Novorozenec a přebalování

397
15.3.17 19:08

Novorozenec a přebalování

Ahoj maminky.
Jdu si pro radu. Mam 4denni miminko a v porodnici mi rikali ze mam přebalovat vzdy pred kojenim a kdyz nakojim nemam si prdiku do pliny vsimat (prebalit jak vstane at ji zase nerozbaluju), fungovalo to dobre v porodnici. Dneska nás pouštěli domu a rikali ze jak zacne kakat žlute znamena to ze ji nic nechybí hned v porodnici uz mela žlutou stolici. Po příchodu domu krasne usla spala dlouho, prebalilo se nakrmilo a byla s nama vzhuru kdyz zacala zyvat tak jsem prebalila znovu pokakanou dala nakojit a jen co jsem ji dala do postýlky zase jsem slysela jak strasne moc tlaci a tece ji zase kakani. Ale spi dal je blbost ji zase budit a přebalovat kdyz bych zase kojila a zaae nanovo? Nebo nechat spat tzv "v pokakane pline " a pockat az vstane? Byla by to treti pokakana plenka behem asi dvou hod. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13818
15.3.17 19:10

Když slyším, že se pokajdí, tak vždy přebalím a to i když právě usne - on je tak unavený, že stačí cucnout prsa a je zase v limbu. Mně by se taky nelíbilo spát v hovínkách…
A malej se zvládne po… několikrát i během pár minut. Takže vyměním plenu, pokadí se, vyměním, pokadí se a to zvládne i několikrát :mrgreen:

Příspěvek upraven 15.03.17 v 19:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
15.3.17 19:11

Ja sem nechavala spat, prebalil se kdyz se vzbudil, takle bys ji akorat probudila, byla by mrzuta a uspavali byste nanovo a nikde nemas psano ze se po nakrmeni nepokaka znova :D
Edit: ale myslim to tak, ze se prebalil az po krmeni a kdyz se po… behem spani tak sem ho nechala dospat. Opruzenej nikdy nebyl.

Příspěvek upraven 15.03.17 v 19:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7237
15.3.17 19:12

Když jsem uložila a slyšela, že se dítko pokadilo, přebalila jsem spící. Nemyla jsem ve vodě, ale využila ubrousky. Byla to rychlá akce.
Raději jí přebalit a v nejhorším probudit než mít opruzené dítko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
15.3.17 19:13

Jejda jejda, není dobré poslouchat vše, co ti řeknou v porodnici. Máš snad vlastní pocity a přece si všechno uděláš tak, jak to vyhovuje tobě a miminku. Přebal až chvíli po krmení, moje doporučení. Miminko se při jídle uvolní a už to jede do plenky.
:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.3.17 19:13

Já bych teda nenechala v pokakané plínce, bude mít opruzeniny, přebaluj jak je potřeba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3231
15.3.17 19:15

Jj klidně přebaluj až po krmení, když se ti pokakává po krmení. Máš svůj instinkt ten je nejlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
15.3.17 19:15

Řiď se instinktem. Netřeba dělat to tak, jak Ti někde někdo řekne. Časem si v tom uděláš určitě systém sama. Jinak bych pokaděné novorozeně přebalila, nedovedu si představit potom ten zadeček, kdyby v tom mělo 2 hodiny spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18823
15.3.17 19:16

Určitě bych přebalila, vždyť se ti oprudi. Navíc je to holka ať to nemá rozpatlane všude. Já bych tedy přebalovala až po jídle, s plným bříškem se líp tlačí tak se ti spíš pokaka po kojení než před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
15.3.17 19:17

Mě taky říkali přebalovat po nakojení že dítěti se při kojení začnou hejbat střeva…no ale malá měla reflux takže jakákoli manipulace hned po kojení nereálná, i po odříhnutí, takže jsem přebalovala spíše s delším odstupem po jídle aby se celá nezeblila. Ale když se holt celá ze***** tak jsem ji v tom nenechala.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7320
15.3.17 19:18

Pokakane dite bych vzdy prebalila. Nenapadloby me nechat ho v tom. Vzdy jsem prebalila pred kojenim, pri kojeni dite usnulo a spalo. Pokud se pokadi, prebalila bych znovu. Podle potreby proste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
15.3.17 19:20

Já jsem najedu stránku rada ze mi konečne po asi dvou hod. Snažení usla a budit a zase davat pit mi přijde blaznive když jsem uz kojila tak třikrát k tomu jeste ublinkava tak dáváme po troskach a vzdy odbrneme, ted konecne usla a zase ji budit kdyz byla uz mrzuta a uzyvana nadruhou stranu fakt slyším podruhe jak ji to slo do plinky…dilema
Ale spi dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
15.3.17 19:23

Děkuji za informace. Jdu přebalovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kazda.m
15.3.17 19:24
@pistamonta píše:
Já jsem najedu stránku rada ze mi konečne po asi dvou hod. Snažení usla a budit a zase davat pit mi přijde blaznive když jsem uz kojila tak třikrát k tomu jeste ublinkava tak dáváme po troskach a vzdy odbrneme, ted konecne usla a zase ji budit kdyz byla uz mrzuta a uzyvana nadruhou stranu fakt slyším podruhe jak ji to slo do plinky…dilema
Ale spi dal

Tak jestli se ted dvakrat zkadila do jedny pliny tak ji to za chvili potece i usima

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
20826
15.3.17 19:39

Taky jem přebalovala až po kojení a klidně i spící dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat