Nosítko ERGO

175
12.10.07 19:22

nositko ERGO

Ahoj, zvazuji koupi nositka Ergo, libi se mi ten siroky sed (mam klokanku Baby Bjorn, kde dite visi v podstate za rozkrok). Je Ergo opravdu lepsi? Kdo ho ma: nema ditko otlacene nozicky na stehnech nebo lytkach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
12.10.07 21:01

Hlavně se musí počítat s tím, že do Erga na nošení v sedě musí mimčo dorůst, protože když bude mít stehýnka krátká, otlaky od látky pod kolínky mít může. Jak to tak slýchám je to většinou kolem 5 měsíců, ale samozřejmě záleží na konstituci mimča.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
12.10.07 22:54

Janaze otlaky na nožičkách nemáme, je to ale jak píše Věrka - musí do něj mimčo dorůst. Bez problémů nosíme od cca 5 měsíců. Ergo je fajn, nosí v něm hlavně manžel, protože neumí vázat, já zatím preferuji šátek, ale předpokládám, že ho později také využiju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
13.10.07 14:16

Nositko mame od Athurkovych 8 mesicu… Pry do nej existuje novorozenecka vlozka - ale s tim nemam zadne zkusenosti…

Jsme s nim moc spokojeni, zadne otlaky jsem na synkovi nezpozorovala… Vzdy v nem byl spokojeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
13.10.07 18:34

Diky za reakce! Jeste by me zajimalo, jestli si myslite, ze je lepsi Ergo, nez krosnicka na zada. Premyslim, jestli sedicimu diteti neni lip v krosnicce, kde ma vic prostoru..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.10.07 16:57

Ahoj,my jsme koupili ergo hned jak se malá narodila a dlouho jsem čekala až jí do něj budu moci dát,takže hne jak držela hlavičku pořádně,tak kolem 4.měsíců,tak jsem s ní vyrazila,nejdřív se jí to moc nelíbila,je taková,že jí je hrozný vedro když byla tak trochu na mě,ale pak jsem odhadla jak jí oblíct,aby jí v tom nebylo vedro a byla spokojená,je sice taková pozorovatelka,že hodně otáčela hlavu,aby jí něco neuteklo,ale i v něm usnula:-)otlačeninky trochu měla,ale ted už je nemá:-))já ho doporučuji,myslím,že je to opravdu lepší než aby dítěti vyseli nožičky dolu a hlavně jak psala paní Věrka chce do toho dorůst,jinak nevím co bych k němu napsala,je super a jsem ráda,že mi paní Věra vymluvila jiná nosítka třeba Babybjorn,který jsem chtěla asi proto,že v něm nosí děti i Angelina Jolie:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
19.10.07 18:55

Janaze, zrovna minulý týden se stavovala známá s mimisem a protože se jí nechtělo tahat s kočárem, dorazila s krosnou. A já nějak nevím. Malýmu se tam teda líbilo, ale jak usnul tak se mu hlava bimbala sem tam, protože bylo 6°C, tak pak začal i drkotat zubama a to byl nabalenej jak pumpa. Navíc, pokud by ho chtěla Péťa zkontrolovat, musela by krosnu sundat atd… My máme ergo a spokojenost největší. Navíc v něm podle mne nemůže být mimisovi zima, máš ho líp pod kontrolou (stále nosím na břiše) a hlava se mu prostě bimbat nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
19.10.07 19:57

Ktrollik: tak dnes jsem videla v parku presne tu bimbajici se hlavu v krosne. Uplne jsem trpela za tu krcni pater. :roll: To mas pravdu, to me predtim nenapadlo, ze kdyz dite usne, je to blby. :(

Koutnakovko: furt lepsi nosit v Baby bjorn, nez rodit v Namibii. 8O :lol:
Ja teda Baby bjorn mam podedeny po neteri a kdyz jsem v nem parktat mela starsiho syna, mel pak otlacenou plinu v rozkroku.. :oops: Ale je fakt, ze to je i z delsiho sezeni v autosedacce..

No nic, Ergo se mi libi, diky vsem za rady a zkusenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.5.08 22:31

taky přispěji se svou troškou…
ergonomické nosítko ANO, klokanka NE, krosnička na záda spíš taky NE. Dítě tam visí za rozkrok, nožičky nemá ve správné poloze, nemá kulatá zádíčka, jak by mělo mít. To má pouze ve správně uvázaném šátku nebo v ergonomickém nosítku (ať už je to Ergo nebo jiné)

doporučuji přečíst například zde:
http://www.didymos.cz/…kojencu.html

jinak přeji hodně spokojených miminek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
5.5.08 14:33

Ahoj.

Nosítko doporučuji, stačí jen vybrat. :D Ergo, Pappatum, Manduca … www.nosenideti.cz .
Mám Ergo. Haničku jsem nosila do 4,5 měsíce ve vaku, pak v nosítku - dodnes. Nosítka jsou velmi pohodlná - pro dítko i nosiče, lehká a skladná (o krosničkách se to zrovna říct nedá). Krosničku bych si pořídila pouze extrakvalitní ( a drahou) na horské tůry.
Snadno se nasazuje ( hlavně dopředu, pro starší děti jako poponášedlo k nedocenění), dítku hlava neklimbá ( Hanka v Ergu běžně spala, hlavička se jí opírala o mě), je mu teplo (jediná trochu rizikovější část jsou nožičky, ale od toho existují návleky), nosítko má vepředu kapsičku na nezbytnosti a na Ergo se dá dokoupit baťůžek. :D
Snad mě nikdo neodstřelí :oops: - odkážu na konkurenční :wink: www.baby-cafe.cz je tam totožná debata i s fotkami.

Nosičům zdar.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
11.4.09 14:20

Tak my mame taky Ergo a jsme moc spokojeni..pak mam satek a to jsem taky moooc spokojena..
A jinak.. ja bych klidne rodila v Namibii, ale v klokance bych svoje dite nenosila..Vyzkousela jsem klokanku u synka a uz nikdy vice..
A jen doplneni :wink: - Angelina mela v Namibii stejne sveho gynekologa, a ten ji udelal CR, takze i tak „s porodem v Namibii“ to neni u ni tak horky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.4.09 19:11

Já jen koukám, jak máte zmáknutou Angelinu… Ať žije bulvár :roll:

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
6.3.14 19:36

Ergo performance

Maminky, tak ja dnes poprvé vybalila doma Ergo Performance, ale jsem trosku zklamana. Udelala jsem detailni pruzkum trhu, byla osobne vyzkoušet ve dvou kvalitních obchodech, vsecko nam s prckem sedlo, atd… a ted to doma zkousim, manipulace jednoducha, ale prckovi bylo okamzite vedro a nelíbilo se mu to, a to mel na sobe jen bodycko a tenke puncochacky na doma… ještě jedna otázka - myslite, ze si dite postupne zvykne na noseni? jakoze když to budu zkouset, tak casem prestane frfnat? jsou mu 4 mesice, ale je veliky… potrebuju nejak vyresit to horko a nespokojenost prcka…diky za jakekoliv tipy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
6.3.14 20:01

@Coromikeso já mám teda Kibi, malá nám ze začátku taky brečela. Muselo se s ní pořád chodit, jak člověk zastavil, hned spustila. Jinak jsme měli problém, že byla trošku menší a dřelo jí to do nožiček, takže když jsme šli ven, pod zadečkem měla srolované látkové plínky na vypodložení. Jinak horko mu asi bude, bere si teplo od tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
6.3.14 20:36

Mam ergo, ze zacatku tez mi tam dite brecelo, ale pak bylo spokojene. Pouzivala jsem to hlavne v dobe spani, jak jsme byli venku. A dite mi hned uslo v tom. Kdyz uz jsem mimco v tom mela, tak jsem treba davala uz o 1 vrstu mene kvuli tomu teplu. Jinak s tou vlozkou plno lidi nosi mimco uz od narozeni v tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama