Klíště na pokožce hlavy

316
22.4.21 10:36

Klíště na pokožce hlavy

Maminky, prosím o radu. Dnes jsem našla synovi na pokožce hlavy v zadní části klíště. Má 2 roky. Včera hodně běhal v lese a ze stromu musel spadnout. Co mám použít nebo dělat? Blbe je to, že je to na pokožce hlavy, s tím zkušenosti nemám, kdyby to byla noha nebo ruka, to jsem mu loni v létě už vytahovala. Třeba jít s tím k pediatricke a není to trapné? Manžel říká ať počkám, až přijde, on je na to odborník. A co bude lepší - obyčejná pinzeta nebo taková ta stlačeci pinzeta, co se používá i na zvířata? Máme oboje. Doufám, že jsem to napsala dost srozumitelně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
134
22.4.21 10:49

Normálně to vyndej jako jakékoli jiné klíště, klidně i nástrojem co používáš na zvířata, člověk je jen mluvící zvíře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
22.4.21 10:53
@Bellino píše:
Maminky, prosím o radu. Dnes jsem našla synovi na pokožce hlavy v zadní části klíště. Má 2 roky. Včera hodně běhal v lese a ze stromu musel spadnout. Co mám použít nebo dělat? Blbe je to, že je to na pokožce hlavy, s tím zkušenosti nemám, kdyby to byla noha nebo ruka, to jsem mu loni v létě už vytahovala. Třeba jít s tím k pediatricke a není to trapné? Manžel říká ať počkám, až přijde, on je na to odborník. A co bude lepší - obyčejná pinzeta nebo taková ta stlačeci pinzeta, co se používá i na zvířata? Máme oboje. Doufám, že jsem to napsala dost srozumitelně.

Určitě k pediatričce, klíště není žádná legrace, zvlášť pokud je na hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
22.4.21 11:01

Pokud to není třeba u oka, tak vzít pinzetou či nejblíž u kůže (nemackat zadeček) a vytáhnout. Vydezinfikovat ideálně jodovou dezinfekci. Zapsat kdy a kde klíště bylo. Zbytečně nečekat, čím déle je přisate, tím vyšší riziko přenosu nemocí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
22.4.21 11:07

Ježiši normálně to vyndej pinzetou! Včera jsem tahala taky klíště dceři vzadu pod vlasama a úplně v pohodě, nenapadlo by mě jít k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18812
22.4.21 11:08
@kemeny13 píše:
Určitě k pediatričce, klíště není žádná legrace, zvlášť pokud je na hlavě.

Oc je kliste na hlave horsi, nez kdekoli jinde? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14301
22.4.21 11:11

Pokud to je dobře dosažitelné (nemá moc vlasů, nepletou se tam) tak bych vytáhla normálně kleštičkama (předtím trošku promazat). Pokud hůře dostupné, tak klidně k pediatře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4187
22.4.21 11:14

Na chlapa nečekej, čím kratší dobu tam bude, tím lépe. Vem tu pinzetu na zvířata, ta je lepší - pinzeta sama drží klíště, ty máš „volné“ ruce. Vydezinfikovat. A hlavně - neboj se toho, zvládneš to!! Já loni vytahovala tříletému z pindíka, to byla operace ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
22.4.21 11:14
@Eemii píše:
Oc je kliste na hlave horsi, nez kdekoli jinde? 8o

Zkus si o tom něco přečíst. Třeba na borelioza cz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1546
22.4.21 11:15

Klistata ze stromu nepadaji. Kliste na hlave je stejne nebezpecny jako jinde. Normalne ho vytahnout, nekroutit, vydezinfikovat a pak dite sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18812
22.4.21 11:19
@kemeny13 píše:
Zkus si o tom něco přečíst. Třeba na borelioza cz.

Proboha, pokud je kliste infikovany, moznost prenosu je uplne stejna, at se zakousne do hlavy, ruky nebo bricha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
22.4.21 11:28

Klíště normálně vyndej mazni to desinfekci a pokud se neudělá okolo toho místa červený flek tak neplas a nikam nemusíš… Hlavně ho vytáhnu celé to je důležité..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2212
22.4.21 11:34

Vytáhla bych to co nejdříve.
Dobře to jde tak, že na vatu dáš dezinfekční gel a vatou přes něj „šmrdláš“ sem a tam různými směry a on se pustí, pak znovu vydezinfikovat ránu.
Pokud nemáš vatu, stačí rozdělat kosmetický tampon.
Jak je klíště veliké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
22.4.21 11:55

@Bellino
Alkohol na vatu a otírat, až se klíště pustí. Vydezinfikovat. Do kalendáře si napiš pro jistotu, kdy jste klíště na šli a občas ranku zkontroluj. Nečekej na muže.

Klíšťata jsou na zemi, ze stromů nepadají. Odneseš je na oblečení jak taxík a pak lezou a lezou, dokud si nenajdou vhodné místečko. Čím kratší dobu jsou přisáté, tím lépe jdou pryč.

Pro mě je normální vytáhnout klíště sama, i dítěti, ale už jsem zažila, že dítě jelo na pohotovost s klíštětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
22.4.21 12:50

@Bellino jestli máte doma tu stlačovací pinzetu na zvířata, tak ji použij. Já už dětem ničím jiným klíšťata netahám, dělá se mi to s ní nejlíp a nemám strach, že klíště vymáčknu nebo přetrhnu. Klíště vytáhni vždy co nejdříve, snížíš tím riziko přenosu infekce. V hlavě je to úplně stejné jako kdekoliv jinde, sice se tam pletou vlasy, ale já radši vytáhnu pár vlasů, než kdyby mělo mít dítě boreliózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat