Syn se počůrává a zlobí, jsem příšerná matka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 23:34
Příšerná matka

Ahoj, potřebovala bych se asi spíš vypovídat. Jsem matka dvou dětí, jedno je roční a druhé čerstvý školák. Poslední dobou je toho na mě nějak moc. Jedno dítě nastoupilo do školy. Já chodím na částečný úvazek do práce, ale to je jen 12 hodin týdně a spíš abych měla nějaký kontakt s oborem. Být tři roky doma je u nas profesní sebevrazda. Roční chodí na tu dobu do miniskolky. Bylo to tak i předchozím.
A teď k problému. Školák se za poslední měsíc dost změnil. Je drzý, odsekava, všechno musím říct pětkrát než poslechne. Proto se občas neudržím a zaevu. Je pravda, že je to tak 4× do týdne. Posledni týden se několikrát pocural. Jednou cestou z herny, pak na chalupě, potom na kroužku a naposled v družině. Je to tedy 4× za 10 dní. Když se zeptám proč, prý to nestíhá.
Dneska na mě ale nastoupila tchyně, že s ním mluvila a prý se pocurava, protože se mě boji. Já jsem vztekla a pohodlná a musím se změnit. Ano, občas zarvu. To přiznávám, ale až když něco opakuji popate nebo fakt chvatam a on nedělá nic. Bylo mi vysvětleno, že toho chci moc. Přece nemůžu chtít, aby se v první třídě ráno sám oblékal a nosil si tašku. Mám mu se vším pomáhat. On je jeste malý. Navíc ho pretezuji kroužky. Chodí plavat a na angličtinu. Oboje dělá od školky. Akdyz se nezmění, může v deseti letech skočit pod vlak nebo si něco udělá. Obrecela jsem to. Chci se zeptat, fakt myslíte, že bych mohla být tak příšerná? Pomáháte prvňáčků s oblikanim, snídani a tak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
zudina
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 07.11.18 23:47

Ano, jsi priserna. Na male deti se nerve a chysta se jim obleceni i snidane.

Medičkaa
Kecalka 152 příspěvků 1 inzerát 07.11.18 23:57

Tak neco jiného je nachystat oblečení a něco jiného pomáhat s oblékáním… Třeba jen potřebuje víc času, skus ho ráno třeba budit o chvilku dřív abyste lépe stíhali. Nástup do školy je pro něj velká změna, třeba jen potřebuje čas a hlavně podporu z tvé strany

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 23:57
@zudina píše:
Ano, jsi priserna. Na male deti se nerve a chysta se jim obleceni i snidane.

On to má nachystané. Má se obléct a najíst. To ho fakt mám oblékat a krmit?Mimochodem, má na to hodinu.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 08.11.18 00:24

První potomek v 6 letech chodil do školy sám, chodila jsem do práce brzo ráno. Oblékl se, najedl, zamkl, vše v pořádku. Ale každé dítě je jiné, ale jemu hlavně nic jiného nezbývalo. nevím, jak ta rána u vás vypadají, ale ty do práce asi hned ráno nechodíš ne? Tak pohoda, klídek, tabáček, zařídila bych ten čas tak, aby se stíhalo.

Lenka_Hal
Kelišová 5656 příspěvků 08.11.18 00:27

Tady jako vazne nekdo obleka skolaka a nosi mu tasku? :D Dva krouzky jsou pretezovani?
Pocuravani je neco jineho. Ucurne si nebo to jde komplet ven? Ucuravani je u kluku normalni pokud je to v situacich , ze to odkladaji..specha­ji, delaji neco co je bavi a tak…

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 08.11.18 00:29

@Lenka_Hal Když doprovázím dítě, tak tašku nosím a to mám starší. Kdybych měla desetikilovou kabelku, tak bych taky byla ráda, že mi s ní manžel pomůže

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 00:39

Ráno máme na přípravu hodinu. Má vše připravené. Má se obléct, najíst, vyčistit zuby a obout. Tašku mu, pokud jdeme pěšky, nosím. Má ji jen snést že schodů. S tchyni bydlíme. Ona vidí jen to, že nese tašku je dveřím. A že si má obout boty. Křičím fakt jen, když neco říkám po několikáté a bez reakce. Jinak 2× se pricurnul a 2× to šlo celé. Vždy tvrdil, že nestihl doběhnout na záchod. Když jsem si posteskl tchyni, že se zase pocural, popovídali si s ním a přišla s tímhle. Tak fakt nevím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 00:40

Ráno máme na přípravu hodinu. Má vše připravené. Má se obléct, najíst, vyčistit zuby a obout. Tašku mu, pokud jdeme pěšky, nosím. Má ji jen snést že schodů. S tchyni bydlíme. Ona vidí jen to, že nese tašku je dveřím. A že si má obout boty. Křičím fakt jen, když neco říkám po několikáté a bez reakce. Jinak 2× se pricurnul a 2× to šlo celé. Vždy tvrdil, že nestihl doběhnout na záchod. Když jsem si posteskl tchyni, že se zase pocural, popovídali si s ním a přišla s tímhle. Tak fakt nevím

pedigka
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 08.11.18 01:03

Doporučuji přednášky paní Ludmily Pekařové :palec: . Řekla by, pokud ráno na přípravu nestačí hodina, tak syna probuďte ještě dřív. Klukům to trvá (obzvláště to oblékání).

Zda se, že křik slyší i tchýně.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 08.11.18 04:19

A chlap dela co? Praci konci v kolik, ze nepomuze nebo se na chvili nepostara o decka, nemuze starsiho vyprovodit on, kdyz ty to nezvladas a potrebujes s tim pomoct nebo pomoct s domacnosti?

LenkaRoh
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 08.11.18 05:29

Tak to jsem asi taky příšerná matka, mám předškolačku 6-ti letou a chci, aby se oblékala sama. Ona to v podstatě umí, ale musím nad ní stát a neustále ji popohánět. Když to nedělám je schopna půl hodiny sedět s oblečenou jednou ponožkou a nepokračovat dál. Míra křiku z mojí strany samozřejmě roste s posouvajícími se ručičkami hodinek. Mimochodem totéž se snažím dosáhnout u tříleťačky, ale tam zatím bez úspěchu. Ta se tváří, že neumí sama nic, nechává se obouvat i oblékat. Přitom v šatně školky máme nápis Maminko, tatínku posaďte se a dívejte se jak se umím obléct sám. Takže požadavek, aby se dítě oblékalo samo v 1. třídě podle mně není přehnaný. Oni to umí jenom, když mají po ruce maminku, tak to nedělají. Jak si myslíte, že se prvňáčci převlíkají na tělocvik. Pochybuji, že je všechny převlíká učitelka.

@Micaella22 U nás bohužel táta řve mnohem dřív a hlasitěji než já. Jeho trpělivost je téměř nulová.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 05:36
@Micaella22 píše:
A chlap dela co? Praci konci v kolik, ze nepomuze nebo se na chvili nepostara o decka, nemuze starsiho vyprovodit on, kdyz ty to nezvladas a potrebujes s tim pomoct nebo pomoct s domacnosti?

Chlap odchází v půl sedmé. On občas nachysta snídani a vzbudí staršího.Domu chodí teď po půl čtvrté. Jednou týdně hlídá mladšího, když jsme na kroužku. Občas uklidi nádobí do myčky, dává spát mladšího kvůli kojeni. O víkendu rekonstruuje chalupu. To buď edeme s ním nebo jsme sami doma. V létě má ale sezónu. To byl v práci pondělí až sobota od sesti do sedmi.
On si taky všiml, že je starší poslední dobou drzý. Nejprve tvrdil, že je to školou. Po včerejšku za to můžu já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 05:37
@pedigka píše:
Doporučuji přednášky paní Ludmily Pekařové :palec: . Řekla by, pokud ráno na přípravu nestačí hodina, tak syna probuďte ještě dřív. Klukům to trvá (obzvláště to oblékání).Zda se, že křik slyší i tchýně.

Ano, křik slyší tchyně. Občas zarvu i u dveří a ty máme na společné chodbě.

Kajak18
Kecalka 254 příspěvků 08.11.18 05:42

Tak to já budu semetrika největší :D . Starší dcera mi sama jí od roku. Mladší má deset měsíců a už ji seznamují se lžící, ta teda dělá, že neví o co jde :D. Starší ( 3 a půl roku) si včera dokonce sama chystal snídaní a někdy ji nachystá i mě ( jogurt a rohlík). :) Oblíka se sama, musím teda nad ní stát ( myslela jsem si teda, že to školkovské děti musí umět :? ). Takže v tomhle podle mě po něm nechceš nic moc extra. Co se křiku týče, to už musíš vědět sama, jak to u vás vypadá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >