Obavy z nástupu do práce do státní správy

Anonymní
25.11.20 08:43

Obavy z nástupu do práce do státní správy

Ahojky, potřebuju malinko uklidnit a povzbudit, že „se to dá“. Mám děti, synovi v lednu budou 4, chodí do školky, kde se mu líbí, a druhačku. Byla jsem doposud OSVČ a svůj pracovní čas si řídila sama a pracovala méně než by odpovídalo celému úvazku (taky samozřejmě za méně pněz). Děti tedy měly docela luxus, dost často jsem je mohla vyzvednout po obědě, mohly mít hodně mimoškolních zálib, stíhala jsem vše. Nyní se ale situace změnila. Jednak jsem přišla o zásadního klienta, bo koronavir, a jednak také už mi skončil rodičák, takže už OSVČ „hlavní“, se zálohami 5000. To byla mimořádně nešťastná finanční kombinace, podnikání přestalo dávat smysl, byla jsem skoro v minusu. Tak jsem si začala hledat práci a našla. Od nového roku nastupuju na velmi slušné služební místo ve státní správě, za moc hezké peníze s mou praxí (konečně se zúročuje, že jsem dřela už od matury zároveň se studiem VŠ) a v té vysoké platové třídě. I lidi tam vypadali moc sympaticky a na náplň práce se těším, je mi blízká a mám k ní praxi. Potud dobrý. Ale co je horší. Je to opravdu „zdřevnatělý“ úřad. Home office sprosté slovo - no znáte to…Budu tam prostě muset odsedět 8,5. Naštěstí je tam klouzavka, takže vypočítala jsem si, že když budu chodit v cca 6:40 (na šestou fakt nedávám, mám to půl hodiny), můžu v 15:10 vypadnout a obě děti vyzvedám okolo 15:45-15:50. To mi ještě nepřijde tak hrozný, ale bohužel bydlím ve velmi bohaté pražské čtvrti, kde to asi všichni mají zařízeno „jinak“ a jejich děti bývají maximálně do 3. Děti asi občas budou poslední a pěkně se proti tomu bouří. Další problém je, že nám ZUŠ nevyšla vstříc se změnou rozvrhu od pololetí a já prostě nástroj od 13:40 zvládnout nemohu, do dvou je to v práci povinné. Studentku na vodění nemohu najít a tak nevím, co s tím, zkusíme to asi půl roku nějak lepit v rodině, tu babička, tu děda, tu manžel si jednou za čas může vzít home office, dcera je nadaná a byla by to škoda. Ale asi se stane, že někdy prostě na hodinu nedojde. A další problém, tchyně. Ona nemusela nikdy v životě finance řešit, tchán moc dobře vydělává, a dělala celý život na půlúvazek, ač měla jen jednoho syna. Má mi ten plný úvazek hrozně za zlé. Děti jsou malý jen jednou, atd..řeknete určitě, že do toho nemá co mluvit, ale má, díky nim bydlíme, věnovali do začátku manželovi byt, který jsme prodali a postavili za něj dům a hypo tak platíme jen na pozemek, což je štěstí…A je to jinak hodná ženská, která nám dost pomáhá a do rodiny se neplete (ale tohle je na ní asi moc.).Ale mě už zas tak malý nepřijdou, neřeknu kdyby jim byly dva…Povzbuďte mě, že to taky běžně zvládáte…že člověk který je zvyklý vstávat v sedm, zvládne najednou vstávat v 5:30 a necvokne z toho…že si děti i tchyně na to nějak zvyknou:D ANONYM stran tchyně…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.11.20 08:48

Buď ráda za státní správu. Rozhodně lepší jak nějaký soukromý sektor, kde tě sedrou z kůže.

• Citovat
  • Nahlásit
61696
25.11.20 08:48

Čeká tě život, jaký vede spousta jiných lidí.. Liduska se časem upraví, dcera mezitím o talent nepřijde, může trénovat doma.. A ano, kašli na okolí.. Prostě je třeba nějak živit rodinu.. Vyzdvyhovala bych, že sis našla dobře placenou práci.. To je v dnešní době dost zázrak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
25.11.20 08:50

Buď ráda za práci. A tvé děti nebudou první a ani poslední, které chodí ze školky či z družiny po 15 h. A nekoukej jak to chodí ve vaší čtvrti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
25.11.20 08:54

Ve státní správě snad není pracovní doba 8,5 ale 7,5 plus 0,5 obědy takže jsi na tom stále lépe než u nějaké nadnárodní korporace, kde bys to měla pomalu 24/7. A ano spousta rodičů i u nás a to to není žádná luxusní čtvrt, má vyzvedávání děti zařízeno max do 15 plus veškeré prázdniny jsou téměř všechny děti pryč… Jak to dělají nevím. Ale než reakce okolí bych měla strach z reakci a blbych řeči ve škole/školce, protože u nás učitelky dost remcaji, když tam necháš dítě do 16:30,. přestože pracovní dobu mají do 17:30.

Příspěvek upraven 25.11.20 v 08:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 08:54
@martina.se píše: Čeká tě život, jaký vede spousta jiných lidí.. Liduska se časem upraví, dcera mezitím o talent nepřijde, může trénovat doma.. A ano, kašli na okolí.. Prostě je třeba nějak živit rodinu.. Vyzdvyhovala bych, že sis našla dobře placenou práci.. To je v dnešní době dost zázrak

Ano, vím, že tak žije skoro každý, hlavně mimo Prahu. Jen ta tchyně kdyby to nějak líp přijala, je mi blbý ji odkázat do patřičných mezí, i od ní budu potřebovat pomoct s tím občasným voděním, konec konců ona je hlavním iniciátorem hudebního vzdělávání. A kdyby ty děti už tam v půl čtvrtý nebyly poslední, budou se cítit blbě, ale co jako nadělám. Vůbec nechápu jak to řeší ostatní.

• Citovat
  • Nahlásit
31497
25.11.20 08:55

Neboooj, to zvládneš :hug: na me se tchyne taky čuřila, kdyz jsem sla do práce, ona se ‚venovala‘ dítěti :roll: ona litat nebude, tak az bude pindat, tak zdvorile vyslechni ‚dekuji za nazor‘..

A co se tyce sousedů :P hele my jsme shodou nestastnych nahod davali kluka asi 3 mesice do soukrome skolky. Byla kousicek. Kluk chodil v 8.30 a byl bezkonkurencne prvni a odchazel v 15.30 a byl posledni :lol: taky jsem to nepochopila :lol: no a co :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 08:55
@janickaIII píše:
Ve státní správě snad není pracovní doba 8,5 ale 7,5 plus 0,5 obědy takže jsi na tom stále lépe než u nějaké nadnárodní korporace, kde bys to měla pomalu 24/7.

Tak to nevím, já počítala automaticky 8,5. To by bylo dobrý ale moc nevím, moje mamka dělá v polostátním a normálně 8,5. Dozvím se příští týden u podpisu smlouvy:)

• Citovat
  • Nahlásit
6076
25.11.20 08:59
@Anonymní píše:
Tak to nevím, já počítala automaticky 8,5. To by bylo dobrý ale moc nevím, moje mamka dělá v polostátním a normálně 8,5. Dozvím se příští týden u podpisu smlouvy:)

Jo a jako super plus je to že neřeší OCR, prostě ho máš a basta. To v soukromém je OCR cesta k výpovědi. Ale taky záleží co je to tvé za odbor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
25.11.20 08:59

Je to tvá věc jestli se do práce těšíš tak to zvládnete. Já nastoupila na plný úvazek, když měl syn necelé tři a on do školky, kde byl od 6:30 do 15:50. Neznal co to je jít domů po obědě. Neměla jsme pomoc s vyzvedáváním a bylo to náročné, po roce jsme to přehodnotila a změnila úvazek na 6 hodin a hned to bylo lepší. Sama uvidíš, v práci se zapracuješ a třeba to vyřešíš podobně. Třeba se nějaká zodpovědná studentka nebo důchodkyně ještě najde. Dcerce by určitě šly zajisti soukromé hodiny, tak aby ti to vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
25.11.20 09:04
@janickaIII píše:
Ve státní správě snad není pracovní doba 8,5 ale 7,5 plus 0,5 obědy takže jsi na tom stále lépe než u nějaké nadnárodní korporace, kde bys to měla pomalu 24/7. A ano spousta rodičů i u nás a to to není žádná luxusní čtvrt, má vyzvedávání děti zařízeno max do 15 plus veškeré prázdniny jsou téměř všechny děti pryč… Jak to dělají nevím. Ale než reakce okolí bych měla strach z reakci a blbych řeči ve škole/školce, protože u nás učitelky dost remcaji, když tam necháš dítě do 16:30,. přestože pracovní dobu mají do 17:30.Příspěvek upraven 25.11.20 v 08:57

Kamarádku mam ve verejne sprave a svagrovou ve státní. Mají 8,5hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17239
25.11.20 09:06
@Anonymní píše:
Ahojky, potřebuju malinko uklidnit a povzbudit, že „se to dá“. Mám děti, synovi v lednu budou 4, chodí do školky, kde se mu líbí, a druhačku. Byla jsem doposud OSVČ a svůj pracovní čas si řídila sama a pracovala méně než by odpovídalo celému úvazku (taky samozřejmě za méně pněz). Děti tedy měly docela luxus, dost často jsem je mohla vyzvednout po obědě, mohly mít hodně mimoškolních zálib, stíhala jsem vše. Nyní se ale situace změnila. Jednak jsem přišla o zásadního klienta, bo koronavir, a jednak také už mi skončil rodičák, takže už OSVČ „hlavní“, se zálohami 5000. To byla mimořádně nešťastná finanční kombinace, podnikání přestalo dávat smysl, byla jsem skoro v minusu. Tak jsem si začala hledat práci a našla. Od nového roku nastupuju na velmi slušné služební místo ve státní správě, za moc hezké peníze s mou praxí (konečně se zúročuje, že jsem dřela už od matury zároveň se studiem VŠ) a v té vysoké platové třídě. I lidi tam vypadali moc sympaticky a na náplň práce se těším, je mi blízká a mám k ní praxi. Potud dobrý. Ale co je horší. Je to opravdu „zdřevnatělý“ úřad. Home office sprosté slovo - no znáte to…Budu tam prostě muset odsedět 8,5. Naštěstí je tam klouzavka, takže vypočítala jsem si, že když budu chodit v cca 6:40 (na šestou fakt nedávám, mám to půl hodiny), můžu v 15:10 vypadnout a obě děti vyzvedám okolo 15:45-15:50. To mi ještě nepřijde tak hrozný, ale bohužel bydlím ve velmi bohaté pražské čtvrti, kde to asi všichni mají zařízeno „jinak“ a jejich děti bývají maximálně do 3. Děti asi občas budou poslední a pěkně se proti tomu bouří. Další problém je, že nám ZUŠ nevyšla vstříc se změnou rozvrhu od pololetí a já prostě nástroj od 13:40 zvládnout nemohu, do dvou je to v práci povinné. Studentku na vodění nemohu najít a tak nevím, co s tím, zkusíme to asi půl roku nějak lepit v rodině, tu babička, tu děda, tu manžel si jednou za čas může vzít home office, dcera je nadaná a byla by to škoda. Ale asi se stane, že někdy prostě na hodinu nedojde. A další problém, tchyně. Ona nemusela nikdy v životě finance řešit, tchán moc dobře vydělává, a dělala celý život na půlúvazek, ač měla jen jednoho syna. Má mi ten plný úvazek hrozně za zlé. Děti jsou malý jen jednou, atd..řeknete určitě, že do toho nemá co mluvit, ale má, díky nim bydlíme, věnovali do začátku manželovi byt, který jsme prodali a postavili za něj dům a hypo tak platíme jen na pozemek, což je štěstí…A je to jinak hodná ženská, která nám dost pomáhá a do rodiny se neplete (ale tohle je na ní asi moc.).Ale mě už zas tak malý nepřijdou, neřeknu kdyby jim byly dva…Povzbuďte mě, že to taky běžně zvládáte…že člověk který je zvyklý vstávat v sedm, zvládne najednou vstávat v 5:30 a necvokne z toho…že si děti i tchyně na to nějak zvyknou:D ANONYM stran tchyně…

Tak tchyni máš za zlý její půl úvazek díky bohatému tchánovi. Bydlení v luxusní pražské čtvrti za jejich prachy ti už nesmrdí. Děti bude vodit ráno kdo? Ona by mohla na tu hudebku vodit i tchyně, ale to by sis radši ukousla ruku, co :mrgreen: Za běžnou praxí považuji, že jeden rodič jde do práce v šest a druhý vede děti do školky, první vyzvedává. Se vstáváním problém mám, ale pár let se to určitě vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17239
25.11.20 09:13
@PaníKadrnožková píše:
Neboooj, to zvládneš :hug: na me se tchyne taky čuřila, kdyz jsem sla do práce, ona se ‚venovala‘ dítěti :roll: ona litat nebude, tak az bude pindat, tak zdvorile vyslechni ‚dekuji za nazor‘..A co se tyce sousedů :P hele my jsme shodou nestastnych nahod davali kluka asi 3 mesice do soukrome skolky. Byla kousicek. Kluk chodil v 8.30 a byl bezkonkurencne prvni a odchazel v 15.30 a byl posledni :lol: taky jsem to nepochopila :lol: no a co :lol:

To bude jako já třeba. Dítě jde kvůli kolektivu. Zvlášť u těch soukromých je to běžné, myslím ta poloviční docházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:16
@Bubla Bůčková píše:
Tak tchyni máš za zlý její půl úvazek díky bohatému tchánovi. Bydlení v luxusní pražské čtvrti za jejich prachy ti už nesmrdí. Děti bude vodit ráno kdo? Ona by mohla na tu hudebku vodit i tchyně, ale to by sis radši ukousla ruku, co :mrgreen: Za běžnou praxí považuji, že jeden rodič jde do práce v šest a druhý vede děti do školky, první vyzvedává. Se vstáváním problém mám, ale pár let se to určitě vydrží.

Nemám nic tchýni za zlé. Je to hodna ženská, což už jsem psala Ona má za zlé mě díky své životní zkušenosti:) nemůže vodit vzdy, žije napůl v Praze a napůl 200 km za Prahou a je tu jen někdy. V zimě naštěstí víc. Když tu bude, odvede, i přes to že s mou prací nesouhlasí. Jak říkám, je hodná. Za jejich podíl na našem bydlení jsme jim vděční a zavázání, nevím proč jsi tak prudká. Dali to manželovi dobrovolně, nic jsme nechtěli. I tak si platíme velkou hypotéku. Když nabízí další peníze, samozřejmě odmítáme. Ráno bude vodit manžel, chodí do práce na 9. Jen to bude mít těžký, každého z dětí na druhou stranu a já už budu dávno pryč když budou vstávat, celý to ranní snídání dvou nejedliku, řev, nervy, popoháněni, bude na něm. Uzavíráme sázky kdo zcvokne dřív; nicméně mě manžel podporuje.

Příspěvek upraven 25.11.20 v 09:19

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 09:18

Pracuju ve státní sféře, mám děti 4 roky a 8 let. No, musí vstávat se mnou v 6 hod. Vozím je do školky a družiny na 6.30, abych byla v práci co nejdřív a vyzvedávám je kolem třetí. To dcera někdy řve, že chce být dýl v družině. Já mám ještě povinně v pondělí a ve středu do 17.00, takže musí vyzvedávat babičky a děda, protože škola a školka jsou jen do 16.00. Teď jsem si vyzkoušela, jak by to vypadalo, kdyby nikdo nemohl vyzvedávat (naši jsou v karanténě, tchýně bez auta), takže jsem si pro ně zajela a byly se mnou v práci do těch pěti hodin. Ale to teď šlo, že mi nechodí klienti. Normálně by to byl asi problém. TAk doufám, že za pár let bude dcera jezdit do školy autobusem a vodit bráchu. Teď to nejde, brácha by ji neposlechl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat