. Podle mě po něm chceš hrozně moc. Ono ve 2 letech toho dítě tolik neumí, podle mě ho hrozně moc srovnáváš.. dcera má teď 4,5 je to pořád nespavec a o jídle ani nemluvím, vypadá jak reklama na hlad :roll: ale je teda v pořádku, mluví až moc, zpívá, tancuje.. prostě na to všechno má každý svůj čas

Já si spíš myslím, jestli se paní neboji toho, že by mohlo být její dítě autista. Ale je fakt že moje dcera taky bude mít dva zachvíli a o mluvení a nocníku se tady nedá mluvit :D a je to malý nervák a s jídlem je to taky dost boj. Ale je fakt, že má i dny kdy o ní ani nevím a je to zlatícko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:32
@Anonymní píše:
A potřebuješ aby ve 2 letech uměl na nočník, mluvit? Moje dcera tohle všechno ignorovala, mluvit začala až když nastoupila do školky ve 3 letech. Nočník začala “zvládat” taky kolem 3. Podle mě po něm chceš hrozně moc. Ono ve 2 letech toho dítě tolik neumí, podle mě ho hrozně moc srovnáváš.. dcera má teď 4,5 je to pořád nespavec a o jídle ani nemluvím, vypadá jak reklama na hlad :roll: ale je teda v pořádku, mluví až moc, zpívá, tancuje.. prostě na to všechno má každý svůj čas

Nejsou mu 2, ale už mu táhne na 3roky a posun není znát. On chápe, když po něm něco chci, přijde na zavolání, ale hromadu věcí neumí a ani nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:36

@MíšéélMa Ano bojím, vím jaký je život s dětma s PAS, tedy setkala jsem se a není to snadný.

• Citovat
  • Nahlásit
376
23.4.21 12:40

Tak v první řadě přestaň být zoufalá a nespokojená, dítě to z tebe vycítí a celá situace se ještě zhoršuje, pak jste zacyklení v akci a reakci. Děti jsou extrémně senzitivní. Přestaň se litovat a celou věc konzultuj s lékařem. Dej dítěti trochu víc důvěry a hlavně náklonosti. A i když je to třeba náročnější, nesmíš propadat sebelítosti a pesimismu..
Moc jsi toho nenapsala, ale mám pocit že ti mateřství přerostlo přes hlavu. To že o svém dítěti napíšeš že „je neschopné všeho“ je dost hrozný.. no nevím, máš ho vůbec ráda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
23.4.21 12:44

Bývá s někým jiným? První syn byl (a je) takový zasekávací - čím víc jsem po něm něco chtěla, cítil prostě nátlak a just dělal opak, pak strávil odpoledne s babičkou (trpělivou, hodnou babičkou!) a najednou říkal plno nových slov, ona ho chválila, že ani neví, kde se to naučil apod. Prostě nasával vědomosti a mně natruc je nechtěl předvádět. Nočník bylo taky šílené téma, na každou procházku nosit patery tepláky, nechtěl jít, když jsem se ptala a v tu ránu se celý počůral…tak do těch třech let. No, diagnózu nemá, ale lehké to s takovými dětmi není. Zkus syna někomu trpělivému na odpoledne dát, odpočineš si i ty, budete oba klidnější…co manžel, hraje si s ním? Učí ho „chlapské“ věci? :think: Už začíná teplejší počasí, nech ho prostě bez plínek, venku vymysli, co zajímavého může počůrat (brouka, zalít stromeček, kolo od auta apod), dávej ho pravidelně, třeba ho to začne bavit. ;) Proč nechodíte ven? Nějaké odrážedlo by ho nebavilo? Nebo třeba nechce jít za ruku, tak ho vem někam vylítat mimo nebezpečí. Hrubá motorika = pohyb je moc důležitá pro rozvoj řeči a dalších schopností. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:53

Chapu, ze je to narocne :hug:…nas syn byl take takovy „zvlastni“…nemluvil skoro do tri let, na sve jmeno nereagoval, do ostatnich deti porad zduchal, jidlo katastrofa-taktak na 3.percentilu s vahou. Taky jsem ho cim dal vic sledovala a uvazovala nad ruznymi diagnozami :?…ja jsem se pak potrebovala uz vic uvolnit, prislo mi, ze zacinam byt uz na nervy. Zacala jsem ho davat ci nejvic na hludani babickam a obema nam to prospelo. Syn se pak rozmluvil takrka ze dne na den, zacal rovnou mluvit ve vetach. Ted je mu 3,5 a porad moc nereaguje na sve jmeno, ale vicemene normalne komunikuje. Je takovy svetazny, ale treba o PASu uz nepremyslim, max nejaka lehka forma. Doporucuju se trochu oprostit, syna dat babickam treba ba vikend, nebo at se stara tatinek a zamerit se na sve pocity, srovnat si trochu myslenky, nepanikarit…chci rict, ze ho mozna sledujes az mic a nakonec to tak zle nebude…akorat to ted nedokazes videt, protoze nemyslis na nuc jineho…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 12:56

@nototo nevíte jaké to je. Kluka ráda mám, ale už je toho asi moc. Ze strany partnera nepochopení, to tomu také moc nedá. Víte, jak bych byla vděčná, kdyby moje dítě mi řeklo mámo, kdyby jsme si mohli skládat kostky, kdyby s radostí sednul na tříkolku a to jsou jen střípky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 13:01

@prejeta_zaba uvažuji o školce, třeba na dopolední nebo dětské Centrum, snad se to uklidní a bude moct mezi děti. Jinak babicky nejsou, takže jsme na to samy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 13:04

Asi začnu meditovat, abych se srovnala… :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat