Reklama

Nový start do života

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 11:07
Novy star do zivota

Jedna moje kamaradka mi poradila „jestli chces opravdu zapomenout priznej si, ze proste nejsi ok a on ten divny pocit casem zmizi“ priznavam, ze nic nezvladam a jako osoba jako zena s urcitou davkou hodnoty jsem selhala ve vsech smerech, priznavam ze jsem svou sebeuctu a predevsim rozum zapomnela nekde hluboko v supliku.. copak se da takhle cloveka znicit? Jen tak mavnutim proutku? Nebavi me se kazde rano probouzet a dodavat si odvahu slovy ze to musim preci zvladnout, ze nic jineho mi preci nezbyva..ne nezvladam absolutne nic a kazdy novy nadech me boli. Ta bolest je neskutecna a ja citim, ze uz ji neovladam. Vzdy jsem chtela beztarostny zivot plny pohody nic nereseni a free myslenek a hele kde misto toho ve svych 24 letech jsem.. jsou dny kdy si dodavam odvahy a do vseho se hrnu a chci vse vyzkouset hned me to prejde a jsem bez znamky zivota vydrzela bych v takovemto stavu cumet do blba nekolik hodin jen sedet a zirat. Pred temito pocity utikam i tim, ze je radeji zaspim! Jsem divna? Kde se hleda ten novy zacatek a zivotabudic? Neco co clovekq naplnuje a ma pocit ze tu neni zbytecne? Cokoliv co pomaha na spatny vyber lasky na ponizovani se a nechani se vyuzivat? Jak si clovek muze pomoct sam? V zadnem pripade se nechci litovat ale nekdy si rikam ze spravedlnost neexistuje clovek rozda cistou lasku a vrati se mu to timto zpusobem proc??? Asi uz jsem se zblaznila naprosto..asi nema cenu tady rozebirat cely pribeh, kazda z nas to zna kdyz chlap znici zenu..myslite si ze by mi pomohla odbrona pomoc? Nebo se mi lekari jen vysmeji co to vlastne resim a ze to proste prejde? Skoro vubec nejim a jen brecim nikoho noveho si najit ani nemohu nejde to.. pracuji s lidmi muj vykon v praci to ale neomezuje vubec obavam se i toho ze popr. naky lekarsky zaznam by mi mohl jen uskodit.. asi jsem se sem potrebovala vypsat konecne neco rict a podelit se ikdyz anonymne.. prosim vas o jakekoliv rady a vase zkusenosti mnohdy je horsi psychicke deptani od protejsku nezli to fyzicke budu rada kdyz se vyhneme jakymkoliv posmeskum ona to opravdu neni sranda a ten pocit vzteku sama na sebe mi opravdu staci, dekuju :-(

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32998 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 11:11

:hug: :hug: Jejda, ty sis asi čerstvě prošla něčím moc ošklivým. Velmi mě to mrzí… :( Možná to bude chtít nějakou delší terapii, nemůžu posoudit podle jednoho textu, ale tipla bych to opravdu na depresivní a úzkostné stavy. Zkus napsat paní psycholožce na tuto adresu: poradna@emimino.cz, určitě ti dá nějaké rady do začátku a možná nasměruje někam dál. Co pomůže? Jedině zkušenost, žít normální život, vyzkoušet si, že se to dá, že je fajn… chce to čas… bude líp, neboj. :kytka:

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 19.03.18 11:16

Osobně mi pomohlo věnovat se sama sobě, vidat se s přáteli, mít svůj koníček (tenkrát jsem dělala historický šerm), učit se nové věci (začala jsem experimentovat v kuchyni a více péct). Odborná pomoc by ti možná pomohla, ale taky možná stejně tak vypovídání se kamarádce, prožití si všech těch pocitů, nepotlacovat je. A taky existuje kniha Učebnice sebelasky od Kolaříkové, ta je taky fajn :hug:

Emimin7
Echt Kelišová 8044 příspěvků 19.03.18 11:17

K té odborné pomoci, pokud máš pocit, že to sama nezvládáš, pak je pomoc namístě. A určitě se ti nevysmějí. Podle toho, co píšeš, tím určitě nic nezkazíš. A záznam o vyšetření nebude nikde uveden.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 11:18

@Tiger-lily : Taková poradna zde je? Jé, tak to děkuji o tom jsem vůbec netušila :srdce:

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 19.03.18 11:18

Třeba by ti psycholog pomohl, vypovídáš se, poradí ti, jak to zpracovat…

Jinak mně pomohlo vrhnout se na studium, věnovat se sobě, sportovala jsem, cestovala a koupila jsem si křečka :mrgreen: jmenoval se Fredy a byl to ten největší kámoš.
Hlavně jsem hned nenavazovala další vztah. Chce čas se z toho dostat.
Sport je super, endorfiny pomohou.

Ale u tebe to je asi hlubší, neboj se vyhledat pomoc, kamarádku, mamku, bráchu… Nebo klidně psychologa, od toho tu jsou ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 11:30

@Emimin7 : ono se to nikam nezadává? To lékaři musejí ne?

Petrapetra35
Povídálka 39 příspěvků 19.03.18 11:31

@Vrba Jana : Děkuji po té knize se určitě podívám.. jaký je návod na to nenechat se pořád dokola zmanipulovat? :roll:

Emimin7
Echt Kelišová 8044 příspěvků 19.03.18 11:33
@Anonymní píše:
@Emimin7 : ono se to nikam nezadává? To lékaři musejí ne?

Budou to mít jen ve vlastní evidenci, takže o návštěvě bude oficiálně vědět jen konkrétní lékař a nikdo jiný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 11:34

@radkka : také jsem vždy chvíli plná energie a mám chut zkoušet nové věci bohužel mě to hned přejde.. ani vlastně nemám co.. určitý koníček na co bych se zaměřila

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 19.03.18 11:37
@Anonymní píše:
@radkka : také jsem vždy chvíli plná energie a mám chut zkoušet nové věci bohužel mě to hned přejde.. ani vlastně nemám co.. určitý koníček na co bych se zaměřila

Najdi něco nového :kytka: Já si řekla, že si nenechám zničit život, přece nebudu ve dvaceti brečet do polštáře kvůli blbovi, mám na víc :pankac: kousla jsem se a dala se do toho. Ale jak říkám, u mě to nebylo až takové :hug: Určitě najdi někoho, komu se vypovídáš.

Černá vdova
Echt Kelišová 8476 příspěvků 19.03.18 11:49
@Anonymní píše:
Jedna moje kamaradka mi poradila „jestli chces opravdu zapomenout priznej si, ze proste nejsi ok a on ten divny pocit casem zmizi“ priznavam, ze nic nezvladam a jako osoba jako zena s urcitou davkou hodnoty jsem selhala ve vsech smerech, priznavam ze jsem svou sebeuctu a predevsim rozum zapomnela nekde hluboko v supliku.. copak se da takhle cloveka znicit? Jen tak mavnutim proutku? Nebavi me se kazde rano probouzet a dodavat si odvahu slovy ze to musim preci zvladnout, ze nic jineho mi preci nezbyva..ne nezvladam absolutne nic a kazdy novy nadech me boli. Ta bolest je neskutecna a ja citim, ze uz ji neovladam. Vzdy jsem chtela beztarostny zivot plny pohody nic nereseni a free myslenek a hele kde misto toho ve svych 24 letech jsem.. jsou dny kdy si dodavam odvahy a do vseho se hrnu a chci vse vyzkouset hned me to prejde a jsem bez znamky zivota vydrzela bych v takovemto stavu cumet do blba nekolik hodin jen sedet a zirat. Pred temito pocity utikam i tim, ze je radeji zaspim! Jsem divna? Kde se hleda ten novy zacatek a zivotabudic? Neco co clovekq naplnuje a ma pocit ze tu neni zbytecne? Cokoliv co pomaha na spatny vyber lasky na ponizovani se a nechani se vyuzivat? Jak si clovek muze pomoct sam? V zadnem pripade se nechci litovat ale nekdy si rikam ze spravedlnost neexistuje clovek rozda cistou lasku a vrati se mu to timto zpusobem proc??? Asi uz jsem se zblaznila naprosto..asi nema cenu tady rozebirat cely pribeh, kazda z nas to zna kdyz chlap znici zenu..myslite si ze by mi pomohla odbrona pomoc? Nebo se mi lekari jen vysmeji co to vlastne resim a ze to proste prejde? Skoro vubec nejim a jen brecim nikoho noveho si najit ani nemohu nejde to.. pracuji s lidmi muj vykon v praci to ale neomezuje vubec obavam se i toho ze popr. naky lekarsky zaznam by mi mohl jen uskodit.. asi jsem se sem potrebovala vypsat konecne neco rict a podelit se ikdyz anonymne.. prosim vas o jakekoliv rady a vase zkusenosti mnohdy je horsi psychicke deptani od protejsku nezli to fyzicke budu rada kdyz se vyhneme jakymkoliv posmeskum ona to opravdu neni sranda a ten pocit vzteku sama na sebe mi opravdu staci, dekuju :-(

Najdi se psychologa, který se Tebou bude mluvit. Můžeš mít buď placeného nebo neplaceného (fungují třeba v rodinných poradnách a nemusíš tam chodit v páru). Já jsem tam chodila sama.
Nejdřív se musíš pobabrat na dně a pak jednoho krásného dne, až toho rochnění budeš mít dost, se prostě odrazíš a začneš znovu žít. Odrazit se můžeš jedině ode dna.
Věnuj se aktivitám, které by Tě bavily nebo které Tě bavily dřív. Nebo si najdi nové aktivity. Je toho tolik, co můžeš dělat.

Vrba Jana
Povídálka 49 příspěvků 19.03.18 12:09
@Petrapetra35 píše:
@Vrba Jana : Děkuji po té knize se určitě podívám.. jaký je návod na to nenechat se pořád dokola zmanipulovat? :roll:

Ono je to vlastně jednoduché. Věřit sama sobě, vědět, co chci a co ne, nebýt závislá na okolí.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32998 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 12:14
@Anonymní píše:
@Tiger-lily : Taková poradna zde je? Jé, tak to děkuji o tom jsem vůbec netušila :srdce:

Jasně, že je. Určitě ti aspoň pomůže překonat počáteční stud bavit se o svých problémech s někým tváří v tvář. Držím palce. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama