Šikana prvňáka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ištar
Povídálka 40 příspěvků 07.11.18 06:30
Šikana prvňáka

Dobrý den, mám dotaz syn mi chodí do první třídy a říká že ho tam kluk a holka (romové) kopou a jinak ubližují, že mu vzali štětec. Ptala jsem se na to učitelky a ta řekla že se tam nic takového nestalo a ještě když jsem naznačila že věřím víc synovi tak se osupila že má 30tiletou praxi. A pak ještě ze syna vylezlo že po něm chtěli stovku, nebo mu budou ubližovat dál. To za mě teda nebylo a už vůbec ne v první třídě. 8o 8o Poraďte co dělat. Myslím že učitelka kecá. Jelikož kdyby měla svědomí čistý tak se nerozčilý když ji naznačím že ji nevěřím.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 07.11.18 06:35
@Ištar píše:
Dobrý den, mám dotaz syn mi chodí do první třídy a říká že ho tam kluk a holka (romové) kopou a jinak ubližují, že mu vzali štětec. Ptala jsem se na to učitelky a ta řekla že se tam nic takového nestalo a ještě když jsem naznačila že věřím víc synovi tak se osupila že má 30tiletou praxi. A pak ještě ze syna vylezlo že po něm chtěli stovku, nebo mu budou ubližovat dál. To za mě teda nebylo a už vůbec ne v první třídě. 8o 8o Poraďte co dělat. Myslím že učitelka kecá. Jelikož kdyby měla svědomí čistý tak se nerozčilý když ji naznačím že ji nevěřím.

A dokázal by to syn učitelce říct sám? Já se pošťuchovala ae sestrou jak blázen, ale když po mě vystartovala partička mladsích cikáňat, nezmohla jsem se na nic. A doma jsem taky nic neřekla.
Možná by pomohlo, kdyby se k němu přidali další. Takoví hrdinové jistě neútočío jen na jednoho. Třeba by pak víc důkazů učitelku přesvědčilo.

Petra Z
Hvězda diskuse 52184 příspěvků 07.11.18 06:37

Po učitelce bych chtěla zápis z vašeho rozhovoru. Abys měla něco v ruce. Ale to by mela ona mit5,protože z každé takové schůzky by měl být písemný záznam podepsaný tebou a jí.
A jí bych řekla,že problém tu je a s ní evidentně k řešení nedojde,proto se obrátím na vedení školy.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12889 příspěvků 07.11.18 06:39
@Petra Z píše:
Po učitelce bych chtěla zápis z vašeho rozhovoru. Abys měla něco v ruce. Ale to by mela ona mit5,protože z každé takové schůzky by měl být písemný záznam podepsaný tebou a jí.
A jí bych řekla,že problém tu je a s ní evidentně k řešení nedojde,proto se obrátím na vedení školy.

Pokud se jí zeptala nekde mezi dverma,tak mít zápis rozhodně nebude. Ten se dělá že schuzky,která je oficiální.

Petra Z
Hvězda diskuse 52184 příspěvků 07.11.18 06:45

@vokishka pravda ,tak ještě jednou a sjednat oficiální schůzku

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 07.11.18 07:00

Kdyz se to treba stane o prestavce, dozor je kde? Jasny, ze uca tyhle veci bude zapirat, protoze smrady vyloucit nemuzou bohuzel a sama se boji, kdyby se to resilo, az ji tam nabehnou jejich rodice… smrady bych po skole odchytla sama a poslala je s jejich chovanim do riti.

Medičkaa
Kecalka 154 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 07:12

Vlastní zkušenost nemám ale kamarád teď řešil to samé se svým synem. Nakonec to šel řešit osobně s tím „šikanátorem“ a jeho rodiči. Udělal na kluka bubu a když si pak šel otec toho kluka stěžovat, tak ještě taky malém jednu dostal… noo já osobně bych asi nikoho zmydlit nešla ale efekt to každopádně mělo takže tak…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:20

V prvé řadě bych nejspíš poučila syna, že v tomto případě má okamžitě všechno hlásit a bonzovat učitelce. Následně bych ho poučila, že se nemá těch smradů bát a má se spojit s nějakými kamarády a nařezat jim. Kdyby se problémy opakovaly a stupňovaly, šla bych rovnou za ředitelkou/em školy, případně i zvažovala změnu třídy.

Uživatel je onlineKráličice
Extra třída :D 13086 příspěvků 07.11.18 07:26

@Tiger-lily - nařezat jim asi ne..spíš bych řekla, aby se bránil, když zaútočí.. :think:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:33
@Králičice píše:
@Tiger-lily - nařezat jim asi ne..spíš bych řekla, aby se bránil, když zaútočí.. :think:
:think: Tak nějak asi, ale aby se proti nim semkli s nějakými jinými dětmi, protože ti když jsou dva, tak si na jednoho dovolí. Když se jim postaví 5 dětí najednou, tak zalezou.
sucuba
Kecalka 220 příspěvků 07.11.18 07:50

Oznamte to ředitelce školy, zkuste promluvit s osobou, která dělá ve škole preventistu (také se jim říká metodik primární prevence) , ta by vám mohla poradit jak postupovat, a hlavně oni mají za úkol to s těma dema řešit. Učitelky většinou udělají ‚tytyty Pepíčku už to nedělej‘ ale žádný efekt to nemá.
A ty děti, které takhle šikanuji jsou taky v 1. třídě?

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 07.11.18 08:18

Vem to oficiální cestou. Požádejte o schůzku, kde to proberete a chtějte zápis. Škola to musí řešit, od toho tam mívají i preventistu. Poptejte se i ostatních rodičů. Je potřeba to utnout v začátku. Pokud škola nebude jednat, tak bych pohrozila policií, školní inspekcí atd.
Kluka poučte, jak se bránit, pokud se jim postaví, nejspíš ho nechají být. Zvážila bych i nějaké bojové umění.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 07.11.18 08:24

Syn to vzdy musi v prvy rade rict ucitelce.
Dceru taky otravovali dva mali cikani, nic strasnyho, ale porad do ni huceli. Dceri jsem rekla, at jim nejdriv rekne, at toho nechaji, kdyz nenechaji, at jde za ucitelkou. Takhle bonzovala snad kazdy den asi mesic a prestali :lol: ale nase ucitelka je zlata :)

Ištar
Povídálka 40 příspěvků 07.11.18 10:42

Tak jsem to řešila s policií tak se zjistilo že syn byl trochu váhavý a pravděpodobně si i něco přikrášlil, jelikož i když je ve škole pilný a bezproblémový žák tak má bujnou představivost tak zašli do školy. Jelikož já jako matka nemohu vyslýchat spolužáky tak se to vyřešilo ale dneska jeden nikdy neví když s ním ve škole není a učitelka se ohání třicetiletou praxí. A je to dilema věřit dítěti to je povinnost matky, ale poznat pravdu od lži? A i když jsou dvě učitelky tak nemohu vidět a slyšet všechno.

GabinkaCh
Závislačka 2557 příspěvků 07.11.18 11:45

Celkově mi učitelky ohledně šikany přijdou velmi laxní.Pokud by se ale ubližovalo jejímu děcku,či vnoučeti to by asi bylo jiné.Já být učitelkou tak by mě asi vyhodili protože nesnášim tyhle smrady :oops: kteří chtějí ubližovat :zed: U nás třeba holka je tretím rokem ve školce a chlap jí od začátku říkal,ať si nikdynenechá ubližovat a ať to kdyby něco vrací.Na šikanu si nikdy nestěžovala ( díkybohu) Nastupovala do školky jako citlivé dítě které si nechá vše líbit.Teď je úplý opak.Výřečná,ráz­nější.Je to tak dobře.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >