Norsko obytným autem

2529
10.7.08 15:20

Norsko obytným autem

Ahoj v sobotu odjíždíme na dovolenou do Norska obytným autem jedeme já manža a děti sedm a tři roky chtěla bych se zeptat jestli někdo takhle necestoval a jaké to bylo,jak to zvládají děti jak jste parkovali jestli v kempu nebo na divoko,jak je to s bezpečností slyšela jsem,že v jižních státech se obytnáky dost vykrádají.Prostě co vás napadne díky za odpovědi
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11524
10.7.08 20:21

Tak nevím jak v jižních státech, ale o tom, že by někoho okradli v Norsku jsem teda neslyšela - myslím že budeš kulturou a chováním lidí mile překvapena. Švagrová tak byla minulý měsíc, podrobnosti sice nevím, ale o nějakých problémech opravdu nemluvila - přijeli maximálně spokojení a nadšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
10.7.08 21:02

Ahoj, já byla v Norsku měsíc, cestovaly jsme s kamarádkou autem. V Norsku je téměř nulová kriminalita, spaly jsme venku, nebo v autě a vždy mimo kempy, na parkovišti, nebo na větším plácku u jezera. Často u nás stavěla právě obytná auta. Určitě se tedy neboj vykradení, tam opravdu nehrozí… Nadivoko je to tam super, hlavně je Norsko strašně málo obydlené, takže pomalu nepotkáš člověka, zato pozor na ovce, válejí se na silnicích a ohřívají se na sluníčku :-) Téměř všude se dá pít voda z vodopádů, nebo z jezer. Pokud pojedete v neděli ráno, budete potkávám opilé Nory, ti totiž pravidelně každou sobotu nasávají až do rána, tak pozor :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
898
11.7.08 02:11

Závidím! Potvrzuji - čisto, bezpečno. S dětmi jsem tam ovšem nebyla. V horách může být docela zima - hlavně v noci (kolem nuly). Na mé oblíbené fotce z dovolené pózujeme v červenci u skútru - byli jsme tam jediní bez lyží. Zato na Lofotách je pěkně teplo, ale to je už fakt kus cesty. Šťastnou cestu a krásné zážitky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
11.7.08 09:07

Děkuji za odpovědi že bude zima se trochu bojím nevím jestli mám vzít dětem i zimní bundy.Jinak moc na sever nepojedem protože před tím máme ještě naplánovaný Berlín ZOO a Legoland a jedeme jen na čtrnáct dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.08 15:27

Tak to ti závidím. Byli jsme tam před pár lety, bylo to super. Přespávat můžete kdekoliv, dokonce snad i na soukromém pozemku, pokud není oplocen, jediné omezení, pokud si pamatuju, bylo, že pokud jste na takovém pozemku, tak byste měli tábořit aspoň 150m od nejbližšího obydleného domu. Bezpečno tam je velmi, krádeží bych se nebála a dělalo to tehdy na mě dojem, že čím víc na sever, tím bezpečněji. Hlavně si vezměte něco proti dešti, dost často tam prší, tak ať nepromoknete, teplé bundy bych přibalila taky - auto to uveze… Jinak kempy jsou vesměs moc pěkné, úžasně vybavené, čisté (včetně wc a sprch), my jsme to dělali tak, že jsme vždycky 2 - 3 noci spali na divoko a pak jednu noc v kempu, že jsme se vykoupali, dosušili, když bylo potřeba a tak…

Užijte si to, je tam fakt krásně. Bubinka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama