Lze každé dítě vázat do šátku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 05.12.09 10:51
Lze každé dítě vázat do šátku?

Prosím o radu nosící maminky, zejména ty, které to chtěly vzdát a nevzdaly a zároveň se omlouvám za ten idiotský název tématu, díky němůž vypadám jako matka psychopatka, která nepozná, co je pro její dítě nejlepší. V tomto duchu se ponese i můj příspěvek - zabte mě, ale nepoznám!
Můj 8m syn už delší dobu bojkotuje kočárek, i rozhodla jsem se, že opatřím nosítko. V Ergu se mu celkem líbí, já ale nemám úplně dobrý pocit z toho, jak v něm zaklání hlavu, takže chodím a přidržuji mu ji, taky to určitě znáte, nosítko je fajn, ale není na míru. Říkala jsem si, že postoupím o level a zkusím šátek - po návštěvě kurzu jsem se rozhodla, že to je to pravé pro mě dítě (já mezek - chudáček malý) - na kurzu byl v šátku moc spokojený, dokonce na zádech hned usnul (což mě zase utvrzuje v to, že moje rozhodnutí není taková pitomost), ovšem jak to s tím mojím beranem zrealizovat?
Uf, po tomto zdlouhavém úvodu (děkuju vám, že jste dočetly až sem) se dostávám k jádru věci a prosím o radu. Jakmile syna vložím do kapsy na břicho (popř. hodím na záda), podsadím mu zadeček a upravím nožičky, podložím šátek pod prdelkou, musela bych zvládnout úvaz asi tak do dvou sekund - okamžitě se prohýbá a já bych musela být chobotnice, abych mu držela nohy, hlavu (kterou zaklání témeř střemhlav) a ještě u toho vázala. Takže bojujem a ve chvíli, kdy mám nachystané popruhy, z malého už je luk a ještě k tomu řve jak prokopnutý. Podotýkám, že se snažím týrat jej opravdu jen ve chvíli, kdy má dobrou náladu, tatínek mu u toho dělá i opičky a podává hračky - ovšem nezájem. Jinak doma nemáme žádného extrémního vzteklouna, malý je vesměs hodné a klidné dítě, ovšem od narození bojuju s tím prohýbáním - nikdy jsem si ho třeba nemohla dávat na odříhnutí na rameno.
No, nevím ani, jestli jsem to popsala dost názorně, takhle na dálku mi asi těžko poradíte, co dělám špatně. Spíš mě zajímá váš názor, mám to lámat přes koleno a nebo dělám něco blbě a myslíte, že lze každé dítě vázat do šátku?
 Dík

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.12.09 11:06

některým dětem se to nemusí líbit - ale zaujalo mě, že si dítě přivazuješ, to mi přijde strašně obtížné- já to dělala opačně, šátek jsem uvázala a dítě pak jen vložila…

L.

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 05.12.09 11:13

Jo jo, to mi zrovna poradila Čičinka u nás na dubňátkách - zkusím.

helik
Kelišová 5811 příspěvků 05.12.09 11:36

Ahojky, mám odnosený dvě děti, ale obě od porodu. Druhé to pomáhalo ke zklidnění. Tož to je asi první že jsi nezačala hned a rada stejná, vkládat do úvazu :wink: Přeji hodně zdaru

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 05.12.09 11:49

Ahoj, v 8mi měsících můžeš vázat do dvojitého kříže. Na záda bych se s ním zatím netrápila, přeci jenom je to složitější :) A neboj, on si zvykne :) Malá se se mnou taky na zádech ze začátku strašně prala, obě zpocené, ale zvykla si :) Myslím, že si také zvykne, chce to cvik a rychlost :lol:

Novire
Neúnavná pisatelka 19846 příspěvků 05.12.09 12:34

Ještě se celkem osvědčilo zacpat nespolupracujícím prckům pusu kukuřičnou křupkou nebo vázat před zrcadlem a dělat na ně opičky :wink:
A co vážeš na záda? batoh nebo kapsu - já jsem hodně na záda nahazovala tímhle způsobem - přehození přes hlavu z lehu.
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?… … nemůžu teď narychlo najít lepší odkaz.
Batoh je pak uvázanej fakt rychle a prckům se to obvykle líbí.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 05.12.09 13:02

Halu, ještě mě napadlo k těm zádům, sice batoh je hnedka, ale přeci jen si musíš hlídat tu podzadkovou látku, stačí, aby prcek napnul nohy a můžeš začít odznova.
Mě se spíš osvědčila kapsa na záda, sice míra upocenosti a skoro zlámaných rukou je větší, ale když ti to pod tím zadkem nevyjde úplně dokonale, tak se to dá ještě zachránit těmi cípy šátku, co jde přes to.

Ale když jsem teď tak vzpomínala na začátky, tak jsem fakt třeba 10min nosila v dost nedokonalém úvazu - na břiše a pak se uklidnil, tak jsem to mohla předělat.

Jinak k rychlému dotahování šátku je potřeba, aby ti hezky „jezdili“ ty cípy, co jsou na zádech. Takže udělám kapsu, hóóódně ji vytáhnu a pak dotáhnu naprázdno, tím se mi to na zádech hezky srovná.

Dotahovat šátek někdo asi umí i probíráním se cípy jednoruč, mě to moc nejde, tak jeden cíp vždy strčím mezi kolena, druhý cíp držím jednou rukou a druhou si přitahuju jednotlivé části šátku - nejdřív spodní lem, střed, vrchní lem, pak dotahuju dle potřeby.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 05.12.09 15:14

Foto hotového úvazu by nebylo?

halucinka
Kelišová 5159 příspěvků 05.12.09 19:39

Jo Čiči, na záda zkoušíme batoh a přesně jak píšeš.
Ono zatím nebylo moc co fotit, protože to sotvakdy dokončím, já nešika. Ale zítra se zase pokusím.
Dík za rady a budem teda bojovat dál.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 05.12.09 20:57

Tak za mě… já si myslím že vázat do šátku jde každé dítě…
Někomu se tam líbí hned, jiný si zvykne za chvilinku a někdo teda protestuje docela dlouho… To pak záleží na mamince jak je ochotná mrně přesvědčovat že je to bezva a že je to pro něho fakt dobrý… časem se přesvědčí všechny děti, ale někdy to trvá…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 05.12.09 22:21

já nevím, na záda bych vojtu neuvázala sama do batohu ani teď, normálně stačí mu 4 chvaty a je z úvazu venku. kapsa jde, ale mám krátký šátek na pohodlné uvázání (je to vůbec možné, 4.6m?, ale prostě nestačí..)
v tomhle věku jsem nosila na břiše, kříž s kapsou, nebo dvojitý kříž, dítě do hotového úvazu, s ním na sobě bych neuvázala abs. nic. a pochybuju, že je to netrénovaností, nosila jsem od 10dnů!v roce jsme pořídili manducu pro tatínka ana záda. na břicho vážu dodnes šátek, když má tulivou nebo něco.. (a jsou mu 2!!)

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 06.12.09 10:46

Hmhmhm, tak jsem si to tu včera rozepsala a asi zavřela…
Batoh je v tomhle věku náročný i pro šátkařku, která vázat umí (vím, Mikuláš mi v té době - resp. o pár týdnů dřív to bylo, když jsme začali zkoušet vázat na záda - srazil nosičské sebevědomí na nulu). Děti jsou krátké, takže když je člověk uváže dost vysoko, zase si tam blbě dosáhne při křížení látky. Mají krátké nožičky, takže je jednak tak neroztáhnou a druhak není tolik místa pro nacpání látky pod zadek, takže to snadněji vyjede. Plus si pamatuju z téhle doby prohýbání a snahu o seskočení šipkou přes hlavu. To člověk chytá látku (a dítě) fakt čím se dá. Nošence disciplinovaně ležícího jak placka mám během pár sekund, aniž bych látku chytala kamkoli jinam než do dlaní.

Jestli se dá vázat každé dítě - no tak já bych úplně neřekla, že jedno každé, některé prý vyloženě nemají rády ani fyzický kontakt, ale to budou velké výjimky, tohle se mi určitě nejeví jako ten případ. Moje děti nikdy neusínaly tak krásně a bezproblémově jako právě u mě na zádech.

Natašo - to je dlouhý šátek. Jakou máš značku? Podle avataru se nejevíš objemně. Mi s vel. 38 je tahle délka až nad hlavu u všech vyzkoušených značek.

Regiana
Povídálka 12 příspěvků 07.12.09 17:17

Já mám se šátkem dobré zkušenosti a všechny moje kamošky co ho používaly, si ho taky pochvalují.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 21.01.10 12:51

Halucinko, to jsi náhodou šikovná, já bych na sebe dítě nepřivázala ani omylem, to by mi třikrát vypadlo :mrgreen: Vždycky musím napřed uvázat šátek, pak vložit dítě…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >