Nutrilon, Nutrilon Forte a hlad

22
8.2.05 13:16

Nutrilon, Nutrilon Forte a hlad

Ahojte,
tak dneska je to přesně 1 měsíc, co náš Kubíček opustil pohodlnou skrýš ve své mamince a skoro stejně tak dlouho řešíme, jak často krmit.
Problém je v tom, že Kuba je věčně hladový. Přes veškeré snahy o kojení jsme k tomuto stavu nedošli a od počátku jsme nuceni podávat mléko umělé. A protože v nemocnici dostával Nutrilon, zůstali jsme u něj. Jenže se zdá, že prostě Kubovi nestačí, po hodině má opět hlad. Zkusili jsme silnější variantu Forte, avšak bez úspěchu, neboť pocit hladu oddálilo jen o půl hodinky. Navíc nás lékařka od jeho pužívání odradila, že prý ničí ledviny, uff. Lékařka trvá na tom, že děti s umělou výživou mohou být krmeny vždy nejdříve po 3 hodinách, ne dříve, no ale to jsou doma muka, náš věčný hladovec to není schopen vydržet, no a koneckonců my rodiče také ne, takže se dopustíme „prohřešku“ ? a sem tam mu dáme už po 2 hodinách. Myslíte si, že opravdu riskujeme hodně?

Moc děkuji za Vaše připomínky a zkušenosti. Případně, existuje něco ještě výživnějšího? Lékařka nás odrazuje od změny značky, že prý to miminkovský žaludek nemá rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
8.2.05 15:18

Ahojda,
já jsem Nutrilon Forte používala od 12dne na dokrm,mám velké a hladové mimi:-)))(už v porodnici dostával navíc) a dr mi nic o ledvinách neříkala…navíc jsem zkoumala krabice a zas tak velký rozdíl v hodnotách to není…Už si to přesně nepamatuji,ale když byl takhle malý,tak jsem mu dávala po 2h(myslím 1měsíc)…To poznáš,pokud je spokojený,hlad určitě nemá… 8) Teď jsme na Sunaru a je nám fajn…Dle tabulek by měl jíst jen 5krát denně a v noci ne,ale on papká 5krát denně a ještě 2krát v noci…Je trošku větší,ale žádné vady na kráse ani zdraví nemá a dr je spokojená stejně jako já… :D :D Je to individuální…když máš pocit,že má hlad,tak mu dej najíst… :D
Kokhi a Vena 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
8.2.05 19:46

Ahojky Ivuldo,
tak já mám od své paní doktorky jiné informace ohledně intervalu mezi krmeními.
Máme holčičku, teď jsou jí 2,5 měsíce. Taky se nám kojení nevedlo, takže asi od 2 týdnů dáváme Nutrilon. Začali jsme normálním Nutrilonem 1. Paní doktorka řekla, že máme krmit po 2 až 3 hodinách a v žádném případě ne v delším intervalu! Takže jsem krmila někdy po 2, někdy po 3. Ale stále se mi zdálo, že malá ječí hlady. Taky jsem koupila Nutrilon Forte, ale špatně ho snášela, blinkala. Už jsem myslela, že snad potají koupím Nutrilon 2! Ale zatím jsem vytrvale houpala na ruce, vozila venku v kočárku, prostě uklidňovala, a strašně jsem se těšila do další poradny a doufala jsem, že nám doktorka doporučí Nutrilon 2 (tedy pokračovací).
Mezitím jsem taky přešla na Nutrilon 1 Omneo, což je varianta šetrnější k miminkovskému trávení (kvůli větrům, bolení bříška a podobně, ale trošku dražší). Pláč malinko ustal, ale stále jsem krmila 8-9 krát za den.
Jenže v 7 týdnech v poradně paní doktorka řekla, že jsme rychle přibrali a že máme zvolnit a krmit po 3 až 3,5 hodinách. Tvrdila jsem jí, že má malá pořád hlad, ale ona mě přesvědčovala, že s takovým váhovým přírustkem hlad prostě nemá a že zkrátka brečí, a mám ji tedy uklidňovat, jak se dá - dudlíkem, chováním na ruce, houpáním, uspáváním.
Zařídila jsem se podle toho a teď krmíme za 3 až 3,5 hodiny, a v noci vydržíme i 8 nebo 9 hodin bez papání.
Podle doktorky má mimi přibrat 10-30 deka za týden, takže jestli nepřibíráte míň, tak možná Kubík anitak nemá hladík. Třeba ho trápí prdíky nebo se prostě chce chovat na ruce.
To, že někdy miminko špatně reaguje na změnu mléka, je pravda, neplatí to vždy, ale já to tedy můžu potvrdit. Každé miminko je jiné, známé třeba holčička zrovna Nutrilon blinkala a musela dát Sunar.
Zkus ale Kubíka fakt zpacifikovat, třeba si nakonec zvykne na ty větší intervaly jako my! A řekla bych, že je naše Péťa i spokojenější, od té doby, co krmíme méně často.
Tak snad si to nějak přebereš a přeju, aby Ti Kubík vyrostl v pořádného chlapáka!! :D A kdyby měl přeci jen hlad, klidně mu to po těch 2 hodinách dej.
papa Petra a Petruška 2,5 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
8.2.05 20:42

Ahoj holky,
jen pro informaci - rozdíl mezi Nutrilonem a Nutrilonem forte je takový, že forte obsahuje větší podíl kaseinu než syrovátky (podobně jako kravské mléko), kdežto obyč. Nutrilon má víc syrovátky, čímž se víc podobá mateřskému mléku a tím je pro dítě stravitelnější. Hlavně úplně maličké děťátka (aspoň do 2-3 měsíců) by forte dostat neměly. Je pravda, že kasein líp zasytí, takže interval krmení se prodlouží. Pokud ne, asi to není hladem! Někdo tu psal i o Nutrilonu 2, je dobře že jej nakonec nedal, protože toto mléko je pro dítě, které nemá ještě nemléčné příkrmy nutričně nedostatečné! Vlastně je vhodnější podávat Nutrilon 1 klidně do konce prvního roku, než dát předčasně dvojku.
Přeji co nejmíň problémů s papáním, jak už bylo psáno, miminko nemusí plakat jen hlady, u uměle živených je dobré se řídit i váhovými přírůstky.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.2.05 08:54

AHOJKY.
MY JSME TAKY OD DRUHÉHO TÝDNE ZAČLI PŘIKRMOVAT NUTRILONEM.MALÁ MI PO KOJENÍ POŘÁD PLAKALA,TAK JSEM TO NAKONEC NEVYDRŽELA,DALA JÍ LAHEV A EJHLE ,BYL KLID.
A TAKY JSME ZE ZAČÁTKU KRMILI PO 1,5-2 HODINÁCH.DOKTOROVI JSEM NIC NEŘÍKALA,AŽ ASI V 1,5 MĚSÍCÍCH SE NÁS ZEPTAL JAK ČASTO JÍ TAK JSEM ŘEKLA ŽE PO DVOU HODINÁCH-UŽ TO STEJNĚ TAK BYLO.ŘEKL AT TO ZKUSÍME PROTÁHNOUT NA 3.TAK JSME TO ZKUSILY A MALÁ SI BĚHEM DVOU TÝDNŮ ZVYKLA.SICE BYLO TAKY TROCHU PLÁČE,ALE PŘEŽILI JSME TO VŠICHNI.
OD 2.5 MĚSÍCŮ JSME MUSELI PŘEJÍT NA NUTRILON AR 1-TEN PROTIBLINKACÍ-PROTOŽE AT JSME MALÝ DALI COKOLIV TAK TO BĚHEM PĚTI MINUT LETĚLO VEN.
NEVÍM,MOŽNÁ ŽE JE TO JEN MŮJ POCIT,ALE PŘIJDE MI,ŽE TENHLE NUTRILON JI I VÍC ZASYTÍ,TAKŽE VYDRŽÍME I ČTYŘI HODINKY A NEZBAŠTÍ TOHO TOLIK.
NO A PŘIBÍRÁME TAKY PĚKNĚ.
TAK NEVÍM ALE TŘEBA BY TENHLE POMOHL
HODNĚ ŠTĚSTÍ S PAPÁNÍM PŘEJE HELČA A ANETKA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.2.05 10:00

nutrilon forte

Ahoj,
teda vy jste mi daly s tím článkem, jak je nutrilon forte špatnej 8O Teď jsem z toho špatná i já..... Mám skoro 5-ti měsíční holčičku a protože mi papala nutrilon už v porodnici (mlíčko se mi nějak ne a ne udělat), pokračovala jsem s tím i doma. Ale mojí prťavce to nějak nestačilo, takže i jak doktor, tak v lékárně, poradili, ať používám nutrilon forte. No a ten jsme jí dávali až do ukončeného 4. měsíce. A teď si přečtu, že to není nic dobrého :cry: Doufám, že jsem tý mojí berušce nijak neublížila........

• Nahlásit
  • Citovat
483
9.2.05 14:52

Klotyldo,
nic špatného na Nutrilonu forte nevidím,to si zas moc bereš…Pro mimi jsou všechna mléka počáteční velmi kvalitní,přečti si krabice a uvidíš,že ten rozdíl není tak velký…:-))))Kromě toho také obsahuje prebiotika,které pomáhají všechny látky ve střevě dobře vstřebat… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 21:22

Zdravím
Mám malého Otesánka kterému je 2,5 měsíce a běžná dávka nestačí a pláče hlady. Doktor nám doporučil N Forte, tak jsme šli do lékárny a řekli nám že to neznají a prodali nám N good sleep ale není to pořád ono, prosím o radu kde se dá ten fantastický N Forte sehnat???předem díky za rady,..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
14.7.15 08:21
@Irirs.Akrapovic píše:
Zdravím
Mám malého Otesánka kterému je 2,5 měsíce a běžná dávka nestačí a pláče hlady. Doktor nám doporučil N Forte, tak jsme šli do lékárny a řekli nám že to neznají a prodali nám N good sleep ale není to pořád ono, prosím o radu kde se dá ten fantastický N Forte sehnat???předem díky za rady,..

Použivala jsem nutrilon Forte u obou dětí ještě před 16 měsíci jsem ho kupovala a spokojenost.Ted jsem ho známe doporučila a nesehnala ho což mě překvapilo. Neprodavá se náhodou pod jiným názvem ani na internetu není. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama