Nožky do X...

3425
1.4.10 20:12

Nožky do X...

Ahojky, potřebuju poradit… Naše malá má celkem dost nožky do X, k tomu ploché nohy, nosí ortop. vložky do bot, ale ortoped na ty „křivé“ nožky nic nedoporučil, jen to konstatoval. Nevíte, je nějaké cvičení, které by ty nohy trošku srovnalo nebo z toho vyroste..? Vzpomínám si, že já jsem taky měla „křivule“, ale v pubertě jsem se vytáhla a mám je rovné… :-)
Díky za rady…

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11162
1.4.10 21:06

Tak s cvičením neporadím,ale náš malej měl zase nohy do O a vyrostl z toho…Ještě loni v létě je měl do O a přes zimu se mu narovnaly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.4.10 21:19

Já měla úžasné nožky iksovky, vyrostla jsem z toho - teď mám nohy do O :D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
1.4.10 21:19

Na rodině je dlouhý článek o vývoji dětských nohou, je tam podepsán nějaký MUDr.
Zde výňatek:
U dětí je tvar chodidla ovlivňován vývojem osy končetin, který u zdravých dětí probíhá tak, že novorozenec má nejdříve dolní končetiny fyziologicky vyoseny do tvaru písmene O. Ve dvou letech přecházejí do tvaru písmene X a v dospělosti jsou prakticky rovné. Dospělé ženy pak mívají dolní končetiny mírně ve tvaru X, u mužů bývají rovné nebo podle druhu zatěžování mírně do O.

A tady je odkaz: http://www.rodina.cz/clanek855.htm

Kdysi jsem četla jiný článek, ze kterého si matně pamatuju, že vývoj postavení dolních končetin je u dětí ukončen až kolem sedmého roku věku a že tou proměnou „rovné, do X, do O“ procházejí postupně všechny děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
1.4.10 21:58

No jo, ale ona má ty nožky fakt hoodně do X, když má kolínka u sebe, tak se mi mezi kotníčky vejdou 3 prsty.. :-) Sukýnku jí teda moc nedávám, v kalhotech to jakž takž zamaskujem.. :lol: Takže to nemám nijak řešit..? Myslíte, že z toho vyroste,jo? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
1.4.10 22:01

Ahoj,
chodíme na ortopedii se stejným problémem - syn má také ploché nohy a nohy do X. U nás je to dědičné (manžel má taky nohy do X).
Co se týče cviků, tak syn ani žádné nemá, jen má od ortopeda doporučeno sedět v turecném sedu, nesedět mezi patama (což nikdy nedělal, neumí to) a jízdu na tříkolce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
1.4.10 22:14

Malý má taky do X a řešili mu jen ty ploché nohy.
X-ky má po mně, měla jsem je oooopravdu strašné a tlápala jsem brutálně špičkama dovnitř. V tělocviku jsem při pozoru nedala kotníky k sobě ani omylem. Zůstalo mi to téměř do puberty, kdy jsem si to začala uvědomovat a silou vůle začala chodit špičkama rovně.
Je to týden, co mi to rehabka vysvětlila tak, že to bylo tím, že mám hodně slabá bedra, tím jsem povolila pánev a výsledkem byla kolena u sebe.
Tak možná by byl řešením přiměřený pohyb, aby se posílil trup, břišní a zádové svalstvo. Ale nevím, jak se to u takto malých dětí dělá.
Malá to má po mně taky (ten slabý trup) a už to má lepší, ale po Vojtovce. Ještě existuje Bobath therapy, což by se u tvé dcery hodilo asi víc vzhledem k věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
2.4.10 12:43
Anduli píše:
No jo, ale ona má ty nožky fakt hoodně do X, když má kolínka u sebe, tak se mi mezi kotníčky vejdou 3 prsty.. :-) Sukýnku jí teda moc nedávám, v kalhotech to jakž takž zamaskujem.. :lol: Takže to nemám nijak řešit..? Myslíte, že z toho vyroste,jo? :-)

Anduli - to se jako za ní stydíš, že má křivé nohy a sukýnku nenosí???Vždyt je malinka - na tom přece nesejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
2.4.10 13:16

Lizbeth, ale nestydím, to víš, že ne, to o té sukýnce jsem napsala spíš z legrace, pro mě je nejkrásnější na světě i s křivýma nožkama. :-)I když už jsem se ve svém okolí setkala s nějakými narážkami a trošku s výsměchem, proč ji rvu do sukně, že modelka z ní nebude. :roll: Hlavně mě vytočí, když to někdo řekne před ní. :pocitac:
Taky si myslím, že z toho vyroste, že je to snad normální, ale kdyby existovaly nějaké ty cviky,tak proč tomu trošku nepomoct.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28792
2.4.10 13:24

Taky jsem měla výstavní nohy do x,vyrostla jsem z toho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
2.4.10 14:13

Naše zase podědila ploché nožky - a pěkně sešmajdává botky. Ach jo.Holt s dědictvím se těžko něco dělá.
Ale ty xky snad nebudou tak hrozné - jak říkají ostatní, je možnost, že z toho vyroste :lol: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
2.4.10 19:26

Lizbeth, ploché nožky má právě taky, sehnat pořádné boty s pevnou patou je celkem kumšt, ale ted se nám povedly jedny u Bati za 500Kč, jsou super pevné,t ak snad jí chvilku vydrží. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
8.4.10 13:21

My taky máme nohy do X u toho staršího a byli sme na rehabilitacích posláni do Hradce Králové kde je Podiatrická ordinace firma Medsport, pan doktor Havrda, tel 495522207. Udělali nám poloviční vložky do bot, jakoby pod patu a nárt aby ta noha měla klenbu a vyrovnala se. Od VZP je vyšetření zdarma a vložky 200,– Kč. Jinak nás ale ujistil že je naprosto zdravý a ta křivost není taková jaká se zdá.Udělali nám různá vyšetření na kterých je to vidět. tak snad jsem pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5996
20.4.10 22:02

Mám taky nohy do X. I moje mamka i babička, ale my to máme bohužel dáno dědičnou vadou kostí. Máme takto zakrivených více kostí, ale nejde to videt. V sukni me moc neuvidíte a kalhoty jedine siroke idealne do zvonu. Stydím se za ně velice moc. A věřím, že budu mít kluky (u nich je o mnoho menší šance na stejnou nemoc).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama