Reklama

Novostavba - dítě kašle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarousek89
Nováček 9 příspěvků 12 inzerátů 01.02.18 11:06
Novostavba - dítě kašle

Dobrý den, měsíc bydlíme v novostavbě a u dcery 20 měsíců se projevil noční dusivý kašel. Pediatr má podezření na alergii, na vyšetření jdeme příští týden. Má někdo podobnou zkušenost, že by mohl být kašel z důvodu nového prostředí? Myslí si, že barvy, nábytek, nové prostředí by mohlo být příčinou. Případně zda odezněl někomu kašel sám nebo léčbou? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 01.02.18 11:13

Jakou máte doma vlhkost? Tam bych já osobně hledala příčinu jako první.

Klarousek89
Nováček 9 příspěvků 12 inzerátů 01.02.18 11:17

Máme dřevostavbu, vlhkost kolem 60% a hodně větráme, takže to myslím, není nic hrozného

Reee
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 01.02.18 11:21

Kdysi jsem byla na výstavě dřevostaveb v Praze v Letňanech. A jen několikahodinový pobyt tam mě zlikvidoval na týden hlasivky. Takže ano, klidně může holčička na něco reagovat. Lepidla, ředidla, klihy, barvy. A nebo taky jen a pouze je nastydlá. At jí pediatr nabere krev na alergo markry a pošle vás na alergo

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 01.02.18 11:21

U nás se taky nějak přibližně v tomto období objevil první alergický kašel :(, později mě ještě napadla souvislost s očkováním MMR v 18ti měsících. Ale je fakt, že jsem i v té době nastoupila zpět na poloviční úvazek do práce, takže i možný stres.. těžko říct, ale už jí to zůstalo a je léčena na astma

ississ
Nováček 9 příspěvků 01.02.18 11:23

Když jsme se nastěhovali do novostavby (také dřevostavba), tak cca 2-3 měsíce jsem trpěla alergií (byla zima, nic nekvetlo, v létě na to trpím). Přešlo to samo. Myslím, že to opravdu bylo tím, jak vysychá nový nábytek, kuchyně, barvy, jak píšete. Stěhovali jsme se téměř okamžitě po dostavení. Vlhkost máme podobnou, ale stejně hooodně větrám. U dětí zkušenost nemám. Zkuste ji dát spinkat do jiné místnosti.

ississ
Nováček 9 příspěvků 01.02.18 11:24

Ještě doplním, teď už bydlíme druhý rok a já jako alergik a třeba můj taťka jako těžký astmatik nemáme vůbec žádný problém.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25827 příspěvků 01.02.18 11:30

Mě třeba dělá problém nový nábytek, který není ze dřeva, ale z různých desek a slepeni, který není s uzavřeným povrchem (jako třeba kuchynská dvířka) - pořád cítím tu „vůni“ překližky (třeba v sedačce, nebo v rozkládacím gauči) a nutím mě to kašlat. takže jestli máte i nový nábytek, tak to může být třeba tím.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 01.02.18 11:30
@Klarousek89 píše:
Máme dřevostavbu, vlhkost kolem 60% a hodně větráme, takže to myslím, není nic hrozného

Pak bych pátrala po plísni. Taky jsem se z nepochopitelného důvodu v noci dusila a po odsunutí skříně jsme našli plesnivou stěnu. Po jejím odstranění už OK.

Klarousek89
Nováček 9 příspěvků 12 inzerátů 01.02.18 11:35

Děkuji za reakce. Malá kašle ať je ve svém pokojíčku nebo v ložnici. Většinou to bývalo přes noc poslední dobou i přes den. Uvidíme příští týden na alergologii. Spíš mě zajímalo zda to někdo měl a přešlo ho to samo.. Jak jde na alergloogii člověk jednou, vždy mu něco najdou

Lucie_Sx
Závislačka 3008 příspěvků 01.02.18 11:37

Samotnou by mě zajímalo, jestli je schopen to vyšetřit - zjistit.
Obecně můžou dělat paseku barvy, nátěry a hlavně lepidla - v podlahách, v lepených dřevěných panelech, veškerém nemasivním nábytku, kobercích…

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 01.02.18 11:55
@Klarousek89 píše:
Děkuji za reakce. Malá kašle ať je ve svém pokojíčku nebo v ložnici. Většinou to bývalo přes noc poslední dobou i přes den. Uvidíme příští týden na alergologii. Spíš mě zajímalo zda to někdo měl a přešlo ho to samo.. Jak jde na alergloogii člověk jednou, vždy mu něco najdou

Dovolím si s tebou nesouhlasit. Byla jsem s dcerou na alergologii v 6ti letech po půlročním kašli ve dne v noci a nenašli jí nic. Dokonce první otázka paní doktorky zněla: „Co se před půlrokem změnilo?“ A byl to můj nástup do práce a její setrvání ve školce přes polední spaní, se kterým jsem já nebyla vnitřně smířená. Jakmile jsem si to odpustila a ujasnila si, že já chci být v práci a ona to ve školce zvládna, přestala ze dne na den kašlat.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 01.02.18 11:58
@Klarousek89 píše:
Dobrý den, měsíc bydlíme v novostavbě a u dcery 20 měsíců se projevil noční dusivý kašel. Pediatr má podezření na alergii, na vyšetření jdeme příští týden. Má někdo podobnou zkušenost, že by mohl být kašel z důvodu nového prostředí? Myslí si, že barvy, nábytek, nové prostředí by mohlo být příčinou. Případně zda odezněl někomu kašel sám nebo léčbou? Děkuji

Nedávno mi zákazník vyprávěl, jak celé dětství prokašlal právě po nastěhování do nového bytu. Když potom byt pronajal, noví nájemníci si pozvali hygienika, protože začali mít stejné respirační potíže. Hygienik zjistil vysoké hodnoty výskytu formaldehydu a to způsobovalo právě tento dusivý kašel, až do zvýšených hodnot asthmatu. Někdy stačí i koupit nový nábytek, v zimě se větrá méně, než v létě, tudíž se hodnoty v místnosti zvýší a pod.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 01.02.18 12:01

A pochopitelně alergologie neodhalí reakci na formaldehyd. Testuje se na nejpravděpodobnější alergeny. Nevím zda tuhle látku odhalí nějaké odběry. Ale určitě to bude mít souvislost právě s tím materiálem v dřevostavbě. Zakladatelko na tvém místě bych neváhala a nechala dům otestovat a dál řešila podle nálezu toxických látek. Určitě to řekni na té alergologii, co máš za podezření. Určitě existuje cesta jak nechat otestovat ty odběry i na tyto látky.

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 01.02.18 12:06
@Klarousek89 píše:
Děkuji za reakce. Malá kašle ať je ve svém pokojíčku nebo v ložnici. Většinou to bývalo přes noc poslední dobou i přes den. Uvidíme příští týden na alergologii. Spíš mě zajímalo zda to někdo měl a přešlo ho to samo.. Jak jde na alergloogii člověk jednou, vždy mu něco najdou

Moje obě děti měli nějaké respirační potíže, které jsme vždycky zvládly bez doktorů. Až jednou jsme na tu alergologii fakt museli a kvůli neléčené alergii to u nich došlo až do asthma. Takže to určitě není tak, že alergolog ti něco najde, ale že můžeš předejít obrovským potížím, které by bez léčby v bodoucnu tvé dítě mělo. A věř, že není skutečně příjemné vidět, jak dítě lapá po dechu, sotva nasedne na kolo nebo při obyčejném běhání s dětmi.. Polední spánek ve školce je banalita. Tady jde o budoucnost jejího plnohodnotného života.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >