nosítko Alpino pro pětiměsíční dítě?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 21.01.10 09:19
nosítko Alpino

Ahoj maminky, máte zkušenost s tímto nosítkem??? Mám prcka 5m. Může do tohoto nosítka už takhle malinký? a je nějak zajištěná hlavička když prcek usne??? Na šátek si netroufám, a tohle se mi líbí(podle fotek na netu). Děkuji všem! Terka :dance:

Reakce:
Margott
Ukecaná baba ;) 2027 příspěvků 21.01.10 09:41

S tímhle konkrétně zkušenost nemám… vlastním šátky a ergo. Ale na stránkách prodejce je vidět, že má to Alpino kapucku. Takže když mrňous usne, podepře se mu tím hlava.

Ohledně vhodnosti věku neporadím. Nosila jsem jen v šátku až do devíti měsíců, pak pořídila ergo, abych mohla hodit dcerku na záda (s šátkem se mi to moc nedařilo).

Ale ohledně nošení je spousta informací + diskuse na „Nošení dětí.“ Jsou tam i odkazy a bazar na nosidla z druhé ruky…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.01.10 09:47

Nosila jsem v bondolinu snad od 3m, od 4m se mu tam začalo opravdu líbit, už to pro něj bylo pohodlné, do té doby měl moc roztažené nožičky.

Alpino jsem nikdy neviděla, jen jsem měla elastický šátek od stejného výrobce a nifmof kvalita. Obdobné nosítko vyrábí Liliputi, já mám teď manducu, ještě je ergo carrier. Bondolino je trochu jiné, je na zavazování.

Hodně záleží na osobním vyzkoušení, já chtěla ergo, ale nesedlo mi, proto mám manducu.

Manducu jsem vzala i proto, že má po rozepnutí zipu nejdelší zádovou opěrku, bondolino ji mělo hodně krátkou, tak to je taky docela důležité, hodně to pak dělá při nošení na zádech.

Pokud si chceš vyzkoušet to alpino a nikdo v tvém okolí ho nemá, asi bych si ho objednala, vyzkoušela a kdyžtak využila možnosti do 14 dnů vrátit bez udání důvodu.

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 21.01.10 11:04

Uvažuju o tom, že si ho objednám a když nebude vyhovovat pošlu z5!

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 21.01.10 11:07

V tomhle nosítku jsem začla nosit taky asi v těch 5ti měsících. Lukymu se v něm líbí, nemá s ním problém, ale mě pořád nějak nejde doladit správné nastavení popruhů. Mám pořád pocit, že ho musí škrtit stehýnka, protože je tam celkem málo místa. Ale možná to bude právě tím, že jsem to ještě pořádně nenastavila. Teď v zimě stejně nenosím, protože mám strach, že bych sebou na tom sněhu a ledu švihla, to je přeci jen bezpečnější kočár. Mě bylo sympatické, že to má velkou „nosnost“, protože mám velikána, tak se těším, že jaro a léto už budeme zase nosit. Pokud bys byla někde poblíž, tak bych ti ho na ozkoušení půjčila, já jsem z Hradce Králové, ale nevím, odkud jsi ty :nevim:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 21.01.10 11:17

kakiko, já jsem až ze šumavy, ale díky moc! a nepadá v něm prckovi hlavička když usne??? mě se zase moc líbí, že je to jak šátek a dá se dát na bok i na záda! mám od mamky klokanku od chicca a ta je děsná!

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 21.01.10 11:24

klokanku nebrat, taky mám od babiček dokonce 3 a použila jsem je jen jednou, abych věděla, jestli bude u mě prcek spokojený (byl hrozně plačtivé miminko a nerad se choval). Na hlavičku je tam taková kapucka, kterou si zavážeš v zadu za krkem, ale Luky mi většinou zaboří hlavičku „do výstřihu“, tak jen upravím, aby mohl pohodlně dýchat. Ale když se zrovna uvelebí jinak, tak kapucku už jsem taky využila a účel plnila tak, jak má.

levi
Závislačka 3317 příspěvků 21.01.10 11:26

Terko koukala jsem, že Alpino má kapucku jako manduca. Když prcek usne, tak tu kapucku připnes na popruhy a ona drží hlavičku. Jinak k manduce jsem nosila od 3 nebo 4 týdnů, ta má novorozeneckou vložku, ale tu jsme používali tak do tří měsíců. Jinak štěpa momentálně spí takhle:

teereka
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 21.01.10 11:36

kakiko: Já jsem koukala, že tam je ta kapucka, jen jsem nechápala pořádně na co ta je! A co se klokanek týče, dala jsem tam Vikiho jednou a byl zkroucenej jak paragraf, takže zůstala v koutě! Ještě máme babyvak od Preemaxu, ale v tom nechce být, protože nic nevidí, tak právě hledám další alternativu! Myslím že to tohke by mohl být ono!
levi: no úžasně spí! Já právě co jsem tak po nosítkách koukala, tak tohle se mi líbí cenově i designově, takže to asi prubnu! A jelikož bydlíme v horách, tak ho myslím využijeme i když bude větší spíš než golfky (ty by u nás neprojeli po jediné polní cestě) :-)

levi
Závislačka 3317 příspěvků 21.01.10 11:45

když nebude vyhovovat, tak tyhle nosítka se vždycky dobře prodaj.Jinak jsem v něm nesla i tříleťáka, který váží 15kg, protože ho už prostě bolely nožičky a taky docela v pohodě. Teda nebylo to na nějakou tůru, ale dojít k autu se s ním dalo a bylo to určitě pohodlnější, než ho nést „na koni“, ze kterýho mě děsně bolej záda.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 26.10.10 06:54
levi píše:
když nebude vyhovovat, tak tyhle nosítka se vždycky dobře prodaj.Jinak jsem v něm nesla i tříleťáka, který váží 15kg, protože ho už prostě bolely nožičky a taky docela v pohodě. Teda nebylo to na nějakou tůru, ale dojít k autu se s ním dalo a bylo to určitě pohodlnější, než ho nést „na koni“, ze kterýho mě děsně bolej záda.

tak to mam radost,. zrovna jsem na alpinu prihodila na aukru. potrebuji neco jak sul, dneska trebas jedem na navstrevu s malu zastavkou v obchodaku (manzel jde na urad) a ja budto budu vyndavat kocar,m nebo sedt v aute, nebo se potit, kdyz ho budu pronasledovat mezi lidma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >