Nurofen čípky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
16631
5.12.11 20:32

Je to tak jak psaly holky - jsou dvě gramáže.

Paralen - Panadol - oba léky jsou se stejnou účinnou látkou - paracetamolem.

Půlení, ukrajování čípků - vždycky musíš podélně - pokud chceš dát půlku.Učinná látka je zhruba uprostřed a tím, že bys uďobla konec - tak ji nezmenšíš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81479
5.12.11 20:37
Navli píše:
Je to tak jak psaly holky - jsou dvě gramáže.

Paralen - Panadol - oba léky jsou se stejnou účinnou látkou - paracetamolem.

Půlení, ukrajování čípků - vždycky musíš podélně - pokud chceš dát půlku.Učinná látka je zhruba uprostřed a tím, že bys uďobla konec - tak ji nezmenšíš.

ptala jsem se doktorky i v lékárně a celé jsou homogenní hmota, účinná látka je všude

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
970
5.12.11 20:57
Navli píše:
Půlení, ukrajování čípků - vždycky musíš podélně - pokud chceš dát půlku.Učinná látka je zhruba uprostřed a tím, že bys uďobla konec - tak ji nezmenšíš.

to jsem vůbec nevěděla, já to vždycky půlím napříč :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14046
5.12.11 21:30
barhule píše:
tak nejspíš asi dělají více druhů,tyto mají takovou oranžovo stříbrnou krabičku…a je to nurofen 125 mg, tak jestli nejsou trošku silnější.....on byl pán takovej zmatenej v tý lékarně, přišlo mi, že si na toho Mikuláše trošku přihnul :-D, když jsem po něm chtěla panadol, mluvil o paralenu, ibalgin pro děti mu nic neříkal,takže se raději ptám. …:-D děkuji za odpověď, nejspíš dám, chudák se docela trápí…

oboje jsou stejne balene, jen jedny obsahuji 65 a druhe 125mg, dej podle vahy

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43031
6.12.11 07:37

puli se to podelne, aby se to lip zavedlo mrneti do zadku :-) kdyz ma zadkodiru dost velkou, tak je to uplne jedno :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
170
6.12.11 12:09

ještě jednou všem díky za rady......

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Evelina1705
13.3.12 15:20

Přesně jak píšou holky, já jsem používala na malého do 2 let 60mg balení - čípky + sirup a teď už mám 125g balení čípky, sirup máme stále taky :-) jelikož syn už si těžko nechá dát něco do zadečku :-)

  • Citovat
  • Upravit
karinaP
18.10.12 21:28

pomeranč

No, určitě to nebude takový lepidlo jako panadol, to je fakt hnus fialovej

  • Citovat
  • Upravit
karinaP
23.10.12 21:12

chutná:-)

Tak už jsem otestovali - teda ne že bych byla nadšená z nemoci… a pomeranč chutná stejně jako jahůdka. dokonce mi přišlo, že malej uvítal s povděkem změnu

  • Citovat
  • Upravit
1740
24.11.13 13:17

@Saricat Jsem asi divná, ale mě se ty čípky nedrolí vůbec nijak…kde je uchováváš?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
846
24.11.13 13:43

Taky jsem teď dávala malému až 3. čípek- ty první se rozpůlily. Byla tam „bublina“ a když jem jej zaváděla, ruplo to. Radši dávám sirupy, naštěstí ani u jednoho dítěte není problém. Jen to jedno při teplotě blinká, tak musí čípek, dávám fakt raději paralenový. Ale je pravda, že se mi nikdy nelámaly tak jak teď

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
47103
24.11.13 13:45

Nemám s Nurofen čípky absolutně problém. A používám je raději než Panadol, lépe zabírají. Necpu dítěti do žaludky přídavné srajdy v sirupu, zabírá to rychleji - za mě spokojenost. Nic se mi nedrobí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81479
24.11.13 14:15

Tak nemám s drobením problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
47103
24.11.13 14:48
@Saricat píše:
@sovicka1 Tak o zabírání ani slovo, ale to je účinnou látkou, proto se ptám po jiných ibuprofenových čípcích, ale v těch nurofenových mi právě taky přijde, že jsou bublinky a pak je z toho drobenka.

já myslím, že pro takhle malé děti jiné ibuprofenové nejsou. Též jsem to zjišťovala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6594
18.4.16 18:59

Holky, dítku jsem tedď naměřila v zadečku 38,6… než jsem došla pro čípky, usnul bez nich… má tedy i kašel hnusný suchý a rýmu…nestihla jsem dát ani kapky

Mam mu ho dát teď nebo až se vzbudí?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek