Nožičky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 14:58
Nožičky

Ahoj maminky, předem se omlouvám, zda přidávám diskuzi někam „jinam“, nebo se opakuje, nic jsem nenašla.
Chtěla bych se optat, Barče je skoro 16 měsíců, chodí asi 4 měs., ale má jaksi vybočené patičky. Je to normální, než se jim vytvoří klenba? Palečky i prstíky má, řekla bych dobré, je ta pata je trochu vytočená a příjde mi, že trochu stojí jakoby právě na té klenbě. Zkusila jsem to vyfotit, moc to tam není vidět, a Bára se pořád mrskala, tak foto nic moc. Snad jsem to napsala srozumitelně, máte s tím některá zkušenost? Jestli mám jít k lékaři.. Děkuji za reakce, Míša

Reakce:
misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 15:00

Obrázek mi nejde.. :nevim:

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 15:01

Už..

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 31.05.10 15:02

zkusila bych ortopeda. Moje malá od narození vtáčí nožičky, i jsme to zkoušeli rozcvičovat trošku pomohlo ale pořád maličko vtáčí. a až začne chodit tak se máme ještě ukázat na ortopedii, tam co jsme chodily s kyčlema, a dr. jí ještě zkontroluje. Co pak to nevím :nevim:

Mili-lili
Extra třída :D 10378 příspěvků 31.05.10 15:42

To vypadá na ploché nožky :think:
Asi by bylo lepší s tím zajít.

mroe
Extra třída :D 14566 příspěvků 31.05.10 16:24

Ja myslela, ze vsechny male deti maji plochou nohu, klenba se u nich teprve tvori, ne? Ja myslim, ze pokud ma botky s pevnou patou, je jeste brzy neco resit… Julca vtacela spicky tak, ze si o ne zakopavala, byli jsme u ortopeda a ten nas poslal pryc, ze tohle bude resit, teprve az bude vtacet takhle nozky tak ve dvou letech, ze se deti teprve uci chodit a do dvou let se vetsina takoveych veco srovna sama…tak teda nevim… :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 31.05.10 17:22

S tímto bych zašla k doktorce, resp. na rehabilitaci… po čtyřech měsících už by měly nožky vypadat lépe, podle mne by to chtělo pocvičit…

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 17:25

Holky, díky, zítra zajdeme k doktorce. Určitě lepší teď, než něco zanedbat. Vůbec nevím, nemám s tím zkušenost a co jsem se ptala známých, rodičů, nikdo nic neví.. Tak je na řadě doktor. Děkuji

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 31.05.10 18:26

Ahoj, dcera je na tom podobně, možná to má i horší. Už jsem o tom dvakrát mluvila s doktorkou. Říkala, že je to v pořádku a že i kdyby nás poslala na ortopedii, tak by ji s tím do čtyř let věku stejně nic nedělali. Dala nám letáček s cvikama pro ploché nohy, ale ty jsou pro nás ještě dost těžké, takže zatím necvičíme.

Ale vypadá to teda děsně, vlastně má stejný tvar nohy jako tchýně a ta už byla s chodidly 2× na operaci :roll:

inap
Závislačka 4618 příspěvků 31.05.10 20:53

Ortoped pockal do 2 let, a pak napsal vlozky. Mala ma plochy nozky a taktez vyboceny paticky. Prvne jsme tam byli taky kolem 18 mesicu.

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 01.06.10 10:11

Tak jsme byly u doktorky, zatím je to dobré, ale malá má nosit „tvrdé“ botky, s koženou podrážkou a kotníčkové, aby nedávala nohy do stran, prý se ta noha v té botě „stabilizuje“. Žádné měkké bačkorky. Tak půjdeme koupit tvrdé bačkory na doma :-) . Díky za reakce a všem zdravé nožky, M.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >