Novorozenec - čím mazat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 26.09.11 20:30
Novorozenec - cim mazat??

ahoj holky,
mam strach z atopickeho ekzemu, ku ktoremu mame v rodine asi nejake dispozicie. Prveho synceka som mazala slnenc. olejcekom a sebamedom a stejne na to dost trpel /museli sme liecit vsetkym moznym, napr. excipialom/.

Teraz u druheho rozmyslam, co lepsie kupit, zacala som weledou - olejcekom, ale stejne mam pocit, ze ma suchu pokozku z toho - drobne biele supinky - suche miesta. Nemate nejake doporucenie? diky

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Andulis
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 26.09.11 20:32

Jednoznačně řadu Sebamed baby a na zadeček a opruzeninky a tvoje prsa Bepanthen mast :-)

Lama Lama
Hvězda diskuse 41989 příspěvků 2 inzeráty 26.09.11 20:35

Mažu bambusckým máslem. Pokud se objeví suchá místa, sléčím Excipialem.

careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 26.09.11 20:36

slunecnicovy olej na vlhkou pokozku a pak kdyz uz tak neco prirodniho, treba Weledu

pampalin
Závislačka 3943 příspěvků 26.09.11 20:36

Jsem taky pro SebaMed, taky jsme použivali a i já mám atopickej ekzém v anamnéze.

careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 26.09.11 20:36
Alpaka píše:
Mažu bambusckým máslem. Pokud se objeví suchá místa, sléčím Excipialem.

ano, nebo bambucky maslo :-)

fragola
Generální žvanilka 24169 příspěvků 26.09.11 20:36

My mazali Excipialem - mast s mandlovým olejem (neobsahuje ureu). Mazali jsme s tím na doporučení MUDr. loupající se tělíčko, novorozencké akné atd. :wink:

xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 26.09.11 20:37

taky máme suchá ložiska.. dr nám doporučila Vitaleu, ale nám líp zabíral sudocrem, nebo můžeš zkusit robátko, nebo obyč. modrou indulonu

hofka
Extra třída :D 14701 příspěvků 26.09.11 20:41

Extrasuchý místa - po porodu se loupaly ručičky a nožičky - jsem mazala mastným Bepanthenem, na radu v porodnici. Pak už normálně Babylove mlíkem, ale malá nemá problém.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 58284 příspěvků 26.09.11 20:48

Já mazala panenským olivovým olejem :-)

Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 26.09.11 20:48

My používáme levandulovou mastičku, dá se koupit v lékárně bez receptu, je výborná (doporučila nám ji doktorka). Nebo stačí fakt obyčejná indulona. Pokud se loupete olejíčky nejsou dobré, protože vysušují pokožku.

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 26.09.11 20:51

… no toto je prave ono, tiez som to niekde uz pocula, ze olejicky vysusuju? preco sa teda doporucuju? nechapem…

AnastazieB
Echt Kelišová 7841 příspěvků 26.09.11 20:54

Po porodu se oloupe dítě vždycky, to není žádná suchá kůže :wink: Já jsem nemazala, ale dávala jsem mandlový olej do vody při koupání. Pokud měl suchou kůžičku třeba na tvářičkách, mazala jsem bambuckým máslem.

yriel
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 26.09.11 20:56
jayjay píše: … no toto je prave ono, tiez som to niekde uz pocula, ze olejicky vysusuju? preco sa teda doporucuju? nechapem…

Oleje vysušují, když se mažou na suchou pokožku, pokud mažete na vlhkou, potom nevysuší

Lama Lama
Hvězda diskuse 41989 příspěvků 2 inzeráty 26.09.11 20:56
AnastazieB píše:
Po porodu se oloupe dítě vždycky, to není žádná suchá kůže :wink: Já jsem nemazala, ale dávala jsem mandlový olej do vody při koupání. Pokud měl suchou kůžičku třeba na tvářičkách, mazala jsem bambuckým máslem.

mě se ani jedno díte klasicky neoupalo, tak jak to mají děti běžně. Ale dcera má vysoveně taková exematická suchá ložiska na loktech

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osm přirozených způsobů, jak snížit krevní tlak

Vysoký krevní tlak nebolí, ani není doprovázen jasnými příznaky. Obvykle se... číst dále >

V soutěži Moje rozmarné léto jsme rozdali ceny, soutěžícím děkujeme

Celoprázdninová fotosoutěže Moje rozmarné léto skončila. Rozdali jsme ceny v... číst dále >

Reklama