Notebook pro školáka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:06
Notebook pro školáka

Krásný den, přemýšlíme pořídit k Vánocům pro dceru notebook, ten menší, skladnější, přenosný, aby na něm mohla i v budoucnu na 2 stupni něco dělat do školy nebo jen tak pro ni na koukání pohádek a filmů, chodí do 5 třídy a má jen mobilní telefon a pc v pokoji s druhou sestrou, ráda sleduje na youtube kanály youtuberů, tak by ráda i něco v budoucnu zkusila, otázka je, jestli to není ještě brzy, jestli nemáme počkat ještě rok nebo dýl, nebo jak to mají vaše slečny v tomto věku s technikou? Děkuji za rady :mavam:

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63582 příspěvků 3 inzeráty 08.11.18 11:10

@Evulin Mám předškolačku a kdyby záleželo na ní, tak už ho má :mrgreen: Nicméně v 5. třídě bych to já už brala v dnešní době jako standard, ale u mě je trochu úchylka povolání.

Aletheia
Kelišová 6325 příspěvků 08.11.18 11:13

V páté třídě rozhodně není brzo. :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 08.11.18 11:20

Tak pokud mají PC,uplne to stačí. Nepodporovala bych rozvoj závislosti na technologiich tím,ze pořídim další přístroj,kazdemu svuj. V 5.tride na nem nedělají buh ví co,aby dítěti nestacil rodinny pristroj.

Jinak k dotazu,fajn ke studiu je menší,s dotykovou obrazovkou. Takový mám já,dětem (sekunda a 4.třída),pujcuji a stačí to.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 08.11.18 11:27

Podle mě zbytečné. Pokud má doma k dispozici pc a k tomu ještě mobil, tak to stačí. Notebook bych ji koupila až tak na střední, tam ho využije víc.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25222 příspěvků 08.11.18 11:30

Zbytečné, pokud už PC mají. Tyhle věci strašně zastarávají a navíc se po uplynutí záruky rozsypou. Víc ho užije, až bude starší.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 08.11.18 11:35

By mě zajímalo, co páťačka tvoří na počítači do školy. :think: Na to, co dělali moje neteře či soudsedovic děti v tomto věku v hodinách informatiky opravdu stačí rodinné PC. Případnpou prezentaci si dítě může donést na flashce nebo poslat mailem.
Mít vlastní PC/notebook jen na sledování youtube a sem tam vyhledání do školy na googlu mi přijde jako stejní zhovadilost, jako mít pro každého člena domácnosti vlastní televizi. :nevim:

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:51

Děkuji za názory, asi na tom něco bude :think: televizi mají taky, noťas mám svůj, manžel svůj pc a v pokojíčku mají pc starší, ale plně dostačující, takže další krám do baráku asi vynecháme a na střední určitě koupíme, to už je potom nutnost :-)

kočkodlak
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 08.11.18 11:52

Podle mne zbytečné. Děti by se měly rozvíjet (tím myslím všechny smysly a dovednosti), u PC jen koukají na obrazovku, nehýbou se, jsou pasivní, takže ten čas je víceméně promarněný. Koho tahle problematika zajímá, může zkusit knihu Digitální demence ;)

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:52

@Jana206 a můžu vědět, co je to za typ tabletu? Děkuji :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 08.11.18 11:57

@Svistice Přesně tak. A naše děti mají stejně raději svoje mobily na sledování videí nebo pohádek na Ytb. Vím,že ta velikost není ideální,ale pro dítě je to skladné,dostup­né,není to další krám navíc,který musí opatrovat.
Něco jiného je,kdyby bylo rodinné PC jen jedno a jeden z rodičů ho potřeboval často k práci..Ale to není tento případ. A ani syn na gymnáziu nemá úkolů na PC tolik,že by na něm seděl neustále.My jako rodina bychom se klidně podělili i o jeden noťas,a to studuji i já,muž si taky doplňuje vzdělání. Taky jsme si ze začátku říkali,jestli nám to bude stačit,stačí. Koncepty si stejně nejraději dělám na papír,ten můžu vytáhnout kdekoliv,i když jsem venku s dětmi,až to mám hotové tak,že jsem s tím spokojená,přivstanu si ráno dřív,zasednu,na­píšu.

A starší děti už mám ve věku,kdy je to k tomu táhne víc a víc,jsem ráda,když vyhlásím jeden den o víkendu bez technologií a všichni to respektují.

Šikovnější než velké PC je ale ten malý noťas s dotykovou obrazovkou,hodí se pro praváky i leváky,není potřeba mít myš,je skladný,je možno ho kamkoliv vzít,akorát se na něj musí dávat velký pozor,protože ta obrazovka je velmi citlivá a kdyby to někomu spadlo,tak je po něm(i když je možno pořídit ochranné sklo). Všude se vejde,takže syn pracuje se sešitem,učebnicí a tímto ntb v klidu svého pokoje,u svého sto­lu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 08.11.18 11:59
@Evulin píše:
@Jana206 a můžu vědět, co je to za typ tabletu? Děkuji :kytka:

Je to ntb,jde rozdělat i na tablet,zn. Acer,typ přesně nevím,musela bych se podívat do papírů a je to v pokoji,kde teď spí dítě,napíšu později.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 08.11.18 12:04

Mladsi je v 6.tride a nakup vlastniho PC jsem odlozila. Ma telefon, tablet a volny pristup k memu notasu s tiskarnou. Na tom si vyhledava podklady a pripravuje referaty nebo pise slohy, YT a hry ma na tabletu a tam mu musim cas omezovat.

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 12:39

@Jana206 Děkuji @Ijen ano, to souhlasím, uvidíme, jestli nekoupíme alespoň tablet, ona má Iphon SE a je fakt malý, tak popřemýšlíme :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >