klokánka Chicco Soft&Dream Baby

Bedhann
3.9.07 17:19

klokánka Chicco Soft&Dream Baby

Ahoj mamky!!

Chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenosti s touto klokánkou pro mimi. Terezka má přes dvě měsíce a já zvažuju její koupi. Poraďte, prosím. Nebo mám jít do jiné?

Šátek nechci, malá má třmínky a tak by nám stejnak vyhovovala jenom jedna poloha a tu zajistí právě klokánka..

Díky Bedhann

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7364
3.9.07 18:21

já bych teda do klokanky už nešla. Měla jsem tu čest a děsný - ikdyž klokanka byla podstatně hrší než ta, co máš vybranou.
Popruhy za chvíli tlačí, je to takový ne moc dítku přizpůsobivý, vyroste z toho… Šátek je teda ideální, ale když ho nechceš, myslím, že existují lepší alternativy, než klokanka.

Ale ty se ptáš těch, co jí mají, viď. No tak co tu vlastně mektám…

P.S: Malá má třmínky teď, což neznamená, že jebude mít i za tok, nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
3.9.07 22:01

já budu psát ve stylu Noemi.
V klokance přeci visí nožky dolů, ta asi správnou polohu kyčlí nezajistí…
Podle mého můžeš zkusit právě ten šátek naseďáka, nějaký menší a dobře dotažený mei tai, ring sling opět na seďáka… ergonomická nosítka (jako Ergo, Patapum, Alpino) jsou na takhle malá mimča ještě moc velká…
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.9.07 22:52

klokanka versus babyvak versus šátek

Já bych do klokanky taky určitě nešla, zvlášť u tak malého dítěte! Měla jsem babyvak a kromě toho taky půjčený šátek a klokanku a bez ohledu na pediatry bych to seřadila přesně takhle: šátek - doporučuju
babyvak - doporučuju s výhradami
klokanka - ani omylem!
Asi dvakrát jsem do ní malou po:,–(ila, že to vyzkoušíme, ale byla v tom tak nepevná, zkroucená, vůbec jsem se neodvážila s tím vyjít ven. V babyvaku byla v pohodě, nemusí se nic vázat, dítě se do toho snadno vloží, ale je jen na jedno rameno a brzy mě bolela záda. Užívali jsme ho v podstatě jen na doma, hlavně zezačátku, byl ideální, když ji bolelo bříško, v klubíčku spolehlivě usnula. Šátek jsem se musela naučit vázat, ale je to celkem snadné a využili jsme ho hodně - nejen na výlety, ale i při výjezdech do města, kde by to s kočárem bylo složité. Malá v něm byla spokojená, obyčejně brzy usnula. Jen v létě jsme byly spocené obě.
Dnes existují, pravda, různé super modely klokanek či nosítek s úžasným designem, ale princip je pořád tentýž.
Mild

• Nahlásit
  • Citovat
664
4.9.07 09:08

Na první dítko jsme měli půjčenou klokanku a už jí nechci. Dnes by mně měl dorazit šátek z druhé ruky, hodně jsem toho pročetla a takhle se rozhodla. No a měla jsem chicco. Byla krásná, ale ty záda po 15 minutách, stačily. . . Ze šátku pak přesednem na krosnu, tu už máme pořádnou a nevadilo mi nosit malou ve 2 letech, zato v klokance ve 4 měsících jo. . Tolik můj názor. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
4.9.07 09:48

Ahoj, ja jsem mela klokanku od Chicca - dostala jsem ji. Ja jsem v ni malou nosila, do cca 10 mesicu, a nestezuji si. Byla docela pevna, takze, kdyz byla uplne malinka, tak ji to i podpiralo a zkroucena nebyla. Zada … problemy se zady nemam, mala nebyla zadny velky cvalik, tak pro mne to bylo v pohode, usla jsem s ni bezne 10km na prochazkach po lese atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
4.9.07 09:49

A nevim, jaky to ma vlic na kycle, ale myslim, ze prave poloha s nozkama od sebe, je mozna na kycle dobra - moje mala nemela s kyclemi zadne problemy, tak nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
4.9.07 11:19

Jasně, poloha s nožkama od sebe je určitě na kyčle dobrá, ale když se podívám na obrázek téhle klokanky, tak ta rozhodně nožky od sebe nezajistí…

http://www.chiccocz.cz/obrazek.php?…

A vaky z rozhodování vylučuju, protože polohování do „kolíbky“ kdy mimčo leží, právě není pro „nemocné“ kyčlíky vhodné vůbec, tam naopak působí síly, které tlačí kolínka k sobě. To samozřejmě platí taky pro kolíbky v šátku, ring slingu, pouchi… takže když nosit tak určitě naseďáka, jen najít nosítko, které Bedhanně pomůžou s polohováním kyčlíků nejvíc.

Anka psala o klokance babybjorn, ta prý měla látku mezi nožičkami celkem širokou, na úplně malé miminko to pry jakš takš stačilo, ale jak dítě rostlo, nožky mu už ve správné a pohodlné pozici nedržely a kolínka klesala. Oni stejně zkončili u šátku. Jenže zrovna tahle klokanka je hodně drahá, za to by byl šátek i jiná nosítka na zkoušení.

já hlasuju pro šátek, ale jestli ti příjde eho motání nesympatické jsou i jiná řešení, podle mého pro kyčlíky lepší než klokanky

já sem dám schválně třeba ještě obrázek Mei Tai, třeba by se tenhle systémnošení Bedhanně mohl líbit

http://babyslingsandoutdoorthings.com/…enmerlot.jpg /> http://babyslingsandoutdoorthings.com/…thyst_tn.jpg

pak jsou na nošení nejměnších miminek v sedě ring slingy, to je ale zátěž jen na jedno rameno
http://store.attachedtobaby.com/…g-Banner.jpg /> Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
4.9.07 12:28

Holky, díky za vaše názory. Spíš jsem ale očekávala zkušenost s onou klokánkou :roll: No nic, proberu to s mudrem a pak se rozhodnu co pořídit.

Ještě jednou díky všem, mějte se B.

• Nahlásit
  • Citovat
elzic
10.12.12 15:44

klokanka babybjorn

My klokanku dostali ted. Pokud to jen trochu pujde, jsem rozhodnuta ji nosit hned od zacatku. Stejne jako vsechny me kolegyne v praci. Prvni pulrok, osm mesicu pouzivaji original, pozdeji Baby carrier miracle. Nemohou si jej vynachvalit. Ale take je to tim, ze pracuji v Norsku a BabyBjørn je tady nejoblibenejsi… Myslim si, ze to bude fungovat, urcite pro male miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
Brunifid
11.12.12 12:04
@Bedhann píše:
Holky, díky za vaše názory. Spíš jsem ale očekávala zkušenost s onou klokánkou :roll: No nic, proberu to s mudrem a pak se rozhodnu co pořídit.

A co chceš ještě slyšet? Když koukneš na fotky , tak tam to dítě visí jak na mučidle. Visí za rozkrok, nožky se bimbají, záda rovná :roll:
Alternativy zdravého nošení jsou napsané výše. Do šátku bych se nebála sundat třmínky, protože tam jsou nožičky zafixované ve správné poloze. A za cenu toho mučidla pořídíš kvalitní šátek. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama