Notebook pro školáka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:06
Notebook pro školáka

Krásný den, přemýšlíme pořídit k Vánocům pro dceru notebook, ten menší, skladnější, přenosný, aby na něm mohla i v budoucnu na 2 stupni něco dělat do školy nebo jen tak pro ni na koukání pohádek a filmů, chodí do 5 třídy a má jen mobilní telefon a pc v pokoji s druhou sestrou, ráda sleduje na youtube kanály youtuberů, tak by ráda i něco v budoucnu zkusila, otázka je, jestli to není ještě brzy, jestli nemáme počkat ještě rok nebo dýl, nebo jak to mají vaše slečny v tomto věku s technikou? Děkuji za rady :mavam:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65653 příspěvků 08.11.18 11:10

@Evulin Mám předškolačku a kdyby záleželo na ní, tak už ho má :mrgreen: Nicméně v 5. třídě bych to já už brala v dnešní době jako standard, ale u mě je trochu úchylka povolání.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 08.11.18 11:13

V páté třídě rozhodně není brzo. :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 27174 příspěvků 08.11.18 11:20

Tak pokud mají PC,uplne to stačí. Nepodporovala bych rozvoj závislosti na technologiich tím,ze pořídim další přístroj,kazdemu svuj. V 5.tride na nem nedělají buh ví co,aby dítěti nestacil rodinny pristroj.

Jinak k dotazu,fajn ke studiu je menší,s dotykovou obrazovkou. Takový mám já,dětem (sekunda a 4.třída),pujcuji a stačí to.

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 08.11.18 11:27

Podle mě zbytečné. Pokud má doma k dispozici pc a k tomu ještě mobil, tak to stačí. Notebook bych ji koupila až tak na střední, tam ho využije víc.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26267 příspěvků 08.11.18 11:30

Zbytečné, pokud už PC mají. Tyhle věci strašně zastarávají a navíc se po uplynutí záruky rozsypou. Víc ho užije, až bude starší.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 08.11.18 11:35

By mě zajímalo, co páťačka tvoří na počítači do školy. :think: Na to, co dělali moje neteře či soudsedovic děti v tomto věku v hodinách informatiky opravdu stačí rodinné PC. Případnpou prezentaci si dítě může donést na flashce nebo poslat mailem.
Mít vlastní PC/notebook jen na sledování youtube a sem tam vyhledání do školy na googlu mi přijde jako stejní zhovadilost, jako mít pro každého člena domácnosti vlastní televizi. :nevim:

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:51

Děkuji za názory, asi na tom něco bude :think: televizi mají taky, noťas mám svůj, manžel svůj pc a v pokojíčku mají pc starší, ale plně dostačující, takže další krám do baráku asi vynecháme a na střední určitě koupíme, to už je potom nutnost :-)

kočkodlak
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 08.11.18 11:52

Podle mne zbytečné. Děti by se měly rozvíjet (tím myslím všechny smysly a dovednosti), u PC jen koukají na obrazovku, nehýbou se, jsou pasivní, takže ten čas je víceméně promarněný. Koho tahle problematika zajímá, může zkusit knihu Digitální demence ;)

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 11:52

@Jana206 a můžu vědět, co je to za typ tabletu? Děkuji :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 27174 příspěvků 08.11.18 11:57

@Svistice Přesně tak. A naše děti mají stejně raději svoje mobily na sledování videí nebo pohádek na Ytb. Vím,že ta velikost není ideální,ale pro dítě je to skladné,dostupné,není to další krám navíc,který musí opatrovat.
Něco jiného je,kdyby bylo rodinné PC jen jedno a jeden z rodičů ho potřeboval často k práci..Ale to není tento případ. A ani syn na gymnáziu nemá úkolů na PC tolik,že by na něm seděl neustále.My jako rodina bychom se klidně podělili i o jeden noťas,a to studuji i já,muž si taky doplňuje vzdělání. Taky jsme si ze začátku říkali,jestli nám to bude stačit,stačí. Koncepty si stejně nejraději dělám na papír,ten můžu vytáhnout kdekoliv,i když jsem venku s dětmi,až to mám hotové tak,že jsem s tím spokojená,přivstanu si ráno dřív,zasednu,napíšu.

A starší děti už mám ve věku,kdy je to k tomu táhne víc a víc,jsem ráda,když vyhlásím jeden den o víkendu bez technologií a všichni to respektují.

Šikovnější než velké PC je ale ten malý noťas s dotykovou obrazovkou,hodí se pro praváky i leváky,není potřeba mít myš,je skladný,je možno ho kamkoliv vzít,akorát se na něj musí dávat velký pozor,protože ta obrazovka je velmi citlivá a kdyby to někomu spadlo,tak je po něm(i když je možno pořídit ochranné sklo). Všude se vejde,takže syn pracuje se sešitem,učebnicí a tímto ntb v klidu svého pokoje,u svého stolu.

Jana206
Nadpozemská drbna 27174 příspěvků 08.11.18 11:59
@Evulin píše:
@Jana206 a můžu vědět, co je to za typ tabletu? Děkuji :kytka:

Je to ntb,jde rozdělat i na tablet,zn. Acer,typ přesně nevím,musela bych se podívat do papírů a je to v pokoji,kde teď spí dítě,napíšu později.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 08.11.18 12:04

Mladsi je v 6.tride a nakup vlastniho PC jsem odlozila. Ma telefon, tablet a volny pristup k memu notasu s tiskarnou. Na tom si vyhledava podklady a pripravuje referaty nebo pise slohy, YT a hry ma na tabletu a tam mu musim cas omezovat.

Evulin
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 08.11.18 12:39

@Jana206 Děkuji @Ijen ano, to souhlasím, uvidíme, jestli nekoupíme alespoň tablet, ona má Iphon SE a je fakt malý, tak popřemýšlíme :think:

Váš příspěvek
Reklama