Jak naučit 2,5 dítě spát celou noc?

202
22.4.21 23:23

Jak naucit 2,5 dite spat celou noc?

Ahoj vsem, chtela bych jen poprosit vsechny, ktere maji zkusenost se spanim prcku.
Mam 2,5l dcerku, od 3m spi sama v postylce a ve svem pokoji. Byla strasne hodna a v podstate se mi budila max. 1-2× na kojeni. Co jsem prestala kojit, tak se v podstate nebudila vubec.
Pak ale cca 2 roky, uz prisla na to, ze kdyz se v noci probudi, tak se da ta postylka prelezt a utec k mame a tatovi..jenze zacala utikat kazdou noc a jak vylezala, tak obcas spadla a plakala..Takze jsme ji cca 3m mesice zper poridili detskou postel-sice utika stale, ale alespon se nezrani..
Jenze uz je to tak, ze ona k nam prijde i 5× za noc a ja ji 5× vracim do sve postele se slovy, ze my mame svoji postel a ona svoji a ze jeji kamaradi taky spinkaji ve sve posteli. Usne u sebe, nekdy hned a nekdy u ni sedim i hodinu nez uplne zabere abych se mohla zase na chvili ohrat ve sve posteli…

Nemate nektera nejaky figl, jak na to? Predem dekuju za jakoukoliv radu🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2137
22.4.21 23:29

Ja bych se na to vykaslala a nechala ji spat u nas. Jako 5krat ji prenaset a jeste u ni nekdy sedet hodinu, tak to by se clovek vubec nevyspal. Deti maji ruzna obdobi. V tomto veku se i zacinaji bat ruznych strasidel a tak. Ono to samo prejde. Jestli nemate, tak je fajn nocni svetylko a nejaky talisman na ochranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
22.4.21 23:33

Asi potřebuje dohnat tu blízkost, které se jí jako miminku nedostalo :nevim: Ano, vy máte svoji postel, ale spíte v ní dva, proč má být ona sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
22.4.21 23:37

Mám své děti a svůj spánek příliš ráda na to, abych je v noci 5krát vracela zpátky do postele. Když přijdou, spí u nás do rána, nikdy mě nenapadlo je vracet zpátky.
Nemyslím si, že dítě v noci vymýšlí, prostě z nějakého důvodu potřebuje cítit pocit bezpečí (špatný sen, bubáci, cokoliv).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6849
22.4.21 23:53

@Moncasnaz nechej ji spát s vámi. Vždyť je to krásné, že chce být s vámi. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
22.4.21 23:56

Dcera spí ve vlastní posteli a ve svém pokoji od konce 6ti nedělí. Prosím pro ty jenž mají pocit, že ji cokoliv ubírám, neznáte mé dítě, ji to tak vyhovuje a lépe se vyspí sama v klidu. Nicméně také chodí, od roka a půl už má klasickou postýlku. V noci může přijít a když přijde nechám ji s námi. Má období kdy nepřijde celý měsíc a pak období kdy přijde 5 dní z týdne. Podle mě to jsou fáze. Teď má dva a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
23.4.21 00:07

A musi spat sama ve sve postylce? Pokud prijde 5×, tak věřím tomu, ze opravdu sama byt nechce…mam 2 deti, 4 a 6 let a mladší chodi teda dost často, starší obcas taky prijde a proste uz u nas zůstanou :nevim: neni to jako moje hobby, ale věřím jim, ze nechtějí být z nějakého důvodu sami. A když se potrebuji uz vyspat bez stouchani, nechám je s muzem u nas v posteli a jdu spat do jejich postýlky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
23.4.21 00:49

Vždyť je to malé dítě. Já si pamatuju, když jsem byla malá. Měla jsem noční můry. Sama jsem to rodičům ještě nedokázala sdělit, nevěděla jsem pořádně co se děje. Vždy jsem v noci za nimi přišla a nedokážu si představit, že by mě šoupli samotnou zpět k sobě do postele. Hrozně jsem se pak bála spát sama, byla jsem vystrašená. Už tak jsem měla hrozný stres a nevím co bych dělala, kdybych neměla blízko sebe své rodiče.
Nechte ji spát s vámi! Je v období, kdy vás potřebuje a chce být v bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
23.4.21 01:00

Proboha, proč jí nenecháte spát u vás??? Vždyť je to přirozený. A už ve 3 měsících jsi jí takhle separovala?? Ne nechápu pardon…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7458
23.4.21 06:24

Delavala jsem to jako mala taky, myslim ze starsi jak 2,5 roku. Nasi me nastesti nikdy neodlifrovali zpatky do pokojicku, ale proste jsem spala s nima. Nevim, jestli to bylo denne, ale chodila jsem. Pak to proste preslo. Segra to delala taky.

Proc ji proste nenechate spat s vama? Vyspala by se lip ona i vy. Casem to prejde. Bud se ji neco zda nebo vas proste potrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
23.4.21 06:56

To zní fakt strašně. Já ji tam zavřu a ona UTEČE. To je jak nějaké vězení :oops: jinak syn chodí každou noc, on potřebuje kontakt. Při spaní většinou na mě leží, na mě ruce, drží za ruku nebo minimálně potřebuje o mě opřít nohy. Tvůj přístup zní strašně chladně, pochopila bych to, kdyby vám to vyhovovalo. Takhle to vyhovuje tobě, ale tvému dítěti ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1768
23.4.21 07:08

Taky jsem první dceru dala od malicka do postýlky a do pokojíčku, samozřejmě, jak začala plakat, hned jsem za ní šla, ale do teď lituji, že jsem ji nechávala v pokoji samotnou. V jejích 9 měsících byla situace taková, že jsme se nevyspaly ani jedna, tak šla k nám do postele a zůstala tam do pěti let. Druhá dcera byla s námi hned od narození a ve dvou letech šla se starší do pokoje. Ale že začátku volala, tak jsem šla za ní a většinou tam zůstala, teď už přijde ona k nám. A když přijde, necháme jí spát s námi. I starší někdy přijde, že měla škaredý sen, tak ji taky necháme u nás. Chci, aby nám děti věřily a měly pocit bezpečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
23.4.21 07:10

@Moncasnaz mi to dcera dělala taky. Spala od asi necelých dvou let ve svém pokoji. A vždy kolem 3 rána se vzbudila že se k nám. Tak jsem si ji dala k nám a spalo se. Nyní má necelých pět let, a vzbudí se tak jednou až dvakrtá za měsíc že jde k nám tak si ji vezmu a spíme.
Nechej si ji u vás, ono ji to časem přejde čím bude starší. A tak se vyspíte všichni, neprober ji, ona hned zase usne u tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
23.4.21 07:34

My daly malou do pokojicku kolem 4 mesice, protoze jsme ji budili, kolem pul roku spala uz bez nocniho krmeni. Ale kolem roku se zacala budit vyzadovala kontakt, tak jsme si ji brali do loznice a stejne to delame do ted (skoro 2 roky). Proste usina v pokojicku a kdyz pak chce, bereme si ji do postele. Ted prave zvazujeme koupi klasicke postele, aby si za nami mohla prijit sama :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
23.4.21 07:35

Spím s dcerami v pokojíčku, protože nejmladší kojím několikrát za noc. Přesto prostřední - 3,5 roku potřebuje usínat přitulená u mě. Nemám s tím problém, prostě uspím miminko, ona mezi tím usne, přendám jí do její postele, která je hned vedle mé a ona spí do rána. Spát celou noc začala po třetích narozeninách, do té doby se budila i 5× za noc, tak jsme se zachumlaly v její posteli pod deku a usínaly spolu, já se pak v noci přesouvala do ložnice a zpět dle potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat