Škola - doporučte prosím

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:28
Škola - doporučte prosím

Dcera chodí do 3. třídy základní školy. Letos přestoupila na jinou školu. Důvodem byly špatné reference na učitele v 3. třídě a hlavně to, že stávající škola byla pouze do 5. třídy, takže mi přišlo dobré, aby dcera přestoupila již ve 3. třídě. Dcera měla odklad. Nikdo mi ho nenavrhl, ve škole jí přijali, ale já jí zařídila odklad (špatná výslovnost, špatné soustředění. Nechci psát elaborát, nemám na to energii. Potřebovala bych poradit nějakou školu směr Praha - Kladno, kde by byl empatický pedagog. Učitelka, která nyní učí dceru jí zařadila do škatulky „lajdák“, posadila do poslední řady a nic dobrého pro ní neudělá. Zprávu z PPP zatím nemáme. Dcera byla již po necelých dvou měsících rezignovaná. Už se do školy netěší, říká, že jí učitelka nevyvolá, když se hlásí, ale že jí vyvolá, když vidí, že nedává pozor… Je to velmi vyhrocené, bylo jednání s ředitelkou. Dcera byla druhý den po nemoci ve škole a učitelka se po ní už zase vozí. Tím vlastně dceru vyčleňuje z koletivu. Dcera je velmi společenská, miluje děti, sociální kontakty. Jsem z toho velmi zklamaná a nechci holku stěhovat ze školy do školy. Zpět jí dávat nechci. Škola v naší obci je velmi nekvalitní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18567 příspěvků 07.11.18 13:36

Rozumím tomu dobře, že dcera je ve třetí třídě a ty pro ni hledáš třetí školu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:39
@hanka.br. píše:
Rozumím tomu dobře, že dcera je ve třetí třídě a ty pro ni hledáš třetí školu?

Jo rozumíš tomu dobře. Pokud bych narazila na nějakou kvalitní, nemusela bych dítě stěhovat. Paní psycholožka z poradny se vyjádřila v tom smyslu, že paní učitelka je nekompetentní, když má ve třídě dvacet dětí a k ruce asistetku a není schopná udělat pro moje dítě nic navíc. Nevím, jestli je tak neempatická, takže vůbec nechápe o co jde, nebo je tak zákeřná a naopak chápe, že dcera bude potřebovat trochu víc pozornosti, než je jí ochotná dát, tak jí chce vyštípat. Každopádně jsem o prázdninách našla inzerát, kde ředitelka hledala učitelku konkrétně pro tuhle třídu. Učitelka o existenci inezerátu nevědala. Pokud by mě paní ředitelka upozornila na to, že má ve škole nekompetetního a neempatického pedagoga, dítě bych tam nedala, co myslíš…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18567 příspěvků 07.11.18 13:49

@tiffany To jsi ty…No já nevím, asi nemůžu dát ruku do ohně za každou učitelku, ale vysvětli mi, z jakého důvodu by se nějaká paní učitelka chovala zákeřně k nějaké holčičce. To prostě nedává smysl. Neuraž se, ale jsou rodiče, kteří spadají do kategorie „věčně nespokojený rodič“ - (bez ohledu na tvůj nick, odpovídala jsem ti jako anonymní) a tomu se nezavděčí žádný učitel. Učitel je u nich vždycky zákeřný, nechápající, málo empatický a o tom jsou rodiče přesvědčeni, i když v podstatě jediným zdrojem těchto informací jsou děti. A nezlob se na mě, informace směrem od dětí jsou vždycky poněkud zkreslené. Jako třetí škola ve třetí třídě, to je slušný masakr vzhledem k dítěti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 13:59
@hanka.br. píše:
@tiffany To jsi ty…No já nevím, asi nemůžu dát ruku do ohně za každou učitelku, ale vysvětli mi, z jakého důvodu by se nějaká paní učitelka chovala zákeřně k nějaké holčičce. To prostě nedává smysl. Neuraž se, ale jsou rodiče, kteří spadají do kategorie „věčně nespokojený rodič“ - (bez ohledu na tvůj nick, odpovídala jsem ti jako anonymní) a tomu se nezavděčí žádný učitel. Učitel je u nich vždycky zákeřný, nechápající, málo empatický a o tom jsou rodiče přesvědčeni, i když v podstatě jediným zdrojem těchto informací jsou děti. A nezlob se na mě, informace směrem od dětí jsou vždycky poněkud zkreslené. Jako třetí škola ve třetí třídě, to je slušný masakr vzhledem k dítěti.

Věděla jsem, že tu anonymitu nedám, ale tedy hned druhý příspěvek, to jsem moula :mrgreen: Bohužel tu píšu fakta. Je to všechno jak zlý sen. Ve školce, kam dcerka chodila měla dva roky v předškolácích (odklad) paní učitelku, která před tím a teď učí v první třídě na škole, kam jsem dceru dala. Je to paní, která učí dlouhá léta, má před důchodem. Říkala, že moje dcera a ještě jedna holčička jsou nejchytřejší ze třídy. Jak jsem psala, tak zprávu z PPP ještě nemáme, ale dle toho, co paní psychložka říkala, tak dcera má nadprůměrné IQ a vysoce nadprůměrnou sociální inteligenci, na druhé straně poruchu pozornosti, nějakou dyslexii a velmi špatnou paměť. Proto prý působí, jako že ví, ale jen dělá že neví, ale ona fakt neví, protoře buď to nezachytí, nebo si to nepamatuje… Učitlka se po ní opravdu vozí děsným způsobem. Čekám na tu zprávu, ale pochybuji, že pokud tohle ta učitlka dokáže, že se něco změní. Je těžké to popisovat, co vše se tam děje. Vyvolala jsem schůzku s ředitelkou, učitelka je totálně mimo. Když jsem byla ve věku dcerky, tak běžel seriál „My všichni školou povinný“. Nikdy by mě nenapadalo, že budu zažívat něco podobného, co zažívala maminka toho malého Olivy. Je to jak paralela. Labilní neempatická učitelka a empatické zranitelné dítě. Jinak učitelé v dosavadní škole byli až moc benevoletní. Nemá díky tomu žádné správné návyky - škrabe, když jsem jí řekla, proč nepíš lépe, panu učiteli to takto stačí, atd. Ve třetí třídě už by měli učitelku, která je známá tím, že na děti stále řve. Je to malá škola, ředitelka těsně před důchodem, takže taková doba kamenná. Prnví třída moc hodná paní učitlka, až moc, druhá třída, moc hodný pan učitel, až moc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:10

@hanka.br. a zpátky určitě dcerku dávat nechci. Tak třeba prý mají povinnou četbu, mají napsat 6 stránek do čtenářského deníku. Strašně to prožívá maminka jedné holčičky, tak mi to tak hrdě říkala. A já jí říkám - a to vám není divné, že děti neumí gramatiku a mají psát 6 stránek slohu? To moje dcerka se teď učí skloňování podstatných jmen, to se neučíte? Ne to ne prý… Tak tohle mi přijde dost hodně mimo. Moje dcera přečte půl stránky a je z toho celá opocená a stejně neví, co čte… Těšila jsem se, jak budu svému dítěti číst před spatním - nezájem. Nakoupila plnou knihovnu knížek - zbytečně. Čtení, ani poslouchání četby jí nepřináší žádnou radost. :? Co mě štve nejvíc, že jsem novou paní učitelku žádala, aby mi řekla svůj názor, že já sice nemám srovnání, ale že mi u dcery přijde, že má těžkosti s učením. Dcera chodila ze školy víc a víc otrávená, až to jednoho dne vygradovala poznámkou, kde jsem se dozvěděla, že nemá OPAKOVANĚ pomůcky, domácí úkol. OPAKOVANĚ! Ta učitelka mě vůbec neinformovala a to jsem jí o to výslovně žádala. Dceru už měla zařazenou ve škatulce „lajdák“ a řekla mi, že moc dobře ví, jen dělá že neví…

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 07.11.18 14:13

http://www.centrumnadani.cz/…am-skol.html

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:21
@Levandule121 píše:
http://www.centrumnadani.cz/…am-skol.html

Díky, ale tohle je pro nadané děti. Já potřebuji nějakou školu, která je toleratní k žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Je to hlavně o lidech. Nechci, aby dcerka rezignovala. Byla jsem s ní teď doma, byla nastydlá. My jsme toho probraly… Když jde do školy, domů si nic ze školy nepřinese, jen zklamání a únavu. Takže není možné, abych se s ní učila odpoledne, nemůže to dohnat, je utahaná z toho, jak se ve škole přepíná, stejně nestíhá, je pomalá, frustrovaná. Byl jsem z toho hotová, ale paní psycholožka mi to vysvětlila - má špatné soustředění, takže na to, aby se soustředila spotřebuje víc enegie, než běžné dítě a pak je prostě hrozně unavená.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:26
@Anonymní píše:
@hanka.br. a zpátky určitě dcerku dávat nechci. Tak třeba prý mají povinnou četbu, mají napsat 6 stránek do čtenářského deníku. Strašně to prožívá maminka jedné holčičky, tak mi to tak hrdě říkala. A já jí říkám - a to vám není divné, že děti neumí gramatiku a mají psát 6 stránek slohu? To moje dcerka se teď učí skloňování podstatných jmen, to se neučíte? Ne to ne prý… Tak tohle mi přijde dost hodně mimo. Moje dcera přečte půl stránky a je z toho celá opocená a stejně neví, co čte… Těšila jsem se, jak budu svému dítěti číst před spatním - nezájem. Nakoupila plnou knihovnu knížek - zbytečně. Čtení, ani poslouchání četby jí nepřináší žádnou radost. :? Co mě štve nejvíc, že jsem novou paní učitelku žádala, aby mi řekla svůj názor, že já sice nemám srovnání, ale že mi u dcery přijde, že má těžkosti s učením. Dcera chodila ze školy víc a víc otrávená, až to jednoho dne vygradovala poznámkou, kde jsem se dozvěděla, že nemá OPAKOVANĚ pomůcky, domácí úkol. OPAKOVANĚ! Ta učitelka mě vůbec neinformovala a to jsem jí o to výslovně žádala. Dceru už měla zařazenou ve škatulce „lajdák“ a řekla mi, že moc dobře ví, jen dělá že neví…

u nás už v první třídě děti psaly zapisovaly si. nejde o pravopis, ale o to naučit se plynule psát a umět vyjádřit se. Bylo nám to tak vysvětleno a dává mi to smysl. To že hledáš pro malou třetí školu je prostě divné. pokud má dcera těžkosti s učením, tak navštiv PPP a nech si malou zkouknout. V klasické státní škole se prostě učitelka nemá šanci věnovat slabším dětem na úkor ostatních. pokud budeš mít podložené dcera může dostat asistenta a nemusíš měnit školu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:31
@Anonymní píše:
u nás už v první třídě děti psaly zapisovaly si. nejde o pravopis, ale o to naučit se plynule psát a umět vyjádřit se. Bylo nám to tak vysvětleno a dává mi to smysl. To že hledáš pro malou třetí školu je prostě divné. pokud má dcera těžkosti s učením, tak navštiv PPP a nech si malou zkouknout. V klasické státní škole se prostě učitelka nemá šanci věnovat slabším dětem na úkor ostatních. pokud budeš mít podložené dcera může dostat asistenta a nemusíš měnit školu

Psala jsem, jak to máme s PPP a ohledně asistentů jsem psala, že už teď má učitelka ve třídě asistentku a k tomu pouze 20 dětí. Tobě přijde v pořádku, že učitelka si dítě zařadí do škatulky lemplů a tím je s dítětem vyřízená. Buď je tak neschopná, že nepozná, že s dítětem není něco v pořádku a nebo je tak zákeřná a ví, že by si tím přidělala práci navíc. Je pro ní jednodušší si dítě zařadit mezi lajdáky a zlomit nad ním hůl, než se mu více věnovat a zjistit, v čem je ten zakopaný pes. Ty bys takové učitlce svoje dítě svěřila a důvěřovala bys jí?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 14:32
@Anonymní píše:
u nás už v první třídě děti psaly zapisovaly si. nejde o pravopis, ale o to naučit se plynule psát a umět vyjádřit se. Bylo nám to tak vysvětleno a dává mi to smysl. To že hledáš pro malou třetí školu je prostě divné. pokud má dcera těžkosti s učením, tak navštiv PPP a nech si malou zkouknout. V klasické státní škole se prostě učitelka nemá šanci věnovat slabším dětem na úkor ostatních. pokud budeš mít podložené dcera může dostat asistenta a nemusíš měnit školu

Učit se plynule psát s gramatickými chybami? Nejsem odborník, ale tohle je podle mě velký nesmysl.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 07.11.18 14:43
@Anonymní píše:
Díky, ale tohle je pro nadané děti. Já potřebuji nějakou školu, která je toleratní k žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Je to hlavně o lidech. Nechci, aby dcerka rezignovala. Byla jsem s ní teď doma, byla nastydlá. My jsme toho probraly… Když jde do školy, domů si nic ze školy nepřinese, jen zklamání a únavu. Takže není možné, abych se s ní učila odpoledne, nemůže to dohnat, je utahaná z toho, jak se ve škole přepíná, stejně nestíhá, je pomalá, frustrovaná. Byl jsem z toho hotová, ale paní psycholožka mi to vysvětlila - má špatné soustředění, takže na to, aby se soustředila spotřebuje víc enegie, než běžné dítě a pak je prostě hrozně unavená.

Podle mě se třetí škola snese. Skoro jsme to se stejně starým dítětem udělali také. Jinak ve Fortikove seznamu je třeba ZŠ Ořech, která je normální, ale shodou okolností tam měli nadané a naučili se s nimi pracovat. Prima vedení. Pan Fortik doporučoval ještě další 2 ZS tím směrem, ale už si nepamatuji. Spoj se s ním, třeba Ti poradí. :kytka:

debra.morgan
Závislačka 3726 příspěvků 07.11.18 14:53

ja nevim, ale stálého učitele bude mít tak ještě ve 4. třídě a pak bude mít na různé předměty různé kanotry… to budeš kvůli každému, který se na ni blbě podívá měnit školu? působí to na mě spíš, že problém bude jinde než ve škole :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 15:19
@Anonymní píše:
Učit se plynule psát s gramatickými chybami? Nejsem odborník, ale tohle je podle mě velký nesmysl.

Takže lepší nepsat vůbec jo? :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 15:25
@Anonymní píše:
Věděla jsem, že tu anonymitu nedám, ale tedy hned druhý příspěvek, to jsem moula :mrgreen: Bohužel tu píšu fakta. Je to všechno jak zlý sen. Ve školce, kam dcerka chodila měla dva roky v předškolácích (odklad) paní učitelku, která před tím a teď učí v první třídě na škole, kam jsem dceru dala. Je to paní, která učí dlouhá léta, má před důchodem. Říkala, že moje dcera a ještě jedna holčička jsou nejchytřejší ze třídy. Jak jsem psala, tak zprávu z PPP ještě nemáme, ale dle toho, co paní psychložka říkala, tak dcera má nadprůměrné IQ a vysoce nadprůměrnou sociální inteligenci, na druhé straně poruchu pozornosti, nějakou dyslexii a velmi špatnou paměť. Proto prý působí, jako že ví, ale jen dělá že neví, ale ona fakt neví, protoře buď to nezachytí, nebo si to nepamatuje… Učitlka se po ní opravdu vozí děsným způsobem. Čekám na tu zprávu, ale pochybuji, že pokud tohle ta učitlka dokáže, že se něco změní. Je těžké to popisovat, co vše se tam děje. Vyvolala jsem schůzku s ředitelkou, učitelka je totálně mimo. Když jsem byla ve věku dcerky, tak běžel seriál „My všichni školou povinný“. Nikdy by mě nenapadalo, že budu zažívat něco podobného, co zažívala maminka toho malého Olivy. Je to jak paralela. Labilní neempatická učitelka a empatické zranitelné dítě. Jinak učitelé v dosavadní škole byli až moc benevoletní. Nemá díky tomu žádné správné návyky - škrabe, když jsem jí řekla, proč nepíš lépe, panu učiteli to takto stačí, atd. Ve třetí třídě už by měli učitelku, která je známá tím, že na děti stále řve. Je to malá škola, ředitelka těsně před důchodem, takže taková doba kamenná. Prnví třída moc hodná paní učitlka, až moc, druhá třída, moc hodný pan učitel, až moc.

Syn taky skrabal, je levák, tak jsem holt nakoupila další písanky a trénovali jsme doma. Jako jestli to stačí odpověď dcery, ze podle učitele je to OK a ty s tím nic nedelas, tak z tvé strany je to taky laxní přístup. S dětmi se totiž rodiče učí, alespoň u nás to tak funguje. Stejně tak dohlizim na to, aby měl úkoly. Jo jsou špatné školy, špatní kantoři, ale z tvých příspěvků mi přijde, že je chyba i někde jinde ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >