Nosítko od narození do 2 let do 2000 Kč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavlina1995
Povídálka 50 příspěvků 26.10.18 08:07
Nositko od narozeni do 2let do 2000

Ahoj sháním nostiko vhodne pro novorozence az po starsi dítě(do nosnosti cca20kg). Tak do 2000kč. Poradíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 26.10.18 08:18

Já byla spokojená s Manducou, malého jsem v ní měla od narození s novorozeneckou vložkou, teď se prý už zase používat nemá 8o. Teď v ní malého občas nosím na zádech. Ale do té ceny ji seženeš maximálně použitou.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 26.10.18 08:18

@pavlina1995 pro novorozence je spoustu vhodných nosítek (Monilu Uni Start, Storchenweige, vázací mei tai..) ale žádné ti nevydrží až do 2 let dítěte.
I když to na nosítkach typu Manduca, píšou, tak realita je úplně někde jinde :nevim: novorozenecká vložka se vůbec nedoporučuje. I když já s ní v Manduce ze začátku taky nosila. Ale ne úplně malé miminko, až tak od 2m.

Vem si, jak je dítě malinkaté, když se narodí.. 48 cm.. 3 kg… A ve 2 letech má třeba 92 cm a váží 14 kilo. To je obrovský rozsah.
Rostoucí nosítka se dělají, ale většinou cenově nad 2000. Možná nějaké bazarové bys sehnala levněji.
Doporučuji skupinku na FB Nosíme děti, případně regionální nosící skupinku na FB. Dobře tam poradí a prodavají se tam nosítka /šátky.

A bacha na podezřele levné inzeráty na bazosi atd. Prodává se hodně padělků Manducy, Ergobaby a dalších profláklých nosítek. Já to nevěděla a jednu takovou Manducu padělanou si levně koupila :zed:

Příspěvek upraven 26.10.18 v 08:21

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 26.10.18 08:20

@Yukii je pravda, že malý má 10kg a 74 cm a v Manduce je tak nějak akorát. Já si ale nedovedu představit, tahat ho tam s dvaceti kily. I teď je to záhul.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10950 příspěvků 26.10.18 08:21

Oba kluky jsem nosila od mala v manduce s novorozeneckou vložkou a seděli tam krasne. Měli ale tedy 4,5 kila při narozeni ;) sezenes jich použitých dost a vydrží ti dlouho

Yukii
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 26.10.18 08:24

@Aduš8 v Manduce mě bolely záda a musela jsem křížit popruhy už ve 4m. Pak jsem u kamarádky zkusila nosítko MoniLu z šátku a to bylo jak z trabanta do Ferari. S MoniLu křížit nemusím a nic mě nebolí.
Jinak z Manducy mi dítě vyrostlo už v 1 roce.

BTW Monilu vyrábí dva typy rostoucích nosítek Monilu Uni, co je od 2 měsíců do 2 let. To mám doma, je parádní.
A pak ještě MoniLu Uni Start, co je od narození do cca 1 roku.

Příspěvek upraven 26.10.18 v 08:28

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 26.10.18 08:26

novor.vlozka neni vhodna.

vhodny rostouci nositka jsou treba Monilu, Kagano, Eli handmade…je jich dost,ale vetsina je az od 4m. od narozeni je treba Stotchenweige.

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 26.10.18 08:29

@Yukii já křížila od začátku, mám úzká ramena a měla jsem pocit, že ty popruhy mohou sklouznout. Záda mě nebolela, jen nejsem zrovna nosící máma a u nás vede kočárek :D. Mně Manduca zachránila nervy prvních 5 měsíců po porodu, protože malý se chtěl pořád chovat a očumovat, jinde nespal. Teď na zádech je fajn, občas ho tam přípnu, když má,, mazlící"den a chce být pořád u mě.

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 26.10.18 08:30

Podle mě také nesezenes, alespoň si nevybavuji nositko, které by bylo vhodné od narození do 2 let. Nosíte od 3-4 měsíců je celá řada, ale na novorozence nejsou vhodná. V podstatě se nabízí 2 cesty, kterými se vydat: 1)Preklepat první měsíce v kočárku, levném šátku nebo levnějším mei tai a pak koupit pořádne nositko. Jako nejekonomictejsi verze mi přijde bazarové Kibi nebo Martys. Při troše štěstí by ses mohla vlézt do těch 2000 se vším (500 šátek +1500 nositko). Druhá cesta je koupit poradne nositko (např. Storchenwiege) od narození s tím, že nejpozději kolem roka ho budeš muset vyměnit za větší). To původní se dá prodat, takže cenově na tom ve finále můžeš být hodně podobne.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 26.10.18 08:47

Do dvou tisíc seženeš nový šátek, který ti vydrží v každém nosícím období.

Od dvou měsíců do dvou let nějaká nosítka vydrží (některé modely Martys, Elihandmade, MoniLu, mám pocit, že i Lenka), ale do dvou tisíc je nová neseženeš určitě, bazarová se štěstím. Některá nosítka uvádějí, že takhle vydrží, jako např. výše zmíněná Manduca, ale jde spíše o nosnost přesek, rozhodně tak dlouho nevydrží, už v roce obvykle začíná být nepohodlná. Pokud trváš na nosítku, koupila bych dvě, jedno pro miminko cca dva měsíce až rok, druhé potom batolecí. Dají se prodat dále s minimální ztrátou (když u každého srazíš při prodeji z ceny tisícovku, což už budeš srážet hodně a hned ho budeš mít prodané, dostaneš se ve finále na ty dva litry, co jsi chtěla do nošení investovat).

Jinak mě teď napadlo, že na FB je skupina „Levná nosítka do 2000,–“, tak se tam zkus přidat a číhat.

Hadumi
Extra třída :D 13576 příspěvků 26.10.18 08:51

Mně je Manduca pohodlná i u dítěte 90 cm a 12 kg.

modravlocka
Kecalka 376 příspěvků 26.10.18 09:07
@Hadumi píše:
Mně je Manduca pohodlná i u dítěte 90 cm a 12 kg.

Tobě sice možná ano, ale dítěti už je malá. Zkus kouknout, jak daleko má látku od kolen.

Hoa Mai
Kelišová 5812 příspěvků 21 inzerátů 26.10.18 09:51

@Yukii Monilu Uni Start nevydrží do 2 let? Proč? Já ho nezkoušela, jen viděla na kamarádce a říkala jsem si, že škoda, že nebylo v době, kdy jsem si nosítko pořizovala já, že bych ho měla na celé nosicí období. Ale jestli vydrží jen do roka, tak to je pro mě vlastně i tak lepší to naše Kibi.
@Aduš8 Pro maminky s úzkými rameny je super Kibi. Já mám právě úzká ramena a většina nosítek, co jsem zkoušela mi nevyhovovala právě v tom, že měly ty ramenní popruhy moc daleko od se a sklouzávaly. Samozřejmě ale ní od narození, tak od těch cca 4 měsíců (resp. cca 65cm a cca 6kg). Zato se v něm nedávno na celodenním výletě vyspal náš tříleťák (98cm, 14,5kg) :-)

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32965 příspěvků 26.10.18 10:04

do kolika let chceš nosit dítě, že píšeš o 20 kg?  8o

Jinak mně přijde nejuniverzálnější šátek. Novorozence si v manduce nedovedu představi a kolem 1,5 roku kluka už mi byla nepohodlná. Zatímco šátek byl pořád v pohodě.

Yukii
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 26.10.18 11:37
@Hoa Mai píše:
@Yukii Monilu Uni Start nevydrží do 2 let? Proč? Já ho nezkoušela, jen viděla na kamarádce a říkala jsem si, že škoda, že nebylo v době, kdy jsem si nosítko pořizovala já, že bych ho měla na celé nosicí období. Ale jestli vydrží jen do roka, tak to je pro mě vlastně i tak lepší to naše Kibi.
@Aduš8 Pro maminky s úzkými rameny je super Kibi. Já mám právě úzká ramena a většina nosítek, co jsem zkoušela mi nevyhovovala právě v tom, že měly ty ramenní popruhy moc daleko od se a sklouzávaly. Samozřejmě ale ní od narození, tak od těch cca 4 měsíců (resp. cca 65cm a cca 6kg). Zato se v něm nedávno na celodenním výletě vyspal náš tříleťák (98cm, 14,5kg) :-)

MoniluUni Start je teď úplná novinka, prodává se až od příštího týdne (jen na veletrhu byl predprodej) a opravdu je od narození do cca 1 roku, jak udává výrobce. Pak je ještě Monilu Uni, které je od cca 2m a vydrží až do 2 let. Ale zase není pro novorozence.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >